Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Dan Barna vine la Slobozia

Se apropie Prezidențialele

Dan Barna vine la Slobozia

Duminică, 1 septembrie 2019, Dan Barna, președintele USR și candidatul Alianței USR-PLUS va fi prezent la Slobozia. El se va întâlni cu membrii și simpatizanții filialei USR Ialomița, dar va fi prezent și pe străzile Sloboziei în cadrul campaniei de strângere de semnături pentru Alegerile Prezidențiale. Conform programului anunțat, Dan Barna se va deplasa începând cu orele 15,30 pe bulevardul Matei Basarab și va încerca să discute cu slobozenii despre problemele locale cu care aceștia se confruntă. După conferința de presă, anunțată pentru orele 16,15-17,00, Dan Barna și conducerea USR se va deplasa în Piața Revoluției pentru a continua campania de strângere de semnături. Alexei Dărăbanu, președintele USR Ialomița, consideră că vizita lui Dan Barna la Slobozia va impulsiona activitatea celor două organizații politice locale, respectiv USR și PLUS. «Demonstrăm că suntem organizații unite și pregătite pentru campania electorală care va urma! Vizita domnului Barna legitimează munca noastră de până acum și, sper eu, va ajuta la creșterea numărului de semnături pentru susținerea sa la Prezidențiale!» a declarat Alexei Dărăbanu.
Dan Barna, candidat al Alianței 2020 USR-PLUS la Alegerile Prezidențiale, parlamentar la primul mandat, în timpul guvernării tehnocrate a fost secretar de stat. Barna a preluat șefia USR în 2017, la câteva luni după demisia lui Nicușor Dan. Jurist de profesie, Dan Barna a lucrat aproape peste 10 ani pe proiecte europene, în poziții de consultant tehnic și expert evaluator. În 2015, Dan Barna a ocupat  funcția de secretar de stat la Ministerul Fondurilor Europene.

30 August 2019, 13:40 (3817 vizualizări - 19 comentarii)

Citiți și:
Caravana Alianței 2020 USR PLUS ajunge la Slobozia
USR crede în voturile ialomițenilor
USR Movilița s-a format din revolta oamenilor care nu mai suportă administrații incompetente

Comentariile cititorilor:


@CETACEAN:
(9 Septembrie 2019, 12:01)
Daaa, 6000 de voturi si vrea presedinte?
Las` ca a fost ilici ales cu 80% din voturile prostimii dupa lovitura de stat si mineriadele regizate de el si camarila, si a avut merite deosebite, a continuat cu ciuma rosie, a vandut toata tara, sistem bancar, industrie, paduri, a saracit populatia si a creat mafia care e bine infipta si azi.
Pai d`aia are poate doar 6000 de voturi amaratu asta, ca exista votanti ca tine, care ati inchis ochii la toate faradelegile facute pana acum de partidul stat, si chiar daca ati vazut ca ne merge din rau in mai rau, tot asa ati votat, cu comunistii, ca-n republica moldova. Eu nu inteleg un lucru: daca tot ati ajuns la o varsta inaintata si nu va mai pasa, nu mai aveti asteptari de mai bine de la viata, sunteti sceptici sa votati o schimbare, lasati-va oameni buni copiii sa voteze, ca aia mai au de trait, au viitorul in fata, lasati-i pe ei sa decida. E ca intr-o casnicie, lasati-i pe ei sa-si aleaga consoarta, ca ei vor trai pe mai departe cu partenerul de viata, nu voi. Voi, in parc, la table si sah, la statiune, e recreativ, se oxigeneaza creierul.
@CETACEAN:
(7 Septembrie 2019, 12:05)
Mai bine tăceai!
CETACEAN:
(7 Septembrie 2019, 08:19)
Ce presedinte de partid care se vrea presedintele Rominiei ales  cu doar 6000 de voturi de catre ai sai , securisti .
@E.C.:
(6 Septembrie 2019, 12:12)
Dar despre cei de la PSD nu vrei sa afli adevarul?
judeci niste persoane care n-au nimic de-a face cu comunismul, pt ca pe noi inca ne conduc comunistii, iar marea majoritate din USR-PLUS, la revolutie erau copii sau nici nu se nascusera.
C.C.:
(5 Septembrie 2019, 13:58)
Ialomita este un judet 90% dedicat PSD-ului.
Oamenii  care lucreaza la stat au salarii mari, concedii, vouchere de vacanta, etc..De ce ar vrea sa schimbe ceva ce merge, sau ceva ce lor le face bine, iar cei din sate si comune sunt majoritatea batrani care ce-ar mai astepta ei de la viata, si voteaza la presiunea si influenta primarilor PSD.
USR-PLUS trebuie sa schimbe mentalitatea lor, sa le spuna ca in viata nu totul inseamna sa ai un salariu mare, sau sa-ti dea primarul un kg de ulei si niste mici cu bere, viata inseamna sa ai parte la o educatie buna, la un sistem de sanatate bun, sa ai o siguranta din toate punctele de vedere ca cetatean al UE, sa vorbesti liber si sa ajuti la dezvoltarea acestei tari.
Daca nu incurajam acesti tineri din USR-PLUS, ramanem in aceeasi mocilra in care stam din 1990.
alma mater:
(4 Septembrie 2019, 18:22)
@E. C.; Va recomand detectorul de minciuni pentru  atenuarea ingrijorarilor si aflarea adevarului cautat. Și, și ....
@lili:
(4 Septembrie 2019, 15:51)
"Reprezentantul serviciilor".. Pai cine sunt serviciile astea? Martieni? Toate statele din lume au servicii, altfel ar intra oricine, oriunde, ca intr-un sat fara caini. Demonizarea serviciilor a inceput-o Dragnea cand a vazut ca soriciul porcilor fripti de el la chefuri cu capii sri, nu-l salveaza de puscarie. Si a avut ceva efect caci corul penalilor  fredoneaza de atunci melodia cu statul paralel ori de cate ori legea se apropie de ei..
E.C.:
(4 Septembrie 2019, 11:24)
N-avem sanse fratilor sa schimbam ceva, ca n-avem cu cine!
Analizand si intreband in stanga si dreapta despre actualii lideri USR, A.D. si ceilalti, am ajuns la concluzii mai amare decat ne-au amarat cei de acum din PSD.Oamenii cu adevarat valorosi si competenti din USR, inca stau in umbra liderilor, care avand bani, ei dicteaza cine si ce face, deci pana la urma tot banul primeaza, nu calitatea, valoarea, competenta. Nu trebuie sa cedam principiilor adevarate ale democratiei daca vrem sa scapam de PSD, ori , daca ne complacem in demagogia liderilor de acum ai USR, nu realizam nimic, dimpotriva, o sa avem parte de aceeasi Marie cu alta palarie.Lumea trebuie sa cunoasca adevarul despre cei pe care-i voteaza, pentru ca altfel ne lasam iarasi mintiti si pacaliti de vorbe frumoase, iar daca ,,Independent'' este cu adevarat un ziar de opozitie pentru actuala clasa politica aflata la conducere, nu mai trebuie sa stearga comentariile negative la adresa unora din USR, pentru ca pana la urma toti vrem acelasi lucru:,,sa scapam de PSD'' si sa castigam alegerile cu oameni curati, profesionisti si cu valori morale ridicate.
Speranta:
(3 Septembrie 2019, 13:11)
E adevarat ca propunerea USR pentru primar este T???
Fereasca Dumnezeu!
Noi ne punem mari sperante in eventualitatea castigarii alegerilor de USR-PLUS si speram ca o sa avem in administratia locala oameni seriosi, integri, profesionisti, nu cei certati cu bunul simt si cu cele mai elementare norme de conduita.Pe ce criterii se vor alege viitori conducatori ai judetului??Presedintele A.D. E INCONJURAT DE NONVALORI, nu de asa ceva avem nevoie, nu de copii ale actualilor, ci de oameni care stiu cu adevarat ce trebuie sa faca pentru a scapa de mizeria in care stam.
lili:
(3 Septembrie 2019, 12:27)
Reprezentantul serviciilor .
serviciu de cafea:
(2 Septembrie 2019, 10:01)
Gata oameni buni, s-au activat postacii partidelor vechi si corupte. Astia noi, useristii sunt oamenii serviciilor (de cafea) si ai statului paraleu. Postacilor asta li s-a dictat de catre partide sa posteze si asta fac, e usor de inteles. Au vazut ca astia noi si tineri sunt pe val, si ei, pro/alde/pesedistopenelistii sunt pe panta in jos si au inceput sa latre aiurea. Puiemonta nu mai era omu serviciilor? cu nasul maior sereist sef, uns ambasador la licurici, puiemonta bagat in politica de securistul talpes - via ilici, asa cum scria toata presa. De 30 de ani actualele partide mari ne-au furat, mintit, batjocorit, au creat o mafie in toata tara, iar acum, vazand ca sunt pe cale sa piarda ciolanul din mana, au inventat un "dusman" nou, doar-doar o tine pacaleala si ii vom vota tot pe ei, ca sa ne mai fure alti 30 de ani, doar nu degeaba si-au pus in functii importante odraslele, amantele, soferii. Sper doar ca la vot sa fim mai multi decat membrii de partid, postacii lor si batranii pacaliti cu 100 de lei la pensie.
vax:
(2 Septembrie 2019, 04:32)
Continuam sa vedem dușmani iluzorii și sa-i protejam pe corupțtii actuali; doar ii cunoaștem nu-i așa !
PSD ist de Slobozia:
(1 Septembrie 2019, 14:22)
Nu vad care este marea problema- auzi, controlat de servicii. Batem câmpii. Toate partidele au fost controlate. Se vede clar... altceva sa ne intereseze. Binele social general. Creșterea nivelului de trai, locuri de munca astfel ca tinerii să nu mai plece in afara tarii. Asta e problema? Servicii secrete. Curat...Caragialesc. pe mine, la anii pe care i am nu ma mai intereseaza propria persoana. Tara s a dus in râpă. Au dus o nemernici ...necontrolati. fara moralitate dragoste de popor. În acest moment suntem condusi de prosti si hoti. Sa vina cine o veni dar sa faca tara asta sa arate a tara nu a lăcaș condus de banditi.
jenica:
(1 Septembrie 2019, 02:13)
O sa va umple frigiderele de carne usr la fel cum va umplut psd, pdl-pnl, hotii de la alde. Pai ma încuiatlor 85% voi chiar puneti botul la vrajeala usr Barna omul serviciilor. Ma inginerilor, desteptilor, voua va trebuie acum in noiembrie unul care sa impuste cam 3/4 sferturi dintre voi, nu sti voi ce zace capul acestui vierme? Ialomita este o ciorba veche reincalzita dejdemii de ori. Pe voi nici, mama lui vlad tepes nu va aduce cu picioarele pe pamant.Voi va furati intre voi mai rau ca orce alta natie dipa pamamt. Votati ce meritati nu fiti cu fite
,, cetacean”:
(31 August 2019, 20:21)
Se vorbește dintr-o direcție enorm despre servicii, despre statul paralel...., nimeni, niciodată nu a dat un exemplu concret, doar bla bla bla dinspre niște nemernici corupți, unii dovediți, alții încă protejați de o imunitate greu de digerat de talpa țării care suntem noi, cei care ținem țara asta in viata prin taxele si impozitele pe care le plătim.... Ce sunt alea servicii si care este pericolul? Nimeni nu spune nimic, mulți arată cu degetul doar ca sa ne deruteze.... sa ne inducă o frica fata de ceva ce nu se poate atinge, mirosi, gusta, un fel de teama ancestrala, venită din paleolitic vis a vis de fulgere, cutremure, ciclu femeiesc..... Chiar si in scenariul ca USR este controlat de servicii, tot este de preferat unui PSD controlat de analfabeți! PS Știați ca partidele politice sunt subvenționate de stat???? Deci avem niște bugetari noi care nu-si mai bat capul sa se autofinanțeze, se preocupa ca orice bugetari, cum sa ardă subvenția!!!!