Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Reviga: Trei tineri, răniți într-un accident rutier

Reviga: Trei tineri, răniți într-un accident rutier

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, au fost la un pas de moarte după ce au fost implicati într-un accident rutier. Evenimentul s-a petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 31 august 2019, între localitățile Cocora și Reviga. Tânărul de 17 ani a fost transferat de urgență la un spital din București. La fața locului au intervenit paramedicii SMURD.

31 August 2019, 11:35 (1380 vizualizări - 11 comentarii)

Taguri: Reviga accident
Citiți și:
Control intern la Dispeceratul 112 al Poliției ialomițene
Accidente la Urziceni și Reviga
Pădure în flăcări la Reviga, camion cu cosmetice mistuit de foc, accident la Gîrbovi

Comentariile cititorilor:


Patica:
(5 Septembrie 2019, 21:04)
In Cocora era o familie de ciobani PATICA. Era respectata, facea brânză de oaie, buna. Mai exista cineva din familia PATICA? Jos palaria pentru ciobanul Patica! In rest ce sa zic? .....sa auzim numai de bine! Belelele curg, pentru cine le cauta.
Aurel:
(3 Septembrie 2019, 08:02)
Tara joaca un teatru tampit.Daca nu pleaca"afara"-tinerii isi consuma viata fara pic de culoare.Parintii(ca nu au avut) ofera odraslelor telefoane,haine,masini dar sigur-se uita cel mai important artificiu:educatia.Si ne sunt tinerii vrajiti de betia povestii"eu am"!Iar lumea satului are episoadele clare,cunoscute,cu picanterii,ca toata lumea cunoaste pe toata lumea.Mistocareala,"baiatu'lu'tata",sicanele si mult alcool au avut finalul din comuna,fiindca si Cocora este in Romania de dupa '89...Pacat.
Marian:
(2 Septembrie 2019, 20:09)
Nu vezi picior de politist prin Cocora, A ajuns stana fara caini. Daca si ar face datoria, nu sar mai intampla atatea nenorociri. Sint minori beti care umbla pe jos si la volan prin comuna si nu ii intreaba nimeni nimic. Seful Ionita doarme linistit langa nevasta. Se fura, conduc masinile bauti si fara permis, se intra peste oameni in case si ziua si noaptea, ce s a facut?
Cornel:
(2 Septembrie 2019, 17:24)
Erau beti morti , politia nu vede , nu aude . In comuna asta se fura , se omoara, poti merge beat cu masina ...poti sa faci orice vrei . Ce a facut pripasul asta , se numeste CRIMA . L-a urmarit pe celalalt , care era tot beat, l-a lovit ,l-a rasturnat si apoi a ricosat si el in copac. Ca in vestul salbatic,probabil nu o sa pateasca nimic .
Valentina:
(2 Septembrie 2019, 15:37)
Ne dam aparatorii justitie, dar suntem incapabili sa fim oameni! Prima reactie a omului in fata unei tragedii a fost sa arunce cu pietre si sa faca acuzatii nefondate, iesite total din context! Pai stimabile cetatean, care se simte lipsit de aparare, tara asta este formata din oamnei ca Dn-ta!
Lipsiti de empatie, invidiosi, barfitori, lipsiti de coloana vertebrala. Pai daca vrei sa schimbi ceva in tara, comuna sau viata ta, eu propun sa incepi prin a inceta sa te mai uiti "in curtea vecinului" si sa astepti "sa'i moara si lui capra"...incearc'o mai bine pe asta "ce tie nu'ti place, altuia nu'i face"
Lasa'i pe politisti sa isi faca datoria, lasa'i pe cei implicati sa isi vindece ranile fizice si emotionale, roaga'te la Dumnezeu sa te fereasca de asa o nenorocire si bucura'te ca nu ai fost tu sau membrii familiei tale!
Daca esti lipsit de inteligenta emotionala si de sentimente, eu zic sa storci ultimile picaturi de ratiune si sa iti cer scuze fata de parintii copiilor astora. Daca esti parinte, probabil stii cat de grea este aceasta "meserie"
Ionut:
(2 Septembrie 2019, 14:23)
Ha ha! Auzi mai "politia"! Aia a lui Patica, daca tot de mananca grija, iti dau eu cateva detalii! Fondurile nu le da primarul, daca te duce capul se face un dosar, se verifica, etc! Camionul au rate la el,nu este cadou de la primar! Iar copiii aia chiar muncesc, despre tac-su, tot respectul, este vazut bine in comuna! Iar daca era asa in relatii cu primarul, se mai desfiinta oficiul postal in Cocora? Nu primarul si cu Irica sau cum o cheama pe analfabeta aia au facut tot posibilul sa ii zboare? Ala acum din mare diriginte de posta a ajuns sa lucreze la o statie peco sa castige un ban! Nu e normal sa le faca un rost copiilor? Aa, ne uitam in gradina altuia si salivam si murim de invidie!!! Zi sa te fereasca dumnezeu si sa nu treci prin ce au trecut copiii astia si nici sa fi in pielea parintilor! Dar...ai grija, dumnezeu e mare...
Miruna:
(2 Septembrie 2019, 13:27)
Tu, cel care ti-ai dat nume de Politie, probabil ai frustarile tale! Cu ce a terorizat comuna? Ce treaba are accidentul cu fondurile? Actele sunt la vedere! Asta pentru linistea ta! Mai mult, ce treaba are primarul? Dinamica accidentului o fac cei care sunt pregatiti, iar persoane ca tine..este plin pamantul! Iar cu cel mare, ce s-a musamalizat? Da detalii daca te tine! Sau numele si vorbim face to face! Eu nu te terorizez, doar sunt curioasa, as vrea mai multe detalii! Asa povesti..spun si eu..
Any:
(2 Septembrie 2019, 13:05)
Un mare prost care nu stie adevărul.Dar cum prostia nu doare nu se vaicareste decât clefeteste fondurile nu se dau pentru masini nu se dau din podul primarului iar băieții lui Patica tot ce dețin, dețin prin multă muncă. Tragedia asta nu ar fi avut loc daca nu erau loviți.Arata adevarata identitate când postezi nu te ascunde precum tarfele ceea ce si esti Ai grija ce îți dorești că ar putea să ti se întâmple
Marian:
(1 Septembrie 2019, 20:42)
@ teribilism. Sper sa nu fie adevarat! Este regretabil ce se intampla pe soselele tarii. Zvonuri privind comiterea accidentului,sunt nenumarate. Unii vorbesc ca au facut intrecere, altii ca a avut loc o urmarire ca-n filme. Masina din Cocora a urmarit masina din Reviga, pe care a lovit-o cu viteza din spate si apoi a urmat nenorocirea. Indiferent care este scenariul, ramane o singura intrebare: ce vinovat sunt eu cetatean roman, care circul regulamentar sa fiu o potentiala victima a acestor nebuni? Asfel de teribilisti, sunt pericole publice! Domnule Comandant al IPJ Ialomita, legi exista, aplicati-le!
Teribilism:
(1 Septembrie 2019, 17:47)
Se pare ca cel de 17 ani , a murit!
Politia:
(1 Septembrie 2019, 12:40)
Domnule Comandant al IPJ Ialomita, va rog sa verificati cum s-a facut cercetarea la acest accident. Copiii lui Marian de la peco, "Patica" terorizeaza o comuna intreaga de multa vreme. Politia din comuna stie si nu a intervenit niciodata sa nu se supere ta-su, " marele om politic", consilier PSD, protejatul primarului. Toata lumea tace de frica. De curiozitate- ce alcoolemie avea odrazla de la volan? Stie cineva? Am dovezi ca era " beat mort", abia se tinea pe picioare. A furat din fondurile europene si a cumparat masini Patica. Daca se musamalizeaza si acum, cum s a inramplat cu copilul cel mare a lui Patica, inseamna ca ne meritam soarta... Politia e cu" noi" ! sau mai bine zis cu " ei", infractorii.