Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Atenție, la PNL Slobozia se lucrează!

Atenție, la PNL Slobozia se lucrează!

Sediul PNL Slobozia de la parterul blocului F2 a fost renovat. După cum puteți observa în imagine, locația a fost reamenajată și urmează a fi deschisă permanent în perioada imediat următoare. Potrivit unor surse din cadrul PNL, spațiul va fi utilizat pentru găzduirea echipei de campanie a candidatului PNL la Primăria Municipiului Slobozia, Dragoș Soare. Echipa va fi compusă din candidații la funcțiile de consilier locali, dar și din susținători și simpatizanți ai candidatului. Implicarea lui Dragoș Soare în cursa pentru Primăria Slobozia este recentă. Reamintim că el a evitat luni bune să declare public că va candida. În schimb, este cunoscut în spațiu public pentru conflictele deschise cu președintele Victor Moraru și pentru implicarea sa în demascarea abuzurilor din cadrul Spitalului Județean. Aceleași surse susțin însă că Dragoș Soare nu este agreat de către toți membrii PNL. În acest context este posibil ca, imediat după anunțarea echipei de campanie, să asistăm la noi conflicte interne în cadrul PNL Ialomița. n.red.: În ceea ce ne privește, ne reamintim că același sediu proaspăt renovat este sediul în care ultimul candidat al PNL la funcția de primar al Sloboziei a primit vestea înfrângerii sale. Ori, dacă vreți, locul în care candidatul PNL din 2016, Ioan Martin și-a cedat șansele de a fi primar... Aviz amatorilor!

6 Septembrie 2019, 11:25 (1206 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
Dragoș Soare, candidatul PNL pentru Primăria Slobozia
«Lupt de 3 ani în tranșeele Consiliului Județean Ialomița!»
Gheorghe Tinel susține că PSD va defila cu Alexandru Stoica la alegerile din 2020

Comentariile cititorilor:


soare le si luna:
(9 Septembrie 2019, 11:31)
Alt partid mai curat nu ai gasit prietene soare? daca te orientai si tu mai bine gaseai ceva pe dreapta, cu tineri, nu cu borfasi batrani vopsiti dupa cum le dicteaza interesul, ba pdlisti, psdisti, pmpisti, parosisti, proromanisti, da ei cica sunt pnlisti din tata in fiu. Pai pnlistii adevarati au fost prigoniti pe vremuri de comunisti, adica de astia cu care s-a infratit peneleul de la revolutie incoa`.Oi fi tu baiat bun si cu bani (nu-i mare lucru sa dai cu var pe un perete, aia nu-s bani negri), dar ce te faci cu combinatorii astia din partid? Ati ajuns sa va domine pedeleul lui base, cu care ati fost infratiti, despartiti si iar casatoriti? Asa e politica, c**va, mai bine incercai din postura de independent, decat cu patatii astia in gasca. Opozitia lu` peste, ati lasat ciuma rosie sa contamineze toata tara si voi ati cantat la chitara. "Locatie" se refera exclusiv la locatie de gestiune, locatie nu inseamna loc!
Cristi:
(9 Septembrie 2019, 09:32)
Ce dracu' a facut soare? Circ si atat? Doar de ochii lumii ca el e neam cu Moraru si sunt pe combinatii...Terminati dracu cu candidatii astia manjiti...

N.Tudorel:
(8 Septembrie 2019, 07:17)
Cata dreptate avea fostul primar Stoica" In Slobozia daca PSD pune o maimuta.castiga fotoliu de primar"
Victor:
(7 Septembrie 2019, 20:49)
Tinel , Gigi Manea si pdl-istii i-au "cedat" sansele nevotind pnl la municipiu ! Daca iesea primar, Tinel nu mai ajungea presedinte Pnl Ialomita .
Placuta suedeza:
(7 Septembrie 2019, 16:00)
Salut Tinele tu ai impresia ca daca ai venit de la Podul Turcului in Fierbinti Tg. esti vreun zmardoi? Ai noroc ca esti acolo unde esti ca deputat, dar cand nu o sa mai fii, da capul tau o sa te bata si caini vagavonzi. Tinele cati primari ai tu in judet cum ia-ai atras de la psd la pnl? Ce legaturi ai tu si primarul ala de a fost pe la psd cu procurorul Pata? Serios?! Cati membri pnl sunt in judetul ialomita ? Din ce bani, ma Tinel Gheoghe?! Ce blaturi ai tu si procurorii cu terenuri pe legea 18 in judet? Ai sau nu ai? Esti sifon sau stropitoare zi adevarul Tinele? De unde bani de renovari ai Tinele cand tu nai bani de servetele si crema de ghete? Tinele vazi ma hapche car ca asta a lui Soare te face muci si te paradeste. A lui soare asta de unde are bani ? Tinele nimic nu este etern expicai prietenului tau si prietenilor lui fosti psd.isto-agrari ai mortului surdu. Ca banii lor pentru sediu sunt negri
Petrache:
(7 Septembrie 2019, 12:57)
In 2016 doi din trei cetateni ai Sloboziei NU AU VOTAT , in plus pe dreapta au fost cinci candidati , multi in cirdasie cu PSD , vezi Paros , consilier de primar acum ! Daca vor fi si candidati de la USR , Plus, PMP Soare nu va ''straluci'' ! 
Urmașul lui urmașul lui Sava:
(7 Septembrie 2019, 11:01)
Tot progenitura PSD va fi primar la Slobozia. Singura șansă de schimbare sunt alegeri in două tururi de scrutin.
CETACEAN:
(7 Septembrie 2019, 08:14)
Cind scapa judetul de acest moldovean pripasit in zona ,care numai clantaneste fara a face ceva concret.
Jeanau:
(6 Septembrie 2019, 20:53)
Din banii cui a fost facuta spoiala ? A facut Tinel ceva gheseft cu primarii protejati, ca de la anu sunt alegeri.