Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Vicepreședintele Gae rămâne la guvernare «de dragul oamenilor»

Politica ALDE în Ialomița

Vicepreședintele Gae rămâne la guvernare «de dragul oamenilor»

Ionel Gae nu va părăsi scaunul de vicepreședintele al Consiliului Județean Ialomița. Acesta a declarat luni, 9 septembrie 2019, că va rămâne alături de președintele Victor Moraru. «După cum știți, ALDE s-a retras de la guvernare, dar noi aici nu suntem la guvernare! Aici suntem în administrație și avem o responsabilitate față de comunitate... Și vom rămâne aici, de dragul oamenilor!» a susținut Ionel Gae public. Discursul său a fost dublat de cel al președintelui Victor Moraru, care a declarat că relația cu reprezentanții ALDE, atât în cadrul instituției, cât și în ședințele de Consiliu Județean, a fost una normală: «Suntem niște oameni maturi și vom continua în această formulă atâta vreme cât vor să stabilească cetățenii! Am colaborat foarte bine cu ALDE, la acest moment domnul Gae este vicepreședintele nostru și ne-a reprezentat cu cinste... Și nici la PSD nu s-a pus problema să-l dăm afară pe domnul Gae!». Conform declarațiilor celor doi, PSD și ALDE la nivel local vor colabora până la alegerile locale din 2020.

9 Septembrie 2019, 20:10 (1749 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
ALDE Gae
Europarlamentarul Norica Nicolai supervizează activitatea ALDE Ialomița
Ionel Gae vrea să dubleze numărul de aleși locali în 2020

Comentariile cititorilor:


Pt cei intelegatori:
(11 Septembrie 2019, 18:12)
Pentru cei intelegatori cu d-l Gae: va amintim ca interactionam de trei decenii cu oameni politici(mai ales ciuma rosie si acolitii lor) care au dus Ialomita intre ultimele patru judete din tara la toate capitolele. Si ne-am saturat de minciunile si incompetenta lor. Daca d-l Gae ramane"pt oameni", sa-si doneze salariul unui orfelinat sau unui azil de batrani.
Pt cei neintelegatori:
(11 Septembrie 2019, 17:18)
Domnilor onestitatea , capabilitatea, profesionalismul si multe alte lucruri de genu' caracterizeaza omul de care noi cetatenii avem nevoie ! Omul asta Gae Ionel detine o parte din cele mentionate mai sus. De ce ne intereseaza culoarea politica , de ce ne intereseaza oamenii din jurul lui ? Omul si caracterul lui trebuie sa ne intereseze , incercati sa interactionati cu dansul si dupa dati comentarii! Succes dl. Gae Ionel !
Daniel:
(10 Septembrie 2019, 18:38)
Nu pleacă câinele de la măcelărie !
trifan:
(10 Septembrie 2019, 18:01)
Gae este unul dintre cei mai competenti candidati la Primaria Slobozia .Bafta Gae !
Cetaten:
(10 Septembrie 2019, 16:10)
Acest dom gaie pentru cei ce nu-l cunoscu chiar merita funcția pe care o are s-au chiar mai sus de funcția care o are la aceasta ora gura lumi chiar nu o poți combate fiecare spune ce vrea succes dom gaie.
Politicia NUL:
(10 Septembrie 2019, 11:10)
Hai ca imi place...dincolo de laturile in care se balacesc in combinatii politicienii astia de la tara, pe modelul celor de la capitala, ma distreaza oftica membrilor de partid. Acum il criticati pe dnul goe asta ca se tine de ciolan si nu pleaca de la cj, eventual o fi pupat inelul psdist sau de la pro, jurand credinta pana la moarte (pana la moartea combinatiilor politice existente, fireste, cum zicea bombonel). Pai, membri de partid si postacii (simpatizantii) partidelor au propulsat in functii asemenea "barbati de stat" cu coloana vertebrala, tocmai ca sa fie gashca lor la putere si sa numeasca pe fir in jos, in toate institutiile "lipitori de afise" incepand cu seful institutiei si pana la portar. Soldateii de partid care se incoloneaza precum oile si voteaza ce le dicteaza partidul aduc la putere asemenea specimene, tocmai ca sa le arunce si lor un os mai mic de ros. Este strigator la cer faptul ca si la o firma privata te angajezi "pe recomandari" venite tot pe filiera politica. De institutiile statului, nu mai vorbesc. Sunt oameni competenti care nu isi gasesc de munca deoarece nu au carnet de partid (ala care conteaza, nu orice partid de 1%). Competentii apolitici nu sunt buni, ca nu asculta de telefonul rosu si refuza sa incalce legea, asa cum le cere seful pus politic. d`aia nu merge nimic bine in tara asta, politica este o mafie bazata doar pe furt si incompetenta. Cine este bun, competent, ori nu ajunge in functii, ori este inlaturat!
Discurs istoric.:
(10 Septembrie 2019, 08:33)
"De dragul oamenilor."D-l Gae a vrut sa-l imite pe motul Horea care spunea, in timp ce era tras pe roata, 'mor pentru popor'..Mi-au dat lacrimile. De ras.
Cetatean :
(10 Septembrie 2019, 07:49)
Cum le zice fetelor ce stau la marginea soselei cu sticla de cola in mana ? Vicepreședintele Gae rămâne la guvernare «de dragul oamenilor» Pe cuvantul tau dle Gae, te doare burta de oameni sau de buzunarul si marirea dvoastra ? Nu te-am vazut niciodata la spital ori cu ambulanta in fata casei, acuzand dureri de burta cauzate << de dragul oamenilor>> Hai mai dle Gae ca ai dat-o in prosteala asa cum au facut-o si alti alesi, primari care pana acum 4 ani sugea laturile PSD, iar cand au vazut ca sunt <> dupa liste au inceput sa linga poalele si dorsalul jegos al galbenilor. Lasa vrajeala ieftina dle Gae, dumneata esti interesat de altele nu <> iti este teama ca ramai somer si fara venituri. Refuzi sa lasi ciolanul asa cu refuza si acel disperat, pus tot de <> mare reprezentant al Guvernului Romaniei. Nu sunteti decat niste lichele pe persoana fizica puse pe capatuiala, nu <> Ce usor de debarasezi de mana care ti-a dat de mancare, dle Gae. <>
Alde-ist:
(10 Septembrie 2019, 07:16)
Daca ramane la conducere asta inseamna ca e PSD-ist? Intreb si eu pentru un prieten consilier ALDE?!?! Daca e asa sa devina membru deplin PSD. Simplu!