Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mama Primăriilor e mereu gravidă!

Mama Primăriilor e mereu gravidă!

Gelos că Mama Proștilor e mereu gravidă, primarul Florinel Negraru s-a decis să-și facă singur publicitate. După cum vedeți în imaginea alăturată, el a postat pe pagina de Facebook a instituției pe care a preluat-o deja pe persoană fizică care este el urmașul lui Vanghelie în provincie, o fotografie de nuntă. Ca să nu rămână fotografia stingheră, Florinel ne mărturisește că «Primăria Platonești se simte fericită». Și pentru că opțiunea oferită de Facebook nu i s-a părut îndeajuns de ofertantă, revine cu amănunte suplimentare: «Una dintre cele mai speciale zile din viața mea #31.08.2019». Pentru cei care vor să înțeleagă și semnificația postării, precizăm că pe 31 august 2019, Florinel Negraru a pus în cui primăria, a îmbrăcat costumul de socru mare și a jucat la nunta odraslei. Evenimentul a avut loc la Amara, și a reunit sub același acoperiș peste 700 de invitați și 60 de ospătari. Ne abținem de la comentarii, că n-am plătit darul și n-am fost acolo... Dar cei interesați îl pot descoperi pe Florinel cât e Facebook-ul de mare, jucând de sar cristalele Swarovski de pe pantofii lui de primar de provincie plecat de la lingură de lemn și ajuns la Rindea tunată prin votul unei comunități prostite exemplar o dată la 4 ani. Așa să ne ajute Dumnezeu pe toți, că tare mai suntem invidioși! (Jeane, bagă tu ceva, că Țociu s-a plictisit deja numărând...)

10 Septembrie 2019, 12:05 (3023 vizualizări - 6 comentarii)

Citiți și:
Administrație PSD pe moșia primarului Negraru

Comentariile cititorilor:


Faraon:
(16 Septembrie 2019, 11:03)
Mare faraon nea primaru' asta, pe pagina cu numele primariei sta strajnica o poza cu el la un frumos birou din lemn masiv ca daca nu-i opulenta nu se poate! Nu-l scutura nimeni p-asta de unde ce si cum? Mai face omu' dar parca nici asa mult!
cocalar:
(16 Septembrie 2019, 08:46)
Nici daca eram primar cu 4 mandate in spate nu-mi trecea prin cap, macar o clipa, sa-mi pun poza cu consoarta/iubita/amanta pe pagina primariei. Asta demonstreaza ca unii se cred stapanii tuturor, sefi, jupani, ei nu pot sa inteleaga ca sunt in slujba cetateanului si nu invers. Deja primaria e a lor. Trebuia sa scrie sub poza: "valoarea mea". Da-ti demisia barosane, ia-ti acordeonu` la spinare si reorienteaza-te. Te pupa Jean! tot un cocalar, da` mai mic, mai cu bun simt.
Xxx:
(14 Septembrie 2019, 13:50)
Embleme P.S.D.
Gigi:
(12 Septembrie 2019, 08:41)
Ce pretentii aveti de la un taran obosiy si plin de aere? Poftim cultura! Nu ne mai facem bine
Lucia:
(11 Septembrie 2019, 18:39)
Da ce vreti mai sa puna, catelele cu lacrimi in ochi care sunt in calduri ? Sau sa puna poze cu tractoare la arat ? Ei nu isi trec declaratiile de avere si interese, prea mult vreti voi de la barbugii si betivi
Roxi:
(10 Septembrie 2019, 18:17)
Mai este unul primar mare vezi doamne mare scula, care din aplicația Facebook și-a pus microfoane in jur și pupitru in fata lui, arătând chipurile ca face mari conferințe de presa cu ziaristi, când de fapt el este un pârlit îngâmfat plin de fâșuri obosite. Rău ca mama proștilor este mereu gravida !