Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Scandal public la Prefectura Ialomița: Ionel Ghiorghișor și-a dat demisia!

Scandal public la Prefectura Ialomița: Ionel Ghiorghișor și-a dat demisia!

Juristul Prefecturii Ialomița, Ionel Ghiorghișor, a demisionat în dimineața zilei de 1 octombrie 2019. Potrivit declarațiilor sale, demisia sa este justificată de modul absurd în care procedurile administrative impuse de la Centru îi afectează sănătatea. Ionel Ghiorghișor este interesat de o candidatură pentru Primăria Amara, oraș în care locuiește...

E ceva putred în Danemarca Juristul Prefecturii Ialomița, Ionel Ghiorghișor, a demisionat în dimineața de marți, 1 octombrie 2019. Conform declara­țiilor sale, motivul demisiei este justificat de absurdul procedurilor administrative. «Modul ăsta absurd în care se lucrează de la vârf în jos, procedurile pe care le impun și nu au nicio legătură cu realitatea, mi-au afectat sănătatea... Așa că am decis să demisionez! Mi-am depus demisia în această dimineață și mă simt liniștit...» a declarat el în exclusivitate pentru ziarul nostru. Ionel Ghiorghișor va continua să lucreze la Prefectura Ialomița pentru încă 30 de zile, în perioada de preaviz. Prefectul Gigi Petre a confirmat laconic informația: «Nu am văzut încă cererea de demisie... Am înțeles că invocă motive de sănătate!».

Ionel Ghiorghișor, candidat la Primăria Amara
Demisia lui Ionel Ghiorghișor redeschide șirul scenariilor privind intrarea sa în cursa electo­rală pentru Primăria Amara. Ionel Ghiorghișor susține că evaluează această posibilitate. «Aștept rezultatele alegerilor prezidențiale. Vom vedea... Da, sunt interesat de candidatura la Primăria Amara. Inițial am vrut să candidez independent, dar nu exclud posibilitatea de a candida pe listele unui partid politic. Poate USR, pentru că acolo sunt oameni tineri...» a mai declarat el.

1 Octombrie 2019, 17:20 (4531 vizualizări - 10 comentarii)

Citiți și:
Ionel Ghiorghișor cîștigă procesul împotriva Instituției Prefectului

Comentariile cititorilor:


Aneta:
(3 Octombrie 2019, 21:47)
Intrebare pentru dl Ionel Gheorghisor, mosule te duci la puscarie singur ori mai tragi dupa tine alti sfinti din prefectura si fac expres referire la lipsa a 7000 hectare de teren agricol care ar trebui retrocedate beneficiarilor dar sunt disparute dupa harta judetului. Ionele de cand esti membru marcant al comisiei judetene pentru restituirea proprietatilor private ale terenurilor. Aici este galagia....... Ai fost inplicat esti acum implicat in calitatea de imul cu legea din prefectura
CETATEAN:
(3 Octombrie 2019, 00:03)
Gigi acum sa il ei pe B. de la primaria Slobozia impreuna cu noua sotie  ca sa mergi pe aceeasi linie a incompetentei .
Eu:
(2 Octombrie 2019, 20:56)
Nu gasesc cuvinte pentru ura si repulsia pe care o port si al descrie pe acest individ fost militian comunist. Alaturi de Gigi Petre este unul din complici a multe ilegalitati, cum nu va imaginati. Ins pe care voi presa ialomiteana il tineti la san. Omule din poza cum vine aia, a nu se crea precedent periculos ? Cate familii ati furat prin aceiasi metoda de nu doreati sa iasa la suprafata, precedentul periculos ?
CETACEAN:
(2 Octombrie 2019, 19:56)
Bine ca scapam pentru o vreme de acest militian incompetent .ca si prefectul binenteles -sacul si cu peticul .
Prefecturean:
(2 Octombrie 2019, 16:35)
(...), ce sa zicem, trebuie sa aiba si Moraru contracandidat pe listele primariei, nu de alta dar bate la ochi. Stai si matale la pensie ca toti oamenii botezati nu de alta dar s-ar putea sa deranjezi pe cate unii si problemele de sanatate vor ajunge mult mai grave ca acum, sau grave de tot! Speram sa aduca la Prefectura un jurist tanar si cu potential, nu o alta fosila pensionara si PSD-ista sub acoperire! Hai sa traiesti si sa-ti vedem dintii la avizier !
Jiji:
(2 Octombrie 2019, 12:52)
mosule, acum ca esti demisionar de frunte, poti sa te arunci linistit cu masina in lacul Amara, asa cum ai facut o ani in urma cand erai militean beat....si sa ramai acolo. Sanatatea ti ai pierdut-o de la mizeriile facute...proceduri comuniste
Enescu:
(2 Octombrie 2019, 08:26)
Ai simțit că strange lațul PCCJ în jurul grumazului dl.le, jurist Gheorghisor Ionel, nui bai că dumneata ai destui bani adunați din pensie pentru avocați ca să vă scape de o pedeapsa cu executare si să rămâneți la 3 ani cu suspendare. Cu conditia să dați din gușă toate acele ,,MĂGĂRII,, așa cum vă plăcea să spuneți prin extrasele de ședințe cu ușile închise, făcute de celebrul personaj din serialul ,,Las Fierbinti,, dl, G.P. P.S. Putetți să vă apucați de scris memoriile transpuse în declaratțiile de martor, suspect, învinuit, inculpat, așa cum știe un jurist de meserie. Cât despre visul USR nu credem că tineretul din Amara se dorește contaminat de o tumoare malignă Așa să vă ajute dumnezeu !
Cetatean:
(2 Octombrie 2019, 00:22)
Vrea "la usr pentru ca acolo sunt oameni tineri", iar el o fosila. :))))
Mihaela:
(1 Octombrie 2019, 20:41)
Pe listele USR un militian comunist, ba Gheorghisor fugi tare sa nu te prinda, ca esti halit la fel ca Gigi martalogul. Ca sa vedem belea cum se transforma comunistul in reformator. Ba te scuipa cetateni din Amara la cat tupeu ai. Ma batranule comunist daca ar lasa admin independent comentariile la liber nu te spala de blesteme si injuraturi Dunarea si nici marea neagra. Da capul tau de bandit
Tobosaru: