Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Un nou director la Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița

Un nou director la Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița

Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița are un nou director. Este vorba despre comisarul Florina Manea. Aceasta a fost numită interimar la conducerea instituției, pentru o perioadă de 6 luni, după scandalul public în care a fost implicat fostul director, Cornel Ianuș.

Alcoolul l-a lăsat fără funcție Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița a rămas fără director, după ce Cornel Ianuș și-a dat demisia, fiind implicat într-un imens scandal public. În timpul unui control inopinat efectuat de reprezentanții Autorității Naționale pentru Protecția Consuma­torului, acesta a fost descoperit în stare de ebrietate în timpul serviciului. Cornel Ianuș le-ar fi declarat colegilor de la București faptul că ar fi băut un pahar de vin. Mai mult, reprezentanții ANPC au precizat faptul că, sub conducerea lui Cornel Ianuș, activitatea Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița a fost deficitară. Recent, în fruntea instituției a fost desemnat un director interimar. Este vorba despre Florina Manea, unul dintre cei mai vechi comisari ialomițeni. «Am luat această decizie la recomandarea comisarului-șef regional, de la Ploiești... Consider că alegerea este una oportună, pentru că stilul de lucru va fi cu siguranță altul. Eu am încredere că se va descurca!» ne-a declarat Horia Constantinescu, directorul general al Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorului. Mai mult, acesta a precizat faptul că, în perioada următoare, va derula noi controale inopinate în cadrul structurilor din teritoriu. «Activitatea Comisariatului Județean Ialomița trebuie să intre într-un cadru de normalitate. Toți colegii trebuie se înțeleagă acest aspect. În cazul în care vor fi descoperite noi deficiențe, vor fi aplicate sancțiuni!» a mai spus Horia Constantinescu, directorul general al Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorului.

3 Octombrie 2019, 11:25 (2191 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Vasile:
(3 Octombrie 2019, 22:08)
Bai cetățene vezi ce pui in cos de la supermarket, lasa covrigi,da atâta minte aveti.......Vezi cine fabrica salamul, si ce se pune in el..mata nu făcea gogoși!?
cetatean:
(3 Octombrie 2019, 14:41)
abia astept sa verificati salamurile sterse cu carpa?! covrigii la gara si central serviti dupa ce incaseaza banii.......mizeria din fata magazinelor.......porumb fiert /incalzit in oale mizerabile ?!
Domnule director, succes ! sa nu ne dezamagiti ! aveti grija de sanatatea noastra !