Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Suntem în Opoziție!»

Senatorul Marian Pavel, președintele PSD Ialomița

«Suntem în Opoziție!»

Căderea Guvernului Dăncilă nu modifică planurile de campanie prezidențială ale social-democraților ialomițeni. Marian Pavel, președintele PSD Ialomița a declarat: «Suntem în Opoziție! Așteptăm formarea noului Guvern... Până atunci facem Opoziție, iar în Ialomița ne pregătim de campanie prezidențială pentru doamna Dăncilă! Nu mai e prim-ministru, dar e candidatul nostru pentru Președinția României...».

Păreri împărțite PSD Ialomița continuă campania pentru Viorica Dăncilă. La nici 24 de ore de la căderea Guvernului Dăncilă, senatorul Marian Pavel, președintele PSD Ialomița, declară că o campanie electorală pentru un alt candidat decât Viorica Dăncilă ar reprezenta o trădare: «Suntem în Opoziție! Așteptăm formarea noului Guvern... Până atunci facem Opoziție, iar în Ialomița ne pregătim de campanie prezidențială pentru doamna Dăncilă! Nu mai e prim-ministru, dar e candidatul nostru pentru Președinția României. Noi nu ne trădăm electoratul!». Un alt parlamentar care a făcut declarații publice după căderea Guvernului Dăncilă a fost deputatul social-democrat Ștefan Mușoiu. Acesta a declarat pe pagina sa de socializare că trecerea PSD în Opoziție aruncă România în haos. «Trecerea PSD în Opoziție aruncă România în haos. Politicile partidelor care se vor cocoța la guvernare, grație interesului lor strict electoral, se vor concretiza, rapid, prin instaurarea unei noi ere a austerității, a tăierilor veniturilor, fie ele salarii sau pensii, a supra-impozitării, a reducerilor tuturor investițiilor. Și asa, din păcate, fiecare dintre români va ajunge sa plătească nu doar prețul demersului Opoziției, de altfel întru totul democratic, ci și al incompetenței și al lipsei de viziune de care reprezentanții acesteia vor da dovadă la nivel decizional!» a precizat deputatul PSD Ștefan Mușoiu, printre altele.

Găină nu mai e membru PSD! Deputatul Mihăiță Găină, singurul parlamentar ialomițean al PSD care a votat pentru căderea Guvernului Dăncilă, a fost exclus din rândurile partidului. Decizia a fost luată în Comitetul Executiv, la nivel central, ca sancțiune împotriva tuturor parlamentarilor PSD care au votat moțiunea. Conform informațiilor oficiale, PSD Ialomița va formaliza această decizie, excluzându-l pe Mihăiță Găină din rândurile Organizației. Reamintim că, în urmă cu două săptămâni, acesta a declarat că părăsește PSD declarându-se «neafiliat politic».

11 Octombrie 2019, 17:05 (3450 vizualizări - 18 comentarii)

Citiți și:
Primarii PSD boicotează campania prezidențială a Vioricăi Dăncilă
Senatorul PSD Marian Pavel nu vrea președinte la Senat
Disoluția PSD Ialomița

Comentariile cititorilor:


Mario:
(15 Octombrie 2019, 19:08)
Voi nu înțelegeți un lucru, nu am carnet de partid, dar nu o să câștigați niciodată cu Viorica Dancila. Treziți vă oameni buni din PSD , ca oamenii nu au murit degeaba la revoluție. Faceți opoziție serioasă, nu cu Viorica Dancila președinte al partidului. Domnu senator Pavel, chiar dacă mă înjură lumea, mi a plăcut PSD , ați avut resursa umană să faceți bine României și v ati bătut joc. Voi sunteti orbi, fraieri, o bate neamtul prin "neprezentare ca la fotbal, 3 -0". Este un gest sinucigaș al PSD, o nepăsare și inconștiență totală, voi puneți găina sa se lupte cu ursul. TREZIȚI VĂ. Firea , de exemplu este de 10 ori mai deșteaptă. Inviati l pe Ion Iliescu. Va bate măr neamțul. Râde lumea de voi.
ionel:
(14 Octombrie 2019, 16:52)
Alta poza nu aveti cu acest taran .Bine ca am scapat de el .
cetatean:
(14 Octombrie 2019, 08:39)
Alo...........ce facem cu pensiile speciale ?? cu salariile guvernantilor ? taie pensiile de 7-8 mil.??!1
nu va este rusine?? 
Urmașul lui urmașul lui Sava:
(13 Octombrie 2019, 19:53)
Legat de Urziceni: Pavel trebuie să recunoască greselile din trecut si din prezent : 1. Blatul Neacșu-sava. 2. Candidatura si sustinerea lui Cazan. 3. Lipsa unui candidat pentru alegerile de primar din 2020. 4. Impunerea lui Cazan in functia de coordonator de campanie fără consultarea organizației locale. 5. Tolerarea unei înțelegeri la nivel de CL între consilierii Psd si Sava. 6 Lipsă investițiilor în zonă la inițiativa PSD.
"Suntem in opozitie!":
(13 Octombrie 2019, 17:05)
Eroare, tov Pavel, sunteti in rahat!
ion:
(13 Octombrie 2019, 16:41)
Da, asa este sunteti intr-o pozitie!
Haos e la tine! :
(13 Octombrie 2019, 12:18)
Mă pavelică,Romania este in haos de la momentul puciului iliescian.Intreaba l pe savu,pe m.balan,voi nici macar parcursul celor 30 ani nu il stiti? Tu ajungeai primar vreodata,fara sprijinul fratilor V?Sau vedeai Bucurestiul ca senator?Sa ii pupi mana lui M.(jua)pentru reusitele tale social politice.Asa ca romanilor le este cunoscut haosul psdist,vor și altceva asa cum ai vrut tu (...).Pentru voi asta e tara! Obiectul vostru de regulat si ingrijit.Cand nu corespunde,ca trec anii,gata! Schimbare!Poporul roman trebuie reprezentat cu cinste de politicieni continuu,pesedistule ciumat!
Răduță Aurelian-Constantin:
(13 Octombrie 2019, 03:15)
PIB-ul României pentru cei care nu au habar, se datorează, diasporei... Nu bătrânilor... Diaspora câștigă mii de euro pe lună și când ajung în țară, cumpără și investește!!! Așa că nu mai vorbiți, dacă nu știți. Din cauza gândiri, s-a ajuns țara asta de rahat... Scuzați-mi expresia. Înainte să vorbiți și să manipulați poporul, mai informați-vă și documentați-vă. Presă, fondul monetar, site-uri oficiale guvernamentale, videoclipuri... mare atenție să nu fiți manipulați și mințiți cu promisiuni etc.
@dottore:
(12 Octombrie 2019, 17:58)
nu stiu ce sa zic, daca e sa analizez prin opozitie la PSD, sunt ceva doctori in paduri in PNL:))))
ca sa nu mai zic de piticul ala de "viitor primar".Agronom de meserie-sa vedeti foaia matricola :))))
P.S. nu ati observat ca Orban nu primeste decat oameni mici la stat ca sa nu dea prost? stiti ca astia mici sunt rai ca pechinezii?!!! Sidromul Dictator se cheama, hipercompensare
@raduta aurelian-constantin:
(12 Octombrie 2019, 17:51)
boss ! mai schimba canalu! daca stai si asculti europa FM nu inseamna ca stii si economie.
pensia trebuie marita pentru ca pensionarii de astazi(cei mai multi) au contribuit la Pib-ul tarii timp de 30 ani fara sa primeasca nimic. Lor nu le-a indexat nimeni fondul de pensii(adica cat ar fi strans daca ar fi investit banii).
hai cu ANRP 2.0 !!! 
dottore:
(12 Octombrie 2019, 09:59)
Ăștia nu doar că sunt proști, dar mai au si tendințe de suicid...de ce dracu or mai susține-o pe tuta supremă nu pot sa-mi dau seama? I-a făcut de kko în mii de feluri și ei tot după fusta lor amușină :D
Răduță Aurelian-Constantin:
(12 Octombrie 2019, 09:42)
Ce facem cu pensiile mărite pensionarilor din banii împrumutați? Aici este cea mai gravă problemă. Doamna Dăncilă, se bazează numai pe pensionari. Mai mare râsul... ce facem cu viitorul copiilor noștri? Suntem datori vânduți ca și stat...
Question to Mr St M:
(12 Octombrie 2019, 08:20)
De ce tace mister cu statia de gaz si nu spune ca soferul ce a provocat nenorocirea la Mt Buzau a fost angajatul sau si ca stia despre desele escapade rutiere ce i-au adus pagube in firma?Va prefaceti ca totul e bine,sunteti departe de necazuri.
PSD ist:
(12 Octombrie 2019, 07:06)
Catastrofelor. Of ca ne am săturat de incompetenți. Baaa cum de ati ajuns asa sus ca sunteti prosti frate.sunteti slab instruiți. Niciodată asa ceva 8n tara asta nu S santamplat . Tot ati distrus.
CETATEA:
(12 Octombrie 2019, 06:36)
meritati sa fiti trasi pe roata , si in teapa domnilor de la psd
neati falimentat de tot , sa spart ulciorul gata cu voi la groapa nenorociti ce sunteti huuuuuuuuuuuuuu