Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Radu Paros se visează freelancer

Radu Paros se visează freelancer

Din lipsa spațiului tipografic, am amânat până acum publicarea unei informații absolut halucinante care a trecută nebăgată în seamă de două săptămâni încoace. După cum puteți vedea în această captură de ecran, Radu Paros, consilierul primarului Sloboziei se declară în emisiunile postului de radio pe care îl deține drept freelancer. Adică liber profesionist. Și minciuna nu ne-ar deranja, zău că da, că știm și noi cum e să visezi să fii liber în timp ce ești obligat să pupi ba poala lui Marian Neacșu, ba bombeul din piele de crocodil al primarului Adrian Mocioniu... Numai că Radu Paros se declară liber profesionist pe bani publici. Și, din două una! Ori ia de prost un oraș întreg, pozând în ceea ce nu mai e de pe vremea când îl așeza Maria Petre frumos pe esplanada orașului și îl învăța să recite «Cățeluș cu părul creț/Sunt la PDL-n coteț/Și mă jur că n-am să fur/Până nu ajung... primar!» (n-am avut altă rimă)... Ori îl traduce pe primarul Adrian Mocioniu, cel care i-a dat salar de 5000 de lei net și o pâine albă de mâncat, că și ei sunt oameni, doar politica e curvă. Alo, domnul primar, se aude acolo la dumneavoastră? Știm că sunteți ocupat ba cu casa, ba cu supravie­țuirea politică, ba cu declarațiile publice, numai cu administrația nu. Dar noi ne facem datoria și vă avertizăm. Că până la alegerile din 2020 rămâneți primarul orașului. Bun, rău, cu dumneavoastră batem pas de defilare. Iar Paros ăsta parcă a luat-o razna, zău așa!

18 Octombrie 2019, 14:15 (1620 vizualizări - 6 comentarii)

Citiți și:
«Prefectul Gigi Petre se implică în această răzbunare politică comandată de Marian Pavel!»
Povestea porcului (II)
Povestea Porcului

Comentariile cititorilor:


GRAV:
(21 Octombrie 2019, 09:22)
Coloana vertebrala avem si noi? Pai s-a plimbat de la un partid la altul doar ca sa acceada la putere. Proiecte nimic. A fost consilier local multe mandate dar nu a avut niciun proiect. Miza postului de consilier al primatului o reprezinta postul de radio. Daca nu apari in media nu existi. Cum primatul are nevoie de o publicitate favorabila si l-a apropiat pe paros, care are post de radio si il ridica in slavi pe mocio, iar la nevoie, in campanie, arunca cu noroi in adversari. Asta este scopul, simplu!  La partidul lui Base, era ocupat, nu mai e loc pe liste? Cred totusi ca la UDMReu nu a fost, dar, nu este timpul trecut inca!
CETACEAN:
(20 Octombrie 2019, 19:06)
Pros va fi candidatul pro rominia pentru primaria orasului .Neacsu s-a saturat de prostia lui M. si a hotarit sa il retraga pe acest cretinoid condus de T.
muc:
(20 Octombrie 2019, 07:50)
Sa nu uitati ca acest muc era viceprimarul lui Ionascu cand au semnat impreuna contractul cu puturile forate pentru alimentare cu apa a orasului Slobozia.
Desi au stiut ambii ca apa nu are parametrii sa fie potabila ei au semnat si au racordat orasul la apa otravita !!!!!
Indrazneste sa zica altceva ????!!!
Lena:
(19 Octombrie 2019, 16:49)
Ba cioclule, începusi sa te lauzi singur p acilea?
Boby:
(19 Octombrie 2019, 11:22)
Radu Paros a lucrat profesionist peste tot unde s-a angajat, intr-un proiect, la un job, la propria afacere. Nu uitati ca a fost singurul care a stopat furtul de motorina de la amabulanta care alimenta o increngatura intreaga .Pacat ca nu a ajuns intr-o functie cu putere de decizie, ar fi fost infinit mai benefic peentru oras decat alde Ionascu, Stoica sau Mocioniu.
Ardiles:
(18 Octombrie 2019, 21:14)
El Părosul si postul lui de radio 87,7 de tot kktul, dar mai ales petardele alea doi + Leana = trei de isi dau vanturi in direct pe faisbuciuc. Daca Păros este freelancer de ce atarna la banul public ? Ori da lovituri de mastru cu chenzina de 5000 lei/luna. Ce Părosule ai ramas fara cascaval de pupi cum zic oamenii astia de la Independent ? Ma uitam la sobolanii aia doi si la lipitoarea aia cat de atot stiutori sunt in toate domeniile, dar nu le face pielea nici cat 2 cepe degerate. Sifoane cu doua fete si perverse. Părosule ia-ti ma petardele si mergeti ma la muls taurine. Auzi ba si asta sta cu mana intinsa la pomana banului public. Ma Păroaule esti la garla cu bani ? ce ba nu mai fac aia relcama la dude ? Dute ma arza-te-ar focu de cuoflingar