Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

USR crede în voturile ialomițenilor

USR crede în voturile ialomițenilor

Organizația USR Ialomița a organizat joi, 7 noiembrie, la Slobozia, o ultimă întâlnire cu slobozenii. La eveniment a participat și senatorul Silvia-Monica Dinică, unul dintre cei mai activi parlamentari USR din Parlamentul României. «Credem în voturile ialomițenilor! Suntem convinși că Dan Barna este președintele cu care toți ne vom putea mândri!» a declarat Alexei Dărăbanu, președintele USR Ialomița.

Vin Prezidențialele! Joi, 7 noiembrie, la orele 16,00, un grup entuziast de membri ai Alianței USR-PLUS 2020 au organizat pe străzile Sloboziei o ultimă întâlnire cu electoratul, înaintea Alegerilor Prezidențiale din 10 noiembrie. La întâlnire a participat și senatorul Silvia-Monica Dinică, unul dintre cei mai activi parlamentari USR din Parlamentul României. Cei prezenți au împărțit ziare electorale și pliante de campanie. «În fiecare zi împart mii de pliante peste tot unde filiale locale mă invită... Fiecare vot contează și fiecare vot este important. De aceea nu obosim și nu ne oprim niciodată! Trebuie să reușim! Trebuie să oferim românilor o clasă politică fără penali!» a declarat ulterior senatorul Silvia-Monica Dinică. Campania organizată la Slobozia s-a desfășurat timp de o oră pe străzile orașului. Alături de membrii Alianței USR-PLUS 2020 s-a aflat și președintele USR Ialomița, Alexei Dărăbanu. Acesta crede că rezultatele votului la Alegerile Prezidențiale vor fi pe măsura așteptărilor și că ialomițenii vor dovedi la urne că sunt pregătiți pentru un nou început: «Credem în voturile ialomițenilor! Suntem convinși că Dan Barna este Președintele cu care toți ne vom putea mândri. De aceea suntem aici, pentru a atrage atenția asupra acestei șanse pe care toți o avem!». Dan Barna ocupă locul 5 pe buletinele de vot. Dan Barna susține că, în calitate de Președinte al României, va promova următoarele proiecte pentru România: «fără Penali în Funcții Publice», «bani mai mulți pentru Educație», «o nouă lege a Sănătății», «management profesionist pentru finalizarea autostrăzilor», «economie fără birocrație», «pădurile-resursă strategică națională», «eliminarea impozitului pe salariul minim», «o singura națiune-în țară și în Diaspora», «stabilitate pentru Apărare», «STOP criminalității».
(comandat de Partidul Uniunea Salvați România (parte a alianței electorale „Alianța 2020 USR PLUS“) și realizat de SC Dorama Project SRL, cod unic de identificare: 31190011)

7 Noiembrie 2019, 17:05 (1300 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


#pasajladrajna:
(12 Noiembrie 2019, 10:53)
10 noiembrie - Q.E.D
Votant:
(7 Noiembrie 2019, 22:38)
Votez Dan Barna pentru o Românie mai bună!