Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bătut de un polițist într-o benzinărie

La Slobozia

Bătut de un polițist într-o benzinărie

Acuzații grave aduse unui polițist din Slobozia. Angajat în cadrul Serviciului Poliției Rutiere Ia­lomița, agentul a fost reclamat de un tânăr cu privire la faptul că l-ar fi agresat într-o benzi­nărie. Acesta spune că ar fi încercat să-l salute pe polițist, moment în care omul legii și-ar fi ieșit din fire și i-ar fi aplicat o corecție. Șefii polițistului sunt însă de altă părere. Oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița susțin faptul că agentul a fost cel care ar fi fost agresat de tânărul care l-a reclamat... În acest caz a fost deschisă o anchetă.

Scandal la benzinărie Fapta sesizată de tânărul Georgian Olteanu din Slobozia s-a petrecut în urmă cu o săptămână, mai exact în seara zilei de joi, 24 octombrie 2019. Acesta se afla într-o benzinărie amplasată la intrarea în oraș, împreună cu alți doi prieteni, moment în care s-a intersectat cu polițistul Alecsandru Aron, în zona caselor de marcat. Unul dintre prietenii tânărului l-a salutat pe agent, moment în care Georgian Olteanu, în spirit de glumă i-a atras atenția spunându-i: «I-am zis: „p-ăsta îl saluți?“. Când o intra de muncă o să-ți ia permisul...”. Polițistul a auzit, a ieșit afară și m-a înjurat! Apoi l-am întrebat de ce mă înjură și m-a lovit cu pumnul în ochi... Am ajuns la spital la București!». Cel de-al doilea prieten al tânărului, care a încercat să aplaneze conflictul, a fost de asemenea agresat. «A venit un prieten de-al meu și l-a rugat să mă lase în pace, l-a luat și pe el la pumni și l-a dat după stația Peco!» mai spune Georgian Olteanu. De asemenea, tânărul susține faptul că nu este prima dată când este victimă a polițistului. «Am mai avut probleme cu el, nu e prima dată când se ia de mine... Am o hotărâre definivită de la instanță că prima dată eu am avut dreptate! Acum am scos certificat medico-legal și-l voi da în judecată încă o dată. Nu este normal să aibă un asemenea comportament!» mai spune Georgian Olteanu.

O anchetă în curs Cazul a intrat și în atenția oficialilor din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Șefii Poliției ialomițene au o cu totul altă variantă cu privire la acest incident. Surse judiciare au precizat faptul că tânărul Georgian Olteanu și prietenii săi ar fi fost cei care l-ar fi agresat pe agentul Serviciului Rutier Ialomița, Alecsandru Aron. Agresorii s-ar fi aflat în stare de ebrietate și l-ar fi lovit pe polițist. Mai mult, omul legii ar fi depus o plângere la sediul Poliției Municipiului Slobozia în care a descris cu lux de amânute incidentul. În baza acestei plângeri se fac în prezent cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de «lovire» și «ultraj». «În momentul de față se fac verificări într-un dosar penal, pentru a se stabili modul în care au fost comise faptele sesizate!» susține Ludmila Dascălu, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

8 Noiembrie 2019, 15:15 (4479 vizualizări - 16 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Eu:
(11 Noiembrie 2019, 17:35)
Pentru KIKI: Sunteți așteptat/a, pe Odobescu la Poliția Municipiului Slobozia, et. 3, unde are sediul DGA- SJA Ialomița. Oare va vor primi?!!! Ori puteți apela 0800806806
Eu:
(11 Noiembrie 2019, 09:10)
Nu sunt interlopi.sunt niste catei care doar latra.sunt niste pierde vară care stau in fata blocului si beau bere la 2 l toata ziua si sparg seminte.si uni stau pe bani mamei.
cetatean:
(11 Noiembrie 2019, 06:23)
Ca cetatean mie frica sa ies pe strade din pricina la interlopi//////////
Eu :
(10 Noiembrie 2019, 22:58)
Sa se verifice trecutul acestui baiat de cartier.Sper sa il ajute dumnezeu sa devina un om CUminte si familist.Politistul si cu el au gresit amandoi.sper sa le fie o lectie.
sub pres:
(10 Noiembrie 2019, 20:09)
toata ancheta va fi in favoarea politiei logic au tota puterea si pe linga au procurori in favoarea lor .       Si ii va apara cu tota forta si priceperea lor  / o mizerie IPJ
Kiki:
(10 Noiembrie 2019, 16:38)
NU va mai luati de dl A. ca va da pe mana inspectorului sef, C.I., ca doar e nasu de cununie. DE ce credeti ca nici DGA nu isi face treaba, cand acest domn are firma cu atatea camioane si rupe si spaga?
Trotinete pentru fete:
(10 Noiembrie 2019, 08:10)
Bine le a facut acest politai "jmekerilor"!Omul,cu cojones,aia erau 3 maimutoi iar asta singur.Cati barbati aveau curaj sa riposteze in asa situatie?Daca il tavaleau baietii de cartier,erau multumiti!Păi,măi fetitelor,golanii o dau parte in parte,nu umbla cu sifoneala la garda.V-a dat politaiu'injoseala?Sa adaugam ca jmejerii erau bauti,iar asta treaz,după program?Ca era si un pompier.. Ți-e sila sa vezi ce loaze avem in unitatea MAIului,in uniforma pompierilor.Zidari,instalatori,mecanici auto,samsari,proxeneti,o paleta larga de "ornamente"orasenesti.Politaiule,pentru tine ca individ in societate dar si pentru haina pe care o porti,te felicit!Protectia cadrelor oricum doarme in pantofi,era mai frumos sa aveti protocol sa chemi in ajutor" grupa"sa sature găozarii de abordat politisti,fie si in timpul liber al acestuia.
Vio:
(9 Noiembrie 2019, 06:00)
E simplu , in peco sunt camere de supraveghere . Daca nu dispar imaginile, se afla usor cine e vinovatul .
Trandafir:
(9 Noiembrie 2019, 02:18)
Si eu am avut probleme cu acest politist..... cel care umbla beat era politistul va asigur 100% il urmaresc de peste 3 luni.... Tipul asta mi-a agresat parinti in incinta unui super market din Slobozia... Interesativa sa vedeti ca in luna aprilie 2019 acesta a avut 2 saptamani de concediu din cauza unor leziuni fizice pe care sigur nu si le mai doreste.... dupa cum ziceam il urmaresc si ma urmareste iar cand ne intalnim acesta fuge sau imi cere bani pentru taxa de protectie..... l am batut pana in prezent de 3 ori de fiecare data era beam si iesit din tura de maxim 20 de minute 
Zanfir Lucian Alexandru :
(8 Noiembrie 2019, 23:12)
Buna seara. Dragi comentatori, aș dori să clarific un aspect care aduce atingere indirect persoanei mele și anume faptul că nu sunt nașul domnului Olteanu ci sunt nașul de botez al ficei acestuia, iar acest lucru nu înțeleg de ce și pe cine deranjează. Prin prisma faptului ca este tatăl finei mele, personal eu l am îndrumat numai spre bine. În legătură cu cele întâmplate și comentate pe larg de dvs, nu pot spune decât că nu are importanta cine și al cui fin este, legea este mai presus de tot și de toate, iar cel sau cei care au greșit să fie trași la răspundere după gravitatea faptelor lor. Am încă încredere în persoanele care cercetează aceste fapte și sper ca adevărul v a ieși la iveală... Dacă nu se pun bețe în roate anchetei....
Slobozean:
(8 Noiembrie 2019, 20:43)
Georgica Olteanu ăsta, ar trebui sa nu mai umble beat cu mașina. Ar trebui potolit acest copil ordinar!
Slobozia:
(8 Noiembrie 2019, 18:26)
Bine ia făcut acel Polițist,eu îi rupeam o mână și i-o legam de gât.
Baieti de cartier:
(8 Noiembrie 2019, 17:58)
Dacă "Pateu" si Marin sunt interlopi si șmecheri atunci o sa râdă toate curcile de voi. Mare barosan este nașul lui, Z. A. dar nu înțeleg ce amestec are omul acela in toată povestea. M.L. este pompier și își vede de treaba lui. Dacă vreți să știți, toți băieții din cartier am crescut la umbra unor "legende" , Baltă L., Romică C, Sarmet... etc. Ăștia doi chiar sunt nevinovați. Aron este ingamfat ca unghiul lui, un mare spagar dovedit, mutat la AMARA disciplinar să uite presa de el, prins băut la volan după ce s a accidentat de un tir cu mașina. Nepotul lui a fost si el detașat un pic la post tot pentru abateri. Ăsta este nemuritor la rutieră, te bate, îți i a permisul si apoi tot el plânge și depune plângere. "Geme" poliția de șmecheri, de cucoane făcute ofițer cu facultăți prin scara blocului. Ha , ha, ha . Va faceți de rușine IPJ IALOMIȚA CU ACEST POLIȚIST. ALO, DOMNU COMANDANT AUZIȚI SAU ADJUNCȚII LUI. Oricum toate instituțiile statului sunteți în moarte cerebrală.
Ionica:
(8 Noiembrie 2019, 17:33)
E plin orașul de boschetari din ăștia si de camatari. Au ajuns la un tupeu fantastic
Dan: