Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Schimbarea prefectului și subprefectului, prioritate pentru deputatul PNL Gheorghe Tinel

Schimbarea prefectului și subprefectului, prioritate pentru deputatul PNL Gheorghe Tinel

În cadrul unei conferințe de presă organizată la sediul PNL Ialomița, deputalul PNL Gheorghe Tinel a anunțat public faptul că schimbarea din funcție a prefectului și subprefectului județului Ialomița este doar o chestiune de timp. Acesta nu a dezvăluit însă și cine îi va înlocui pe Gigi Petre și Silica Vali Tudor. «Diligențele noastre sunt făcute pentru a schimba prefectul și subprefectul!» a precizat Gheorghe Tinel.

Se schimbă garda la Prefectura Ialomița? Conferința de presă organizată de deputatul PNL Gheorghe Tinel a avut ca temă rezultatele primului tur al Alegerilor Prezidențiale. În deschiderea întâlnirii, acesta a le-a mulțumit tuturor ialomițenilor care l-au votat pe Klaus Iohannis, președintele în exercițiu, și a precizat faptul că va analiza foarte atent rezultatele obținute de PNL în toate localitățile din județ. «Vreau să le mulțumesc tuturor celor care i-au acordat un vot domnului Klaus Iohannis. Într-adevăr se putea și mai bine, dar ne vom mobiliza pentru turul al doilea al Alegerilor Prezidențiale, unde ne dorim să avem un rezultat mult mai bun... Vom face o analiză atentă în cadrul unei ședințe!» a precizat Gheorghe Tinel. Mai mult, acesta a precizat că, în perioada următoare, prioritatea o reprezintă înlocuirea prefectului Gigi Petre și a subprefectului Silica Vali Tudor. «Diligențele noastre sunt făcute pentru a schimba prefectul și subprefectul! Cu cât mai repede, cu atât mai bine!» a mai precizat Gheorghe Tinel. Acesta a refuzat însă să dezvăluie numele oamenilor pe care PNL Ialomița îi va propune pentru aceste funcții, precizând că viitorii reprezentanți ai Guvernului în teritoriu au calitatea de funcționari publici. În ceea ce privește celelalte instituții publice din Ialomița, deputatul PNL a explicat că deocamdată situația funcțiilor de conducere va fi supusă unei analize, realizată la solicitarea autorităților centrale. «Vom face mai multe analize, pe care ni le-au solicitat reprezentanții autorităților centrale... Apoi vor fi luate decizii!» a mai spus Gheorghe Tinel. Până în prezent, singura instituție din Ialomița care are un nou șef este Inspectoratul Școlar Județean Ialomița. În baza unui Ordin semnat de actualul ministru al Educației, Monica Anisie, Luminița Barcari a revenit în fruntea instituției, înlocuind-o pe Simona Tonț.

12 Noiembrie 2019, 17:45 (4056 vizualizări - 16 comentarii)

Citiți și:
«Vor fi investiții macroeconomice pentru Ialomița!»
«Șansa acestui județ este resursa umană!»
Legea pentru amânarea ratelor bancare, în viziunea parlamentarilor ialomițeni

Comentariile cititorilor:


Tati are grija:
(16 Noiembrie 2019, 20:42)
Sorin Drima nu are experienta necesara pentru a conduce un McDonalds, darmite Prefectura. Ce gluma proasta e aceasta numire!
antijaf:
(15 Noiembrie 2019, 08:37)
Hai domnu Tinel, faceti un pic de curatenie ca ne-au dus in groapa pesedistii. Toate institutiile sunt rosii si aproape de faliment.Amante, neamuri , bani aruncati , sifonati etc. Hai cu oameni cinstiti si competenti  in ceasul 12!!!
mar:
(14 Noiembrie 2019, 21:58)
Tinele, du-te acasa! Vei duce PNL-ul unde ai dus si PDL-ul. Tu nu ai inteles nimic, ca tara asta vrea altceva. o inaintare pe baza de meritrocratie , iar nu pe ai vostri.Judetul asta va vota PSD-ul atat timp cat la sefia PNL-ului va fi persoana dvs. , asociat cu PDL-ul si tot ce a insemnat el, inclusiv minciuna, furtul,  agresivitate in discurs, ura pe cei mai saraci, pastandu-va voua privilegiile samd.  
gogu de la borduri:
(14 Noiembrie 2019, 21:05)
 De ce Dl.Victor nu ați făcut public mesajul meu in care spunem ca soare o sa fie opțiunea lui Tinel bomboanele ptr prefectura. Noi dorim sa reflectam in spațiul dv de redacție opiniile mostre, si daca jeneza ce spunem sau contravin opiniilor redacției sunteți obligat conform legii sa le însetați. Va mulțumim.
Halal competenta:
(14 Noiembrie 2019, 15:57)
Pai daca tasu nu era membru PMP el nu ajungea subprefect, mestere!
adi:
(14 Noiembrie 2019, 13:39)
Atentie la serpii, soparlele si cameleonii  care se coloreaza imediat in galben ca sa poata ramane in continuare la ciolan! S-ar compromite PNL  jalnic daca ar incalzi la san astfel de specimene...si alegerile alea importante abia urmeaza asa ca mare ATENTIE ca oamenii vad si vor taxa 
@Vasile:
(14 Noiembrie 2019, 10:28)
Stai linistit si voteaza in continuare psd. Sa-ti fie de bine!
lamaie:
(14 Noiembrie 2019, 10:02)
Vasile, mare dreptate ai dar ca pesedistii astia ajunsi sefi, sefuleti si directori nu pot fi mai toxici. Astia au luat toate unitatile si organizatiile ca propriile lor sereleuri, taie si spanzura iar oamenii cu scaun la cap sunt umiliti de ei.  Sunt si hoti si prosti si fuduli. Clar e nevoie de o schimbare . Avem nevoie de o gura de aer , astia ne-au intoxicat maxim .
Vasile:
(14 Noiembrie 2019, 06:45)
In cat timp aduce-ti diaspora acasa daca tot a-ti prins guvernarea?la alegerile de peste 5 ani tot gaura in bugetu țării va fi,lăsată de PSD bineînțeles?cum era vorba,pleaca ai noștri vin ai noștri si ei se cearta ca prostii?toti sunte-ti o apa si un pamant prietene,niste parveniti,asta nu înțeleg votantii ce așteaptă schimbarea ca diabeticu insulina.Pai cu cine schimbare,cu orban,turcan si restu găștii de înfometați?iohannis a semnat pt miniștrii in 10 minute ca sunt ai lui,nu ca ar fi buni de ceva,ex predoiu,a mai fost pe la justiție si a fost praf dar hai sa il mai punem sa mai dea cu bata in balta.De ex tu,ce ai facut pentru județul asta amărât si pentru orașul asta prafuit?stiu,vine soare si face cat alții in 3 mandate.mars ma,lăsați-ne cu gargara va fi la fel de rau sau poate mai rau cu voi.Romania nu se va face bine pana nu scapa de voi,clasa politica ce a manjit toate sectoarele de la Revoluție încoace,infiltrata prin nepoti si cardasie in toate instituțiile si marile companii.Voi sunte-ti noua mafie,cea politica mai periculoasa decat oricare alta.
cetatean :
(13 Noiembrie 2019, 19:33)
Sa plece prfectul si subprefectul si sa vina noul prfect nevasta lui Gigi Manea ,viorica doi,ca altii nu mai aveti la fel ca la inspectoratul scolar.
Ionut:
(13 Noiembrie 2019, 14:34)
Cred că este momentul să i schimbați pe toți șefii si directorii puși de PSD ,toți sunt niște parveniți,inculți, și analfabeti. Cum este țăranul ăla obosit de la Rar si cu păr pe limba,care nu e bun de nimic.
????:
(13 Noiembrie 2019, 08:18)
Si cu pilele dlui prefect Doru, Lucica, MIrela, Mihaela, Paula ce se va intampla?
Romeo:
(13 Noiembrie 2019, 06:56)
Poate explicati de ce omul pe care l-ati propus ca subprefect a votat cu ALDE la parlamentare si taica-su a candidat la primarie din partea PMP. Traseismul si nepotismul sunt in floare.
Kali:
(13 Noiembrie 2019, 05:50)
Tu nu ai invatat, Tinele, ca cine sapa groapa altuia...
Pacient:
(12 Noiembrie 2019, 18:31)
Dacă nu faceti schimbare si la spitalul judetean pana in alegeri degeaba!!!AVEM.INCREDERE IN PNL!VREM SCHIMBARE!!MARIANA IANCU ACASA!