Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Razie a polițiștilor la Slobozia

Razie a polițiștilor la Slobozia

În cursul zilei de miercuri, 13 noiembrie a.c., pe raza municipiului Slobozia au fost angrenate aproximativ 40 de efective de Ordine Publică, Poliție Rutieră și Investigații Criminale, precum și luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale Ialomița. În cadrul acțiunii, polițiștii au desfășurat activități pe linie de verificare a legalității unor societăți care comercializează deșeuri feroase și neferoase și lemn brut, precum și pe linia respectării legislației rutiere, fiind verificate 219 autovehicule și legitimate peste 240 de persoane. Pentru neregulile descoperite, au  fost aplicate 85 de sancțiuni contravenționale, a căror valoare se ridică la peste 15 mii de lei. Cele mai multe amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea regulilor de circulație, dintre care 22 pentru conducători auto care nu au purtat centura de siguranță, 7 pentru încălcarea de către căruțași a normelor stabilite pentru circulația pe drumurile publice, precum și 7 sancțiuni pentru exces de viteză. Totodată, au fost reținute 8 permise de conducere și retrase 4 certificate de înmatriculare. În urma controalelor, un agent economic a fost sancționat conform Legii 171/2010, privind stabilirea și sancționarea contravențiilor, după ce a fost depistată o diferență în plus între stocul scriptic și stocul faptic, și aplicarea unei sancțiuni complementare de confiscare a cantității de 5,744 mc cherestea, deținută fără documente justificative. De asemenea, alți doi agenți economici au fost sancționați contravențional pentru încălcarea normelor privind protejarea populației împotriva unor activități comerciale ilicite, fiind confiscate totodată peste 300 de kilograme de aluminiu.

14 Noiembrie 2019, 16:15 (697 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia razie
Citiți și:
Razie a polițiștilor la Slobozia
IPJ Ialomița: Razie la Slobozia
Razii ale polițiștilor la Slobozia și Fetești

Comentariile cititorilor:


Eu:
(17 Noiembrie 2019, 19:37)
Eu...sunt curios cand vreodată miliția din ialomița va merge la kogălniceanu...sa cerceteze pe Olteanu...pe primarul Dinu...pe societatea Sopema...a???are vreunul boase??
Fetele"cumintele":
(15 Noiembrie 2019, 08:11)
Nu ati vrea domnule sef al polițiștilor ialomiteni niste razii pe langa licee?Cele doua piese de rezistenta sunt fost chimie si constructii,dadatoare de genii in ultimii 5 ani.Cu mascati,perchezitii la auto,la pustanii cu flocisorii mijiti la nasuc dar cu bata la indemana?Se dau mari Jason Statham-curse cu gioarsele de rable din satucul lor prăfuit,zici ca nu mai vedem Opel sau Logan prin zona...Zau,nu ati vrea sa dati o razie prin zona?Nu dăm nimic,nu e voie, se numeste mita dar un ibric de cafea se poate pregati.