Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Senatorul lui Dumnezeu și-a adjudecat funcția de subprefect!

Se schimbă mobila administrativă la Prefectura Ialomița

Senatorul lui Dumnezeu și-a adjudecat funcția de subprefect!

Protocolul dintre PNL și PMP generează primele schimbări administrative. Potrivit acestuia, PMP și-a adjudecat 2 funcții de prefect și 20 de funcții de subprefect la nivelul țării. În Ialomița, senatorul PMP Gabi Ionașcu a propus pentru funcția repartizată, cea de subprefect, pe juristul Sorin Drima. Acesta este proaspăt avocat, jurist cu normă întreagă la primăria Urziceni.

Senatorul lui Dumnezeu a propus Senatorul PMP Gabi Ionașcu a reușit performanța de a o schimba din funcție pe Silica Vali Tudor, subprefectul care trăiește pe post de mobilier de fundal de aproape 2 ani la Prefectura Ialomița. Propunerea lui Gabi Ionașcu este Sorin Drima, unul dintre cei doi funcționari publici pe care îi are PMP Ialomița în dotare și singurul care a acceptat funcția de subprefect al județului. «Domnul Drima este unul dintre cei doi funcționari publici pe care filiala îi are... Noi nu facem ca alții, să-i trimitem pe la primării cu o zi înainte să îi numim în funcție. Conform discuției dintre președintele Tomac și prim-ministrul Orban s-a convenit ca în județ să ne revină funcția de subprefect. Singurul disponibil a fost domnul Drima... Este jurist, a intrat recent în Baroul Avocaților, credem că este o propunere solidă și responsabilă. Opțiunea mea e ca tineretul să promoveze și de aceea am propus această candidatură!» a declarat acesta pentru ziarul nostru.

De la mobilă la nepotism Așa cum precizează senatorul Gabi Ionașcu, Sorin Drima este jurist la Primăria Urziceni, iar recent a intrat în Baroul Avocaților... Ce nu spune Gabi Ionașcu e că el este fiul lui Vladimir Drima, candidatul PMP la Primăria Țăndărei în 2016, când a obținut de la concetățeni fix 111 voturi. Altfel spus, PNL a schimbat mobilierul administrativ al PSD, reprezentat de Vali Silica Tudor, cu un tânăr al cărui singur merit e că este «băiatul tatei». Contactat telefonic, acesta a susținut că nu poate da declarații, întrucât urmează să intre în sala de judecată. Potrivit unor surse administrative, noul subprefect va fi instalat cel mai probabil săptămâna viitoare. Pentru înlocuirea prefectului Gigi Petre, la acest moment PNL nu a găsit încă o soluție. Zilele acestuia în funcție sunt însă numărate, căci deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat în repetare rânduri că urmărește înlocuirea lui din funcție iar rezerva de funcționari publici a PNL este, indiscutabil, mai mare.

14 Noiembrie 2019, 17:10 (8298 vizualizări - 45 comentarii)

Citiți și:
Un nou aspirant pentru funcția de subprefect în Ialomița: Va fi Emil Barbu?

Comentariile cititorilor:


Ica:
(16 Noiembrie 2019, 19:24)
Bai @PSDist copii buni sii fara pile ocupa posturi cheie in corporatii si in staffurile unor tari europene si ni au loc de lichelele minore puse in functi pe baza de hotie, ca ex: iti dau un copiil de 23 ani absolventa de drept in ro. si masterand bursier in terorism la o universitate de afara, refuzat de statul roman, acum conduce la 26 ani si un pic o intreaga structura din guvernul altei tari europene. Asa ca lasa vrajeala cu corcodel impins de tacsu la prefectura. De aia este distrusa Romania. Proasta lumea ca nu va pune piele- n bat, cioclilor psdisti -pnlisti -aldisti -pmpisti.
PSD ist:
(16 Noiembrie 2019, 18:58)
Nu l cunosc. Am citit ca toti de altfel care nu l cunosc.personal. a finalizat o facultate la stat.a fost admis în barou. Marea supărare e ca va ocupa funcția un om cu tenul masliniu? Daca asta e considerată o problemă.ssa cum reiese din ceea ce au postat unii.consider de datoria mea .moral sa sancționez .astfel de abateri. Oamenii sunt rasisti.nu vad dincolo de prejudecăți.incapabili sufleteste.sau mai bine zis prosti. De citit si aflat cine a zis asta.... repet nu l cunosc pe acest tanar. Dar faptul ca nu a facut o facultate la x si o si ca a intrat si in barou.mi se pare ok sa fie promovat.nu stim daca e competent. Vom vedea. Cati conduc tara asta si nu sunt maslinii.sunt competenti.?sigurvca da.ca doar au vândut tara si au facut o colonie. Emitem opinii dar in spirit afevarylui si corectidunii. Desi sunt membru PSD si nu am origini minoritare susțin cu tarie adevaru.
Traian:
(16 Noiembrie 2019, 18:20)
daca asta e oferta pnl, pmp, usr+ pentru ialomita, e jale
e clar ca nu au oameni si mai ceva de asta nu au oameni pregatiti sa conduca administrativ ialomita si intreaga tara.
domnu tinel sinteti PRAF !
Iancu:
(16 Noiembrie 2019, 15:16)
Ce a parvenit 12cm! Dar nu-l vad sa reziste prea mult in aceasta functie. Bine, el nu prea are rezistenta... decat la sala!
PSD ist:
(16 Noiembrie 2019, 14:55)
PSD ist înțelegem ca iti apari odrasla sau prietenul, dar hai sa nu comparam oamenii de importanta de alte etnii din istoria României cu acest tânăr. Înțeleg ca singurul lucru pe care îl poți spune despre el este ca e educat (deci îl cunoști personal). Un om pregătit (oricât ar fi de nesimțit sau prost crescut) ar fi opțiunea mea în detrimentul unui om educat ( și slab pregătit). Daca băiatul poate, nimic de zis, sa demonstreze! Dar nu încerca să submineazi dreptul fiecăruia de a se exprima pe simplul principiu ca cunoști persoana în cauza. Eu cred ca băiatul e crud, dar precum a zis Ionașcu, singurul merit al băiatului e ca este functionar public și Singurul care e disponibil sa fie numit subprefect. Asa ca, domnul PSD ist, aștept cu nerăbdare răspunsul tău la acest comentariu.
Nepotism :
(16 Noiembrie 2019, 13:56)
Pe tanar il defineste educatia? Meritele sunt calitatile lui? CARE CALITATI? A trecut prin facultate ca o gasca prin apa, pun pariu ca nimeni nu-l vedea la cursuri. Halal scuza a bagat marele consilier juridic Drima, cica e in sala de judecata! Mai degraba sala de fitness, unde mergea si cand avea cursuri. Sau cand se pregatea pt Baroul “Avocatilor”. Sau cand si-a format “calitatile”. A se verifica lucrarea de licenta, examenul de Barou, examenul de consilier juridic si examenul pentru a ajunge subprefect. Aaa la ultimul nu se da examen, misto. Dar la restul ori a fost ajutat de relatiile lui tata, ori de vechiul prieten copy paste.
Zelea:
(16 Noiembrie 2019, 13:51)
Domnul Drima este un necunoscut. Nu a realizat nimic pana la varsta asta. In facultate habar nu avea ce face prefectul. La drept administrativ nu stiu cum a trecut. Dar uite ca fix astia ca el ajung in functiile in care ar trebui sa avem INALTI FUNCTIONARI PUBLICI. Noroc ca taticul are pile la PMP. Nimic nu il recomanda.
@Horia:
(16 Noiembrie 2019, 13:18)
"Ne credeti tampiti?" Pai daca, dupa mintea ta, subprefectul imparte banii precum un casier pe vremuri, atunci da, credem ca esti!
PSD ist:
(16 Noiembrie 2019, 10:57)
Alt bou marca PSD.de care m am dezis...acest horia
Horia:
(16 Noiembrie 2019, 08:49)
Băi pușcăriilor, cine răspunde dacă ăsta dă foc la Prefectură sau fuge cu banii de salarii? Cine garantează pentru el, Ionascu.. că pe ăsta nu-l prea doare de necazurile noastre. Chiar ne credeți tâmpiți, numirea asta este o jignire adusă tuturor ialomitenilor.
PSD ist:
(16 Noiembrie 2019, 08:26)
PSD a pierdut pe Slobozia . PNL a câștigat. Oare cum or sta lucrurile pe Bora? Beciu o fi câștigat cu ai ei?
PSD ist:
(16 Noiembrie 2019, 08:24)
Bullyngbașa dragă chiar dacă esti rasist sadea.trb.sa stii ca multe nume sonore din românia au fost și sunt romani de o alta etnie. Pe tânăr il definește educația. Pe tine prostia. Ce rau e ca e de alta etnie si are o funcție? Tara asta a avut la conducere mari Oameni de o altă etnie.si lista e mareee. Dacă ai o problemă ca băiatul ăsta educat are o funcție fugi din județul dominat la conducere de prosti . Esti de plans.
Silviu:
(15 Noiembrie 2019, 22:23)
Această numire e cea mai bună dovadă că înaltele funcții publice ale județului sunt la fel de utile și dacă sunt și dacă nu sunt. Lucrurile se mișcă la nivel local, cum poate fiecare, iar la centrul județean se toacă bani degeaba si fără că cineva să răspundă pentru ineficiență. Asta e Romania, mai mult nu putem și nici nu avem nevoie, asa ne place nouă de sute de ani nu doar de acum, să ne doară in c.r de ce este in jur.
X:
(15 Noiembrie 2019, 17:21)
Oribila numire . Asa va trebuie ialomitenilor!
Sacagiu:
(15 Noiembrie 2019, 12:06)
Cu siguranță dl avocat cunoaște condițiile de vechime pentru ocuparea acestei funcții. Dacă îndeplinește aceasta condiții... Succesuri!