Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Luptăm pentru o Românie normală!»

Gheorghe Tinel, deputat PNL

«Luptăm pentru o Românie normală!»

bonus: PSD Ialomița nu renunță

PNL Ialomița se va implica total în susținerea candidaturii președintelui Klaus Iohannis în Turul 2 al Alegerilor Pre­zidențiale. Deputatul PNL Gheor­ghe Tinel a reiterat acest obiectiv al Or­ganizației și a susținut public că va face orice pentru a convinge ialomi­țe­nii că actualul președinte reprezintă singura soluție viabilă pentru România.

PNL a obținut un rezultat istoric Rezultatele obținute de liberali după Primul Tur de scrutin al Alegerilor Prezindențiale îndreptățesc PNL Ialomița să spere la un rezultat similar duminică, 24 noiembrie 2019. În cadrul unei conferințe de presă desfășurate vineri, 15 noiembrie 2019, Gheorghe Tinel a mulțumit public tuturor ialomițenilor pentru prezența la vot și a subliniat necesitatea susținerii candidaturii lui Klaus Iohannis. «Cred cu tărie că pe 24 noiembrie 2019 alegătorii din Ialomița vor vota într-o proporție covârșitoare candidatul Partidului Național Liberal! Cred că într-un tandem Președinte-Guvern, așa cum nu a existat în ultimii 5 ani de zile, lucrurile se pot schimba radical în România... Cred că prin guvernarea Partidului Național Liberal putem schimba în bine lucrurile și în județul nostru!» a declarat deputatul.

PNL strânge rândurile Opoziției Deputatul Gheorghe Tinel a mai anunțat și că eforturile PNL se bucură de susținerea publică a partidelor de Opoziție. El speră ca la alegerile din 24 noiembrie 2019, un procent de 90% din electoratul PMP și peste 75% din electoratul USR vor susține candidatura lui Klaus Iohannis. Adunate, în Ialomița, aceste procente ar însemna aproximativ 10 mii de alegători. În cazul în care previziunile deputatul Gheorghe Tinel se confirmă, există șansa ca președintele Iohannis să obțină cu 10000 de voturi mai mult decât Viorica Dăncilă. «În politică, 1 și cu 1 nu fac întotdeauna 2... Pot da și 3, și 0,7... Dar am convingerea că ialomițenii s-au săturat de PSD și sunt dispuși să crediteze un partid care a de­monstrat că poate oferi o alternativă po­litică solidă și responsabilă. Vom învinge PSD în Ialomița! Acesta este punctul meu de vedere!» a mai declarat Tinel.

PSD Ialomița nu renunță
În pofida entuziasmului afișat de Gheorghe Tinel, bătălia pentru voturile ialomițenilor va fi una acerbă. Conștienți de pierderea electoratului, liderii PSD au cerut mobilizarea primarilor. Dacă la alegerile din 10 noiembrie 2019, obiectivul a fost de 35%, la cele din 24 noiembrie ținta pentru PSD Ialomița este de minim 51%. Deși greu de atins în actualul context electoral, este de așteptat ca PSD să remonteze o parte din handicap mobilizând la urne electoratul care a lipsit la Primul Tur de scrutin...

19 Noiembrie 2019, 17:50 (2515 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
«Există un „gentlemen’s agreement“!»
Dragoș Soare, următorul președinte al PNL Ialomița
Deputatului liberal i s-a cerut demisia. Gheorghe Tinel nu mai este președintele PNL Ialomița!

Comentariile cititorilor:


@alo:
(21 Noiembrie 2019, 11:57)
Mai bine intreaba-te daca cineva s-ar grabi sa posteze stalcirea limbii romane din comentariul tau..
alo:
(21 Noiembrie 2019, 06:25)
redactia de ce nu puneti toatecomenturile de la cetateni??????????? va e frica de mosoiuuuuuu

bre revenitiva, cum va cumpara pe voi asa sia cumparat si locul in PSD
€100:
(20 Noiembrie 2019, 20:35)
Bubule la ce ura prezinti, cred la le-ai taia unghiile cu degete cu tot. Sigul i-ai baga in saci de plastic aruncati in baraj
#pasajladrajna:
(20 Noiembrie 2019, 16:50)
La duplexul televizat, Dancila v-a cam dat cu terenul in cap! Sorry PNL, va bate cu propriile voastre arme si e pacat!
Om:
(20 Noiembrie 2019, 07:10)
Dle Gheorghe Tinel cu surle si trambite ai anuntat, ca prefectul Gigi Petre va fi demis.El a anuntat public ca daca va fii demis va ataca in instanta si anticipat a spus ca va castiga. Precedente au mai fost stim cu totii, aveti incredere in plutoanele de executie din justitia ialomiteana ori faceti conferinte de presa la misto. PAREREA MEA CA ACEST CAT SI ACOLITI AI SAI DIN PREFECTURA AR FII TREBUIT DE MULT ARESTATI SI DATI PE MANA JUSTITIEI, ALTA DECAT CEA IALOMITEANA CARE ESTELA ORDINELE POLITICULUI.JUSTITIE IALOMITEANA CARE MIMEAZA ACTUL DE JUSTITIE CU DUBLA MASURA. CONSIDER CA MASONERIA O SA TE FACA RAZAND CHIAR SI PRIETENUL TAU MASON.
Bubu:
(20 Noiembrie 2019, 06:58)
Luptati pentru o cloaca de fractori, pentru interese voastre personale nu pentru normalitate, Tinel Gheorghe. Ce vezi nornal cand ai transferat primari de la ciuma rosie la pnl, asta este nirmalitatea sau scapatul de puscarie, Tinel Gheorghe ? Ti se pare normal ca in primariile sau institutiile conduse de pnl sunt populate de rude si neamuri, adevarate clanuri ? Normalitate sa va scapati unul pe altul de puscarie,Tinel Gheorghe ?
@sandu:
(19 Noiembrie 2019, 23:02)
Draga domnule Sandu tin sa te anunt daca nu stiai, ca Tenea fost sef garda financiara timp de 15 ani + 7 ani sef la administratia finantelor ( 22 ani) , ia vezi cate partide si guverne a schimbat??? Puia de la DSV sef de vre o 20 de ani Idem la fel ca cel de mai sus?! Geanta de la Casa de Sanatate la fel?! Stoian de la APIA?! Carmen Popescu de la Administratia Financiara ?! Radulescu Daniel de la Control Fiscal?! Prefectul Gigi Petre vezi de cand e prefect si subprefect , de nici nu se mai stie de cati ani. Asa ca ce tot zici acolo ca trec la PNL unii ..... pleaca ai nostri vin ai nostri. Continuarea o stii.
Haide bre:
(19 Noiembrie 2019, 22:12)
Lasă că numesc subprefect de 25 ani, deja au luat-o mai jos decât PSD-ul! Ușor ușor fac județul de ras! Păcat ca înțelegerea cu pmp nu face decât sa provoace rușine!
sandu:
(19 Noiembrie 2019, 20:36)
Cand se vor inlocui incompetentii si hotii pesedisti de la conducerea deconcentratelor? Ca lumea nu ii mai suporta , psd + alde trebuie sa devina istorie definitiv. Au ingropat orasul, judetul si institutiile statului! Atentie ca unii  smecheri aflati in functii vor sa treaca repede la PNL , atentie ca va compromiteti grav iar la vara aveti alegerile care conteaza!