Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Scandalagiii din Vlașca-Fetești sunt încă în libertate!

Poliția se face că lucrează

Scandalagiii din Vlașca-Fetești sunt încă în libertate!

18 indivizi din Fetești, considerați principalii autori ai scandalului petrecut în Cartierul Vlașca în după amiaza zilei de marți, 19 noiembrie 2019, sunt încă în libertate. Nici polițiștii și nici procurorii locali nu au reușit încă să stabilească cine este vinovat de revolta provocată pe stradă. Informațiile cu privire la acest incident au apărut în spațiul public abia după ce pe rețelele de socializare a fost postat un filmuleț din timpul scandalului. Oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au refuzat să dezvăluie informația cu privire la bătaia dintre cele două familii de romi, confirmând-o în urma apariției pe internet a respectivelor imagini...

Cercetările continuă
În după amiaza zilei de marți, 19 noiembrie 2019, două familii de romi s-au luat la bătaie, în Cartierul Vlașca din Fetești. La fața locului au intervenit polițiștii din Fetești, solicitând sprijinul ofițerilor Serviciului de Acțiuni Speciale de la Slobozia. Scandalul a fost stins după câteva zeci de minute, timp în care polițiștii au folosit spray-uri lacrimogene pentru a-i potoli pe scandalagii. În timpul conflictului, un polițist a fost rănit, fiind lovit cu o piatră în zona umărului. Fără ca oficialii IPJ Ialomița să comunice informații despre această intervenție, scandalul a devenit public după ce unul dintre oamenii legii aflați la fața locului a filmat conflictul, publicând imaginile pe rețelele de socializare. Surprinzător este faptul că deși au reușit să-i identifice pe cei care au participat la această revoltă, nici polițiștii și nici procurorii locali nu au luat măsuri împotriva scandalagiilor. 18 persoane, cosiderate ca fiind suspecte în această speță, sunt în libertate, iar organele judiciare caută să adune probe împotriva lor, fără succes până la această dată. În cauză a fost deschis un dosar penal privind fapte de «ultraj», «tulburarea ordinii și liniștii publice» și «loviri sau alte violențe».

21 Noiembrie 2019, 17:10 (2506 vizualizări - 12 comentarii)

Citiți și:
Fetești: Razie în Cartierul Vlașca
S-a întâmplat în Cartierul Vlașca din Fetești: Jandarmi alungați cu pietre și răniți

Comentariile cititorilor:


Dragoș Ionut:
(26 Noiembrie 2019, 19:11)
Execrabila intervenția, așa e când sunteți conduși de nea Fane...degeaba erai cel care coordona acolo Fănele, uite ce s-a ajuns sa fie criticata poliția in hal fără de hal.eu zic sa mai punem și noi mâna pe citit, ca pana nu a ajuns la fata locului LG nu s-a făcut nimic. Dacă nu sunteți in stare domnilor, sa ca dați la o parte ca ajungem de rasul lumii, ca pe vremea obsedantului sexual din baie...
gvm:
(23 Noiembrie 2019, 13:09)
ba frate sa moara mama vreau sami iau masâna noua la amara la noi acoloo.daca vine careva sa ma intrebe de unde am bani da ea sa moara familia mea daca nui omor.am sabii topoare pistoalee si am boala pa mascati .la aia direct cu toporun cap..vati smecherit militienilor da intrati in tiganie sa arestati voii,?e lasa ca avem noi grija cand veniti la noi la statiune va bagam direect pa tratament.pa noi nu ne deranjeaza niminea ca sa lasa cu mortaciune
Sloboz cu tembeli :
(23 Noiembrie 2019, 09:09)
Ce vorbim de Fetesti, Vlasca?? Vreti dementi pe sosele? IL 69 PN. Ford argintiu,muzica cu volum maximum la ora 07.40 si demaraje in tromba pe langa inspectoratul scolar-liceul de chimie. Si poate unul de la rutiera ne spune ceva si despre becurile lumina intalnire la aceeasi masina.Ce ziceti domnule comandant al IPJudetene? Hai bre ca se poate,e in centrul municipiului.. Ori si asta are ceafa lata si lantoi de haur?
pentru mario si mitica:
(23 Noiembrie 2019, 07:58)
AVETI MARE DREPTATE STIM CU TOTI CA MINISTERUL DE INTERNE ESTE O GRUPARE DE HOTI. TREBUIA VOTAT CUMPANASU mai bine tac ca ma enervez si nu degeaba ....finca noi oameni de rind sintem sclavi politiei .....
Total:
(22 Noiembrie 2019, 13:00)
Voi vreti sa faca baietii de cartier strigaturi cu spagile date la astia in uniforme de tractoristi. Cum sa se bage gabori in jucaria baietilor cand de acolo mananca si gura lor. Cel mult le tine tira la smecherie si pa hotie Mai ceva ca in dolj
Mitica:
(22 Noiembrie 2019, 08:42)
Cand a lucrat politia din ialomita pentru omul cinstit ? In ialomita politia apara infractorul in defavoarea omului cinstit ! Cea mai mare grupare de infractori este in .....militie
Tandarean:
(22 Noiembrie 2019, 08:28)
Nu inteleg ce aveti cu sful POT dupa parerea mea este cel mai bun . Era mai bine cu fostul TM, care se batea cu etnia? Acum se fac dosare penale asa ca lasati omul sa munceasca
Sloboz cu tembeli :
(22 Noiembrie 2019, 07:57)
Ce vorbim de Fetesti, Vlasca?? Vreti dementi pe sosele? IL 69 PN.-Ford argintiu,muzica cu volum maximum la ora 07.40 si demaraje in tromba pe langa inspectoratul scolar-liceul de chimie. Si poate unul de la rutiera ne spune ceva si despre becurile lumina intalnire la aceeasi masina.Ce ziceti domnule comandant al IPJudetene? Hai bre ca se poate,e in centrul municipiului.. Ori si asta are ceafa lata si lantoi de haur?
Andrei:
(22 Noiembrie 2019, 07:02)
"E si ei oameni,se mai bate,ca țâganii,că nu ie ca rumânii"!Si pe cine sa retina politistii?Ca erau recalcitranti romii acolo.Daca erau niste pensionari sau tineri romani,normali fara accese de violenta,ii ridica grupa de interventie dar vorbim de romi cu cefe late,pirande galagioase,de minoritati si de drepturile acestora.Vreti sa isi deranjeze politistii manechiurile sau sa le creasca fire de par pe picioare de la adrenalina??
Mario:
(21 Noiembrie 2019, 23:20)
Când pui comandant la Tandarei un fost subofițer de miliție uite ce se întâmplă domnu Ivan. Toată poliția din Tandarei este "pilaf", pardon "tocană de legume". Nu pot să nu remarc prezența pe străzile din Tandarei al renumitului polițist de la rutieră A.T., zis ADS , MUTAT DE LA CIRCULAȚIE SLOBOZIA INTR UN DOSAR CONTROVERSAT, CONSUM DE ALCOOL, LUAT PERMISUL DE CONDUCERE SI MUTAT DISCIPLINAR. Acum ce să ceri de la ei, toți o apă și pământ. Pe ăștia nu îi poti reclama la DNA, ca prostia și frecat menta, nu se pedepsesc in codul penal. De saracul C.P. ce să mai zic din sef post, ajuns ofițer si pierdut i spațiu Tandarei, nimic. Păcat de conducerea IPJ IALOMIȚA, TOȚI AU ACADEMIA DE POLIȚIE DAR NU SE OBOSESC SA FACĂ VERIFICĂRI. NU ESTE NIMIC DOMNU COMANDANT A.M., DACĂ TIN EU MINTE, TRIMITEM NOI UN MATERIAL LA CORPUL DE CONTROL AL MAI PENTRU TERGIVERSAREA DOSARELOR LA TANDAREI SI SUPERFICIALITATEA DE CARE DAI DOVADĂ. NU TE SUPĂRA DAR DU TE DICĂ, DU TE DICĂ ACASĂ SI LASĂ NE SI IATI CĂȚELUL CU TINE PE ADS CA TE BAGĂ LA PARNAIE IN CIUDA PRIETENIEI CARE TE LEAGĂ CU EL DIN FIU, TATĂ, COMANDANT. DU TE DICĂ, DU TE CĂNE FURA ĂȘTIA. MAI BINE ROBI DOROFTEI DIN LAS FIERBINTI DECÂT DVS. SINCER CU CE DOSARE REZOLVATE AI IESIT IN FAȚĂ.
Vetuta:
(21 Noiembrie 2019, 19:49)
Politia si par chetele din Ialomita 7000 de dosare cu autori necunoscuti in ultimi ani. Groteasca situatia politiei si parchetelor din judetul in forma de castravete. Corupti, corupti infractori platiti baban de la buget de stat, Sandramalele trebuie daramate odata si odata de la mic la mare inlocuiti toti, dar si cu consecinte. O sai ia pe infractori in momentul in care gabori si procurori vor gasi formula favorabila de nup data pe biletel. Prefectule esti prieten cu cineva din gasca de spartani? Ai intervenit cu ceva telefoane or vorbe prin curier? Doar intrebam asa de complezenta.
andreia:
(21 Noiembrie 2019, 18:46)
La Tandarei un tigan a distrus toate pacanelele si nu a fost retinut pentru tot ce a facut, in acest oras s-a furat tot, nu a scapat nimeni iar politia face munca doar pe sosea da amenzi la cei care nu poarta centura. e foarte naspa in oras