Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Autorul unei tâlhării, greu de identificat

Slobozia: Autorul unei tâlhării, greu de identificat

De două săptămâni, polițiștii din Slobozia caută un tânăr, de aproximativ 20 de ani, din localitate, care ar fi comis o tâlhărie. Victima tânărului este o asistentă medicală, angajată a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. În data de 3 noiembrie, în jurul orelor 20,00, femeia a scos bani de la un bancomat am­plasat în zona Școlii Nr. 2 «Sfântul Andrei» din Slobozia, după care s-a îndreptat către casă. În fața scării blocului în care lo­cuiește, agresorul a lovit-o de mai multe ori și i-a fu­rat geanta în care avea documentele perso­nale, dar și suma de 2000 de lei. În prezent, victima se află internată pe Secția Chirurgie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, unde primește îngrijiri medicale. Cercetările continuă pentru identificarea și tragerea la răspundere a agresorului. Se pare că acesta ar fi fost surprins de o cameră de supraveghere, în timp ce ar fi urmărit victima.

22 Noiembrie 2019, 17:05 (1052 vizualizări - 3 comentarii)

Citiți și:
Slobozia: Mandat de arestare pentru «tâlhărie»
Slobozia: Tâlhărită și sechestrată de concubin
Slobozia: Tîlhar arestat

Comentariile cititorilor:


Prinde hotul :
(29 Noiembrie 2019, 06:40)
Idiotii orasului tineau de "sanchi" in tot orasul camere nefunctionale.Politistii apeleaza la patronii spatiilor comerciale sa poata gasi ceva,ca nu au indicii.Pai daca esti patron si nu monitorizezi video-primesti amenda.Abaza nu primeste?Ca a mentinut timp indelungat camere "de forma"?Plasate frumos in zona scolii,a trecerii pietonale,de te credeai in siguranta.Ieri montau camere la intrarea in cartierul Garii Noi.Tarziu prostanacilor,ca acolo descarca oricine moloz,resturi animale,tot ce prisoseste gospodarului.Te laudai abaza,ca monitorizezi intreg orasul... (cate camere sunt montate doar sa functioneze doar un ledulet rosu...?)
Claudiu:
(24 Noiembrie 2019, 11:22)
Scoala nr 2 este in centrul orasului domnilor primar,sef de politie...Pe Ianache sau Brailei la ce sa ne asteptam?Orgii filmate,crime?Unde dracu sunt camerele CCTV cu care se lauda Abaza?Unde sunt politistii si jandarmii ce trebuie sa patruleze pe strazi,nu doar in autospeciale,ca prin oras cetatenii merg pe trotuare,alei, printre blocuri,nu se incoloneaza lumea sa mearga pe sosele ca oamenii de ordine publica!Nenorociti ce incirajati faptele antisociale!Cum sa scrie oamenii frumos despre voi?Cum sa va dea binete? Ti-ai dracu de nenorociti!
OAMENI BUNI:
(23 Noiembrie 2019, 08:18)
nu va mai bazati pe POLITIE nu va ajuta cu nimic nu mai sint politai cu experienta acum au afaceri se gindesc la treburile lor. in timpul programului isi coordoneaza ANGAJATI si peste 2 ani gasim dosarul in aceiasi faza de lucru /cercetare /adunam probe etc .CU SIGURANTA IN ZIUA RESPECTIVA AU FACUT SPECTACOL LA FATA LOCULUI si acum sa asezat linistea de odinioara raspunsul politiei VOM CONTINUA CERCETARILE HA ....HA ....HA