Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Legea parlamentarului Bullyi-Pop

(de bine)

Legea parlamentarului Bullyi-Pop

Parlamentarul PSD Andrei Pop do­vedește, în sfârșit, că nu a făcut umbră fotoliului de parlamentar degeaba. Și ne informează cu deferență pe pagina sa de Facebook că «Pre­ședintele României a promulgat legea privind violența psihologică-bullyingul pe care am inițiat-o în primăvara anului 2018 și care a fost adoptată în iarna aceluiași an. Împreună cu Petre Florin Manole am considerat că demnitatea și integritatea copiilor noștri trebuie protejate de diferitele forme de agresiuni verbale sau fizice, care constituie violența psihologică-bullying, și cu care mulți copii se confruntă în ziua de astăzi». Pentru că, în principiu, demersul deputatului Andrei Pop este unul salutar, îl vom consemna ca pe o victorie a unui ialomițean. Rămâne ca electoratul, și el tot ialomițean, să decidă dacă o singură lege justifică cele 2 mili­oane de lei cheltuite timp de 4 ani pentru a-l trimite în Parlamentul României. Și dacă aceeași lege îl va salva de mâna lungă a «deep state»-ului, entitate meta­fizică de care deputatul ialomițean se teme mai ceva decât dracul de tămâie... Între­bările sunt, firește, retorice, domnule deputat. Nu vă grăbiți să ne furnizați din nou un drept la replică. Haideți, de dra­gul diversității opiniilor, să așteptam Ale­gerile Parlamentare de anul viitor și să vedem ce răspuns oferă electoratul. Până atunci, așteptăm cu încredere efectele legii promovate de dumnea­voastră. Căci, după cum deja știți, în România, drumul spre Iad e pavat cu bunele intenții ale PSD. Sănătate!

25 Noiembrie 2019, 09:20 (1963 vizualizări - 7 comentarii)

Citiți și:
Deputatul Pop vrea naționalizarea patrimoniului UTC
Legea pentru amânarea ratelor bancare, în viziunea parlamentarilor ialomițeni
Bully-Trotinetă vrea președinte al Tineretului Social-Democrat

Comentariile cititorilor:


pullypop:
(6 Decembrie 2019, 00:20)
Iarta-l Doamne, e nevinovat, saracul!
mar:
(26 Noiembrie 2019, 17:32)
faimoasa lege, care i-a luat domnului deputat patru ani de zile (cativa de studiu, apoi de proces legislativ), contine cateva articole, prin care se defineste violenta si se arata obligatia profesorilor sa participe la cursuri de formare profesionala pentru a indentifica faptuitorii si victimele de bullying si sa le faca fata. 
Nu sunt prevazute proceduri, sanctiuni, nimic. 
Si ca tot se erijeaza in  patroiotul neamului, cred ca reusea sa gaseasca un termen romanesc , iar nu bullying
cato:
(26 Noiembrie 2019, 17:10)
asta era cu 2 miini pe sus la votul amnistiei si gratierii pt dragnea, ce arogant si multumit de el era ca e de folos psd-ului.
nu-i pasa de popor atunci se credea pe cai mari.
tot ce ii transmit e atit SICTIR !
Hazliu:
(26 Noiembrie 2019, 16:41)
In calitate de ce comentează asta care a făcut o plata substanțiala sa ajungă in politica ..doamneeeare ți-e grădina
Vali:
(26 Noiembrie 2019, 16:34)
Uite asa frumos tacsu lu bully popica asta zguduie tot ce înconjura orionu si poluează fonic si nu ii zice nimeni nimic,malc garda in fata lor,in orașul asta legile sunt pentru cei slabi.Si cum si campania PNL-ista are nevoie de fonduri ai noștri Afaceriști din oras or sa facă sir indian la un troglodit ca Tinel care tot un Iliescu vopsit albastru e si ce credeți,nu se schimba nimic,totul se transforma din Rosu in albastru si peste inca 10 ani tot la infrastructura si autostrăzi visam si mergem la vot sa punem Ștampila pe raul cel mai mic ca Adevărații candidați au plecat sa muncească pe afara pe la companii adevărate si noi am rămas cu clasa politica formată din oameni ca mocioniu,musoiu,neacsu si alte nevertebrate d-astea care nu merita sa le scrii numele cu litera mare.Apropo de lege ca de ea era vorba,degeaba exista daca nu se aplica si nu se respecta,doar ce arata la tv un copil înjunghiat la școala,deci ceva clar nu merge,legi avem dar nu se aplica.
Ro:
(25 Noiembrie 2019, 18:23)
Asa bune intentii ati avut si d-voastră cu articolul scris...incepi sa scrii "de bine" si termini cu critici indirect spuse!
PanăIT:
(25 Noiembrie 2019, 12:35)
Tovarasi, aveti si voi un pic de curaj. Ne-am saturat de Goe asta cu trotineta bulita luata de Daddy. Noi va intelegem, aveti copii, guri de hranit dar daca vreti diversitate aratati pe ce se cheltuie 12 milioane cu vrednicii nostri incepand cu Pocherel, Fanica Transgender, Cocoselul fara glas, Mustata Apa Dulce si Molicel Guvernatorul. Dans ! Fara mila !