Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

20000 mii de sarmale de Ziua Națională pentru slobozeni

20000 mii de sarmale de Ziua Națională pentru slobozeni

Primarul Mocioniu se leapădă de înaintașii săi! Sătul de fasolea cu ciolan promovată obsesiv încă de pe vremea lui Gabi Ionașcu, el a hotărât să ofere slobozenilor altceva. Așa se face că zilele astea angajații Primăriei se pregătesc de zor să sa­tisfacă porunca edilitară și să ofere slobozenilor de Ziua Națională a României sarmale. Câte 4, maxim 5, să ajungă măcar pentru 5000 de potențiali alegători. Potrivit unor informații din interiorul sistemului, pentru a nu perturba activitatea instituției, sarmalele nu vor fi reali­zate artizanal, ci vor fi rulate de dispozitive speciale care vor reduce timpul de lucru. Dar nu asta voiam să spunem. Date fiind aceste informații senzaționale, ne facem mea culpa și retragem toate afirmațiile care care sugerau că domnul primar Adrian Mocioniu este incapabil să învețe. Iată dovada că poate și, mai mult decât atât, că viziunea sa administrativă cu privire la viitorul Sloboziei transcende banalele vânturi lăsate în urmă de primarii anteriori. Ne cerem scuze public pe această cale și îi propu­nem să înregistreze această inițiativă la Parlamentul European, drept dovadă că s-a ținut de cuvântul dat slobozenilor și le-a oferit acestora orașul european promis în campania din 2016.

30 Noiembrie 2019, 10:10 (2216 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
«Frații» primarului Adrian Mocioniu
Slobozia: Reabilitarea Pieței Revoluției se amână pentru 2022
Transportul public la Slobozia produce pierderi de peste 1 milion de lei anual
M&M la «Ziua Națională a României» de la Slobozia

Comentariile cititorilor:


fasole & ciolac:
(3 Decembrie 2019, 13:44)
Vezi ce face revopsirea politica din om (scuze, din politruc am vrut sa scriu). Schimba mentalitati, atitudini, decizii, viziuni. Asa da! Ce fasole, ciolan, micii lui vanghelie, zahar si ulei marca "hai sictir", ce pui de crevediavicola dati de soldovean? Pai alea reprezentau mita electorala mai nene, le primea cetateanu` si zicea: "ce primar de treaba avem! sal votam ca NE DA!" (bine, ne lua dup`aia inzecit, dar asta e alta poveste).
Amu e altceva (scuzati)! Sarmale autentice romanesti, la origine... turcesti (macar le-am luat si noi ceva turcilor, bine, am mai luat si cuvantul "sictir" lipit marca de stoica si licitatii trucate - bacshish marca fi rea).
N-am luat nimic din "bunatatile" enumerate mai sus, d`aia intreb: sarmalele cu orez asiatic (de pe unde s-a plimbat primaru`) s-au oferit cu bulion roshu cu 3 trandafiri, sau de culoarea PRO? mamaliga se racise, sau statea sa explodeze (de atata bine ce ne merge); primare, cred ca ardei iuti nu ai livrat, ne arzi tu mai tarziu, la fel ca si pana acum, clar!
P.S. uitasi bre si de tzuica, ce drq, doamne iarta-ma! Las` c-o dai inainte de vot, la anu` ca sa votam tat ca pana acum, adica parca votam "la betie" cum ar veni! #duminicaorbului.
Nerecunoscatorule mic, daca coana veorica nu mai are servici trebuia s-o iei la impachetat sarmale, nu sa faci cu masinarii, nu esti patriot!
@cornel:
(1 Decembrie 2019, 13:08)
De post in proportie de 50% adica, foaia de varza, orezul si condimentele.
cornel:
(1 Decembrie 2019, 00:03)
Sunt de post banuiesc ?
cetatean:
(30 Noiembrie 2019, 20:16)
De care sarmale:cu orez chinezesc sau cu carne de oaie sau de porc fara colesterol?
platitor:
(30 Noiembrie 2019, 15:27)
Acest Mocioniu, primar al Municipiului Slobozia condus in permanenta de T.A. care ia spaga de la primarie a fost cel mai incompetent primar pe care l-a avut orasul, este disperat pentru a fi reales inca un mandat. De mentionat este faptul ca aceste cheltuieli mentionate in articol sunt suportate tot de catre noi contribuabilii acestui oraș. Rusine mare.