Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozenii au primit sarmale de 1 Decembrie

Slobozenii au primit sarmale de 1 Decembrie

Autoritățile locale din Slobozia au serbat Ziua Națională împărțind slobozenilor cel puțin 5000 de porții de sarmale, iar primarul Adrian Mocioniu i-a asigurat pe cei prezenți că «autoritățile locale se gândesc în fiecare zi cum să le facă viața mai frumoasă...»

Pomana electorală de 1 Decembrie La Slobozia, Ziua Națională a României a fost sărbătorită cu 5000 de porții de sarmale. Autoritățile locale au organizat evenimentul în Piața Revoluției, imediat după manifestările oficiale. La acestea au participat oficialii locali și județeni, dar și reprezentanții principalelor partide politice reprezentate la nivelul Ialomiței. Spre deosebire de anii trecuți, declarațiile oficialilor au fost reținute. Singurii care au vorbit public au fost prefectul Gigi Petre și primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu. Acesta din urmă a declarat că «autoritățile locale se gândesc în fiecare zi cum să facă viața mai frumoasă... Vă mulțumesc că sunteți alături de noi și vă asigur că, ușor-ușor, vom trece peste toate obstacolele!». Slobozenii prezenți la manifestări, majoritatea pensionari,  au așteptat răbdători la cozi pentru porțiile de sarmale oferite de autorități. Toți cei prezenți au apreciat calitatea sarmalelor, iar mulți dintre ei s-au așezat și a doua oară la coadă. «E prima oară când mă nimeresc aici... Mi-au dat 4 sarmale. Sunt bune, dar nu sunt ca acasă! Le-au fiert cât trebuie, dar au prea mult orez...» ne-a explicat Maria Georgescu, pensionară.

2 Decembrie 2019, 08:55 (2577 vizualizări - 20 comentarii)

Citiți și:
20000 mii de sarmale de Ziua Națională pentru slobozeni
Slobozia: Manifestări dedicate «Zilei Naționale a României»
Centenarul sărăciei la «Vaideei»

Comentariile cititorilor:


vedenii:
(2 Decembrie 2019, 16:40)
Au fost invitați și din Africa ? Așa se pare dacă privim mai atent spre partea dreaptă a fotografiei
Mary:
(2 Decembrie 2019, 14:28)
  Spusele sunt după chipul și asemănarea lor!!! Minciuni!! Sunteți niște MINCINOȘI NOTORII!!! 
RUȘINE SĂ  VĂ FIE OBRAZULUI!!!! 
Cât credeți că o să vă mai meargă??!! 
PSD ist de Slobozia:
(2 Decembrie 2019, 13:57)
Domnilor gropari nu ati stiut sa organizati ziua nationala. De la statuie ne ati mutat pe toti deasupra gropii. Halal organizare. Sunteti varza.
Un cetatean:
(2 Decembrie 2019, 12:34)
Daca vrei sa ne faci viața mai frumoasa,fa curatenie in oras,pune miliția locala la treaba ca toaca bani de pomana,cum sa cresti calitatea vieții intr-un oras unde fiecare sparge,taie sau asculta muzica la orice ora.Pune pe prietenu tau Valerica sa faca ordine,da la asistați de treaba,aduna câinii,plantează copaci ca degeaba ai trecut prin administrație.
Adi:
(2 Decembrie 2019, 12:30)
Bărbosu a cântat doar pentru aia de langa el,nu l-a auzit nimeni unde mai pui ca a durat mai mult ca parada,parca am fost la denii.Merge biserica mana in mana cu politicu,numai hoti.