Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

 Tonița Manea este noul prefect al județului Ialomița

Guvernul Orban a decis

Tonița Manea este noul prefect al județului Ialomița

Guvernul României a decis în cadrul unei ședințe desfășurată vineri, 13 decembrie 2019, numele noului prefect al județului Ialomița. Este vorba despre Tonița Manea, directorul economic al Casei Județene de Pensii Ialomița. În 2016, aceasta a fost numită, tot prin Hotărâre a Guvernului, în funcția de subprefect al județului.

Tonița Manea revine în cadrul Prefecturii Ialomița
În ședința desfășurată vineri, 13 decembrie 2019, oficialii Guvernului României au schimbat din funcții prefecții și subprefecții din 11 județe. Pentru Ialomița a fost nominalizată în funcția de prefect Tonița Manea, directorul economic al Casei Județene de Pensii Ialomița. În toamna anului 2016, Guvernul condus de Dacian Cioloș a numit-o pe Tonița Manea în funcția de subprefect al județului Ialomița. Ea a fost înlocuită în martie anul trecut, când fostul Guvern Dăncilă a decis să-i atribuie această funcție fostului viceprimar al Feteștiului, Silica Vali Tudor. Până vineri, 13 decembrie 2019, Silica Vali Tudor a coordonat activitatea Prefecturii Ialomița, după ce instituția a rămas fără șef, în urma deciziei de pensionare a lui Gigi Petre, fostul prefect al județului Ialomița. Deocamdată, reprezentanții Guvernului României nu au stabilit pe cine vor nominaliza în calitate de subprefect al județului Ialomița. O decizie în acest sens ar urma să fie luată după Sărbătorile de Iarnă. Conform actelor normative, Tonița Manea își va începe oficial activitatea ca prefect al județului Ialomița, după ce actul prin care a fost numită în acestă funcție va fi publicat în Monitorul Oficial.

14 Decembrie 2019, 13:39 (4651 vizualizări - 13 comentarii)

Comentariile cititorilor:


CETATEAN:
(20 Decembrie 2019, 18:26)
Tinele tu nu ai in organizatie decit ospstari tractoristi si alte meserii care sunt meserii respectabile dar nu pentru functia de prefect.Va imaginati garda de onoare da onorul unei ospstarite ,umilinta mare pentru Ialomita .
@ Grecu:
(18 Decembrie 2019, 19:15)
Ce te asteptai , daca presedinte de filiala judeteana de partid - timplar cu studii la fara frecventa la Silvicultura , presedinte filiala municipiu resedinta judet - fost ospatar la Malu acum jurist diplomat , Crezi ca prefect vine un doctor in stiinte ?! Vai bat in alta steachina - Doctor a fost Gogu pictorul profesor !
Anti psd:
(16 Decembrie 2019, 23:35)
Tonitza era numele pictorului ...
Grecu:
(16 Decembrie 2019, 19:50)
Ma intreb oare Pnl Ialomita a ales cel mai bun si capabil om ? E suficienta absolvirea unei "facultati la UGSR Amara " si ceva sponsorizari date la partid ? Ce se va intimpla intr-o situatie grea : cutremur , inundatii , viscol ... ? Sper sa nu acem ocazia !!!
cetatean:
(16 Decembrie 2019, 15:28)
.....hai ca exagerati cu nimirea doamnei ?! parca PNL in opinia multora este mai bun ?! la ce bun ?! pleaca ai nostri, vin ai vostri cu aceeasi palarie........
idem?:
(16 Decembrie 2019, 08:53)
A se vedea toate articolele anterioare referitoare la ex prefectul, matusalemicul gigel. Era in functie din tineretea lui iliescu si credeam ca se sfarseste universul si nu mai lasa scaunul. Cu bune si cu rele, mai mult rele probabil. Dupa comentariile referitoare la noul prefect, respectiv dna sotie de politician, ar rezulta faptul ca este mai rea decat gigel! Cum naiba se poate? Nici nu a deschis bine usa prefecturii si gata, e mai corupta, mai penala si mai interlopa de cat ex-ul? Dumnezeu sa va mai inteleaga.
@Cetatean:
(15 Decembrie 2019, 11:41)
Mai intai limpezeste-ti mintea si revizuieste-ti cunostintele de gramatica limbii romane. Apoi iesi in spatiul public ca sa ne impartasesti parerile tale..
Cetatean:
(15 Decembrie 2019, 07:27)
Sluga perfecta pentru curățenie, un fel de Carmen Dan a PSD. Montata corect matura cu veleități de aspirator, romantica și mereu infragostita va executa ordinul pe unitate. Primul ordin va fii. Front comun și scut comun pentru protejarea penalilor, sustragerea probelor, protejarea si ascunderea faptelor penale făcute de executanți cu funcție de primari si simpatizanți angajati in posturi de PNL din teritoriu județului. Paduraru plopilor este la la butoane, atenție la buzunare. Acu sa vezi trafic de influenta pe la poliție si parchete, acu sa vedeti cum penali de albesc. Maadam ai grija sa nu te îndrăgostești de primaru ăla de se crede Don Juan ul  județului, de mor femeile că de ciroza după el. Maadam dă-l in gat pe Gigi și toți acoliți lui dacă vrei să reziști pe funcție. Schimba șeful de la c.control și acoliți, comisii subcomisi, da afara toti jnapani din instituțiile subordonate că dacă nu ești doar o unealta, o sita de adunat gogoși din haznaua lui Gigi Petre.
@ suporter::
(14 Decembrie 2019, 22:07)
Cumva..ruda cu pictorul!!
jumuga:
(14 Decembrie 2019, 21:38)
Este un buf pus la cale de Tinel bomboanele, o pune pe aceasta telecomandata la interfață, in realitate el are telecomanda si face ce au făcut taranisti. Rade tot, fără analiza, după care pune oamenii lor aflați în așteptare care trebuie sasi recupereze banii dați lui Tinel. Curat țigănești, dar cine plătește dobânda la cămătari, ca au așteptat cam mult ursari sa ajungă la butoane.Tinel, nu uita, noi suntem in urma ta. Basescu nea format și are câteva polițe sati plătească. EU SUNT EXECUTORUL JUDICIAR.
Husss:
(14 Decembrie 2019, 18:52)
Dute baa, pe asta a pus-o sa stearga mizeriile lui GiGi ! Blana fata...cand facea si desfacea acoperea, faptele pe la comisia de fond funciar in 2016, Tonita draga nu te baga in cocina retrocedarilor ca te nananca porcii.
De urat am mai ura :
(14 Decembrie 2019, 15:48)
O ce veste minunata,de la Manea se arata, el s-a tot retras, ea a pus un pas!Mandra familia Manea,ca din sluga credincioasa lui Marian Balan,consilier local iar acum cu nevasta prefect e soi!Aata inseamna oras provincial mic.Pleaca ai nostri,vin ai nostri!
Eu:
(14 Decembrie 2019, 13:55)
Ridicandu.ne deasupra realitati si privind in ansamblu...e raul cel mai mic...apreciez ca e o persona care stie sa asculte si sa se identifice cu problema fiecaruia...e constienta de conjunctura si nu face uz de pozitia ocupata.