Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ex-prefectul Gigi Petre s-a înscris în PRO România

În politică, doar boii sunt consecvenți

Ex-prefectul Gigi Petre s-a înscris în PRO România

În cursul zilei de marți, 17 decembrie 2019, Gigi Petre, fostul prefect al județului Ialomița, a devenit membru al filialei județene PRO România Ialomița. Anunțul a fost făcut în cadrul unei conferințe de presă, organizată la sediul pe care partidul îl are la Slobozia.

«Experiența și vechimea mă fac util!»
În cadrul unei conferințe de presă organizată marți, 17 decembrie 2019, reprezentanții filialei județene a Partidului PRO România au anunțat public faptul că fostul prefect al județului Ialomița, Gigi Petre, a devenit membru al formațiunii politice. Adeziunea a fost semnată cu puțin timp înainte de întâlnirea cu reprezentanții presei locale. «Chiar dacă sunt la pensie, cred că experiența și vechimea mă fac util în această entitate politică!» a declarat Gigi Petre. Alături de Marian Neacșu, președintele PRO România Ialomița, la aceeași întâlnire au participat și Marian Bălan, fost prefect al județului Ialomița 2001-2004, Adrian Mocioniu, primarul municipiului Slobozia și Daniel Popa, primarul din Bărcănești, neafiliat politic după excluderea sa din PNL.

Marian Neacșu rămâne la PRO România
Deși tot mai multe voci de pe scena politicii ialomițene susțin faptul că Marian Neacșu ar putea reveni în PSD Ialomița, aceasta a infirmat toate aceste zvonuri, precizând faptul că va rămâne în cadrul PRO România. «Vă anunț public despre faptul că am decis să rămân în PRO România!» a declarat Marian Neacșu.

18 Decembrie 2019, 09:10 (3229 vizualizări - 13 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Alb dar sa fie negru:
(21 Decembrie 2019, 10:45)
De ras? De plans? Pe unde esti Caragiale?Scena politica romaneasca este ca in jocurile noastre de copii.La "tara,tara,vrem ostsi" -invarteam echioele ca era inutil cu cine ai inceput,sa declari castigatorii. Asa si cu astia...Se supara si pleaca acasa cu mingea!
Jupanu:
(19 Decembrie 2019, 20:48)
Procurorii DNA au descins, joi seara, 19.12.2019 la sediul Autorității Naționale pentru Restituirea Proprietăților, unde fac percheziții. Ce zici domnule fost prefect, te tine, vreo amintire, o fii cu strigaturi si implicari pe la comisia aia de ai fost presedinte? Te bagi sau te baga cineva in hora asta domnule fost, sau te bazezi pe Neascu? Pensie speciala spuneai ca vrei? Omule credeai ca toata lumea-i proasta
Ilie:
(18 Decembrie 2019, 21:16)
Dle.o echipă frumoasa.
Emil:
(18 Decembrie 2019, 19:03)
Nu il cunoasteti nici un pic pe individul asta,credeati ca se pensioneaza,fosila aceasta este un om fara mandrie fara onoare fara ideologii politice un incompetent al timpurilor trecute care oricand este in ""spatele tau""gata sa iti dea la gioale
Gica:
(18 Decembrie 2019, 17:55)
D-aia nu merge bine in tara asta! C.rve politice,traseiști, mafioți,oameni mizerabili,MIZERABILI!
Xxx:
(18 Decembrie 2019, 16:07)
Falsul Duce condamnat vânează falși conți și baroni!
cetatean:
(18 Decembrie 2019, 15:08)
huo...........halal oameni ??! 
moc:
(18 Decembrie 2019, 13:24)
Ponta cand era prim ministru la dat afara din functia de prefect, acum puscariasul Neacsu il inregimenteaza in pro romania. Adevaratele slugi ies ca paduchi in frunte. Locul lui Gigi este la prison nu in oertide politice. Mesaj, Gicuta dute ba si spala pamperurile nepotilor nu la ciolan, slugoiule. Sa te ia mai repede la prison.
Revoltat:
(18 Decembrie 2019, 12:54)
Sictir centuristi politici de 0 valoare!
vai de ALDE noi:
(18 Decembrie 2019, 12:45)
Sedinta respectiva cum s-a numit? adunare, sau Adunatura politica? Partidul traseistilor nevertebrati. Gata boss, acum poti sa parchezi legal autoturismul deasupra gropii lui stoica, nu mai trimite mocionel comunitarii sa-ti bata obrazul, acuma sunteti in acelasi partid, stai fara emotii. Taricene nici nu stii, cat de mic incepi sa fii! Pai daca l-a schimbat din fonctia de prefect, a parasit si el ALDE ca se pare ca tariceanu nu mai e pe val; asa ca a sarit in alt partid, cu perspectiva zice el. Pariu ca pana la alegerile locale scrie pesedeu pe nenea traseistii din poza?
Vai de noi:
(18 Decembrie 2019, 12:28)
Eu propun ca aceste plimbari de la un partid politic la altul sa se faca intr.un cadrul legislativ. Dam o lege care sa permita ca o persoana sa se poata inscrie, simultan,in toate partidele politice existente si viitoare. Astfel cei care tot sunt in sfera politicului sa depaseasca penibilitatea de a fi taxati pe aici. Nu ca ar avea vreo jena, sau...cel mai simplu si cel mai corect ar fi sa existe doar un singur partid,ca oricum tot ei sunt si la dreapta si la stanga! Alegatori, data viitoare anulati toate voturile! Vaaaai de noi!
Eu:
(18 Decembrie 2019, 12:28)
Cum să plece câinele de la măcelărie, partidul traseiștilor e perfect pentru gigel.
Fleosc!:
(18 Decembrie 2019, 12:11)
Toti penalii migreaza la ProRomania in scopul de a fi in preajma structurilor din lantul de justitie spre a le controla, sa nu aiba surprize sa scoata aia la iveala faptele lor penale. Pa' daca esti bun de munca, de ce iei pensie, ba, mafiotule?