Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Direcția Impozite și Taxe a Primăriei Amara e... indisponibilă!

Semne bune anul are

Direcția Impozite și Taxe a Primăriei Amara e... indisponibilă!

Primăria Amara refuză să încaseze impozitele cetățenilor. Potrivit unei sesizări făcută pe adresa redacției, luni, 6 ianuarie 2020, funcționarii din cadrul Primăriei Amara au refuzat să asigure serviciile pentru cetățenii care s-au prezentat la ghișee.

2020 a început cu stângul... la Amara
Un cetățean din orașul Amara reclamă faptul că funcționarii Primăriei au refuzat să-i elibereze un certificat fiscal. Sesizarea a fost trimisă pe adresa redacției de către Sandu Petre. Acesta susține că funcționarul de la ghișeu nu a fost capabil să onoreze nicio solicitare: «În momentul în care am ajuns la Direcția Impozite și Taxe am fost surprins sa aflu că din mai multe motive nu pot efectua nicio operațiune. După mai multe insistențe s-a dus la șefa lui care a dat un răspuns ferm: „Urmează sa facem verificări și de aceea nu se emite niciun document“. Lângă mine mai erau câteva persoane care doreau sa achite impozitele dar nici acestea nu au fost servite. (...) Aceasta este administrația „performantă“ de la Amara. Își bat joc de cetățeni și de contribuabili cum doresc fără sa dea socoteală nimănui!». Nu este prima dată când cetățenii din Amara sesizează situațiile cu care se confruntă. În septembrie 2019, un cetățean exasperat de faptul că nu poate depozita legal deșeurile, a răsturnat o remorcă cu deșeuri provenite din construcții în fața Primăriei Amara.

6 Ianuarie 2020, 12:05 (951 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
Scandal public la Primăria Amara
Salarii mărite ilegal la Primăria Amara

Comentariile cititorilor:


Mioara Seicaru:
(9 Ianuarie 2020, 22:19)
Stimate domn fara nume, puteti defini termenul "culoare"? Dupa cum ati observat, nu m-am ascuns in anonimat pentru a-mi exprima nemultumirea ca un serviciu nu a fost facut, conform unui contract asumat. Si nu este singura problema! Ce este anormal in faptul ca semnalezi o problema? Din aceste imprejurari se invata si se corecteaza o activitate.
@mioara seicaru:
(9 Ianuarie 2020, 19:23)
stimata doamna,cumva binecunoscua dumitale culoare vorbeste aici??sa nu fim fraieri, s-a observat faptul ca se incearca discreditarea acualilor cu orice pret.sunt trimisi sageata unii care sa reclame apoi...ce bine e pentru cine gandeste, ca ala va alege in cunostinta de cauza
Viorel:
(7 Ianuarie 2020, 11:11)
Vai ce nesimtire, doamna B. este atit de tupeista.Dar asta este si din partea locului adica se poate .Daca poti sa faci rau de ce sa nu faci, dar trebuie verificari in codul fiscal 
Raci,craci, melci :
(7 Ianuarie 2020, 08:45)
Au foarte mult de munca stupizii de la taxe si impozite.Inceecati si la trezoreria Slobozia"La ghiseul 4va rog". "Cum,a spus ca la mine?Nuuuuu,ati inteles gresit!La ghiseul 2!""Uite draga ce mi a facut iarasi,imi trimite continuu oameni,nu am timp nici sa respir! "" Ati incercat la etajul 2 la sefa? "Cum se fac angajarile in institutiile astea,oameni buni?Toate angajatele sunt ocupate,ca la ghisee ai spune ca vin in timpul lor liber!
Mioara Seicaru:
(6 Ianuarie 2020, 17:25)
Cum sa incaseze impozite? Sunt foarte obositi! Nici pe 31 dec. 2019 nu au luat gunoiul. Am ramas cu el in curte. Atatea libere date i-au extenuat.