Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»

Declarații politice ale senatorului PMP Gabi Ionașcu la început de an 2020

«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»

Senatorul PMP Gabi Ionașcu intenționează să candideze pentru un nou mandat de primar la Slobozia. El a declarat pentru ziarul nostru că va candida atât pentru funcția de primar, cât și pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița. «Primăria Slobozia rămâne prima mea opțiune...» a mai precizat el.

Nicio masă fără pește Senatorul PMP Gabi Ionașcu deschide anul 2020 cu un anunț public surprinzător. El a declarat pentru ziarul nostru că intenționează să candideze pentru un nou mandat la funcția de primar al municipiului Slobozia. De asemenea, Gabi Ionașcu ia în calcul o candidatură la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița. «Am posibilitatea să optez. Primăria Slobozia rămâne prima mea opțiune... Mă simt mai util în folosul unei comunități decât în Parlament unde rodul muncii mele este preluat de alte partide politice sau nu poți trece dincolo de cercurile de putere existente...» a precizat Ionașcu. Potrivit propriilor declarații, senatorul Gabi Ionașcu va candida pe listele PMP, susținând că este un politician care nu își trădează partenerii, indiferent de locul pe care aceștia îl ocupă pe scena politică națională.

Ionașcu pescuiește în ape tulburi Declarațiile lui Gabi Ionașcu survin în contextul noilor permutări politice de pe scena politică locală. Reamintim că filiala locală PRO România a anunțat recent «achiziția» fostului prefect Gigi Petre, PSD încălzește pe tușa Alegerilor Locale pe deputatul Ștefan Mușoiu, iar PNL caută cu disperare soluții pentru identificare unui candidat-locomotivă la nivel județean. Iar negocierile politice sunt de-abia la început, căci trebuie luate în calcul și partidele de buzunar din Ialomița, precum ALDE sau Alianța USR PLUS. În aceste condiții, declarațiile lui Gabi Ionașcu reprezintă mai degrabă un semnal politic. Teoretic, fostul primar al Sloboziei mizează pe «conservarea» celor 2000 de voturi pe care le-a obținut de la slobozeni la fiecare tur de scrutin la care a participat...

7 Ianuarie 2020, 12:05 (2669 vizualizări - 19 comentarii)

Citiți și:
Nimeni nu-l cumpără pe «senatorul lui Dumnezeu»!
Senatorul Ionașcu se reinventează politic
Ionașcu+Pericli=LOVE(LE)

Comentariile cititorilor:


YESS!:
(21 Ianuarie 2020, 09:40)
Daaa, sa candideze ionascu si sa castige lejer ambele posturi si la primarie si la consiliul judetean! (ionascu, sau stoica, mocio si ceilalti sforari). Numai asa ne poate determina sa plecam definitiv din slobozia si poate si din tara. Asta ar insemna Infernul lui Dante: "Lasati orice speranta voi cei care intrati" (a se intelege cei care votati in slobozia/Ialomita). Ganditi-va ca pe cand se spunea public, chiar daca mai timid, ca apa nu e potabila si chiar era ruginie la robinet, babele spuneau ca e buna, ca e rece. E,... babele alea voteaza! Cum ies de la biserica, unde popa le-a dojenit crestineste sa voteze candidatul pesedisto-pmpist - om bun cu frica de Dumnezeu BOR si cu mana larga de dat bani la biserici, babele alea se vor incolona ca la moaste sa pupe mana sfantului candidat. Mai exista si mosi, nu aia de vara, sau de iarna, ci eternii pensionari, fosti comunisti, nostalgici dupa iliescu. Ia ghici cu cine vor vota! Daca nici dupa 30 de ani nu ne-am trezit si nu vrem sa fim condusi de oameni curati cred ca suntem afectati de Sindromul Stockholm!
Wikipedia "Sindromul Stockholm descrie comportamentul unei victime răpite sau captive care, în timp, începe să își simpatizeze răpitorul"
Lupu schimbă blana:
(11 Ianuarie 2020, 13:03)
Ăsta politician modern!A lătrat cumințel cum dicta psdul acum linge ascultator cum spune pmpul.Dacă maine vin altii,pentru el nu e problemă,știe să apuce rahatul dinspre partea uscată.Capabil cameleonul!
@Cetatean:
(10 Ianuarie 2020, 15:07)
Respect pt slobozeni din partea lui Ionascu cand stia bine ca apa nu e potabila dar el ne asigura ca este? Ha! Si nazistii dadeau cate o bomboana copiilor inainte de gazare, sa stea linistiti..
Cetățean :
(10 Ianuarie 2020, 14:26)
Tupeu  ,nesimțire puțin spus, ai distrus viața oamenilor prin otrăvire cu apa pe care o consumăm. RUȘINE DOMNULE. 
Cetatean:
(10 Ianuarie 2020, 10:02)
Cel mai bun primar.... profesionist si cu respect fata de cetatean. Pt apa nu este singurul vinovat?? Consilierii ce au votat? Doar ridica banii?DPL
Jiji:
(10 Ianuarie 2020, 00:34)
Oameni buni, știți foarte bine cum a reușit să intre în Parlament acest netrebnic, dar ia gândiți-vă, era cât pe-aci să intre Pericli. Ce ziceți de asta?
Foarte sigur este că ne facem de râs în toată țara, uitați-vă la prestațiile lui de la televiziune. Omul nu este în stare să se exprime corect în limba română, dar să discute despre probleme strategice și de management!
Și totuși a reușit să-și numească o coadă de topor la Prefectură!
Leaganele ciumei rosii:
(9 Ianuarie 2020, 11:19)
Mai util unei comunitati decat in Parlament.Bravos inginerule, bravos!Agatat in hoarda psd ista ai particioat la ravasitul orasului,prin actiunea cu apa,dealtfel apa ce s a dovedit nepotabila.Cu noua blanita de pmp ist ce utilitate ai avea?Mai sunt cam 30.ooo locuitori in oras,tu in 2 ani cati vei mai avea? 18.ooo??Taxe europene,impozite ca in Elvetia si maturatul orasului cu nuiele intre 9am si 17.oo?S a cam distrus totul mai gabi mustata,ce sa mai fie de pus pe butuci?Tinerii plecati la studii nu mai revin in micul oras de campie ruinat de tine si psd.Zero investitori-doar bani aruncati pe o sala'(Ioropa) "pe parcarea subterana(inutila,nefunctionala), un cartier ce prinde cu greu contur,deci doar indatorarea contribuabililor.Bunastarea locuitorilor pare a fi departe-departe de obiectivul viitorului primar.Tu esti deja" Legenda calaretului fara cap"-tu nu prea ai minte,folosesti craniul sa iti stea mustata,urechile si parul.
Maria Irina:
(8 Ianuarie 2020, 23:00)
Asta este culmea tupeului.
Cetatean:
(8 Ianuarie 2020, 17:15)
Nu e prost el, e prost cine-i alege!
Eminescu:
(8 Ianuarie 2020, 15:43)
NUUUU! Du-te nene si ne lasa!!!! Cat tupeu poti sa ai?Cat de prost poti sa fii sa speri asa ceva?(intreb pentru un prieten).
De urat am mai ura:
(8 Ianuarie 2020, 12:19)
Hai ca astia au scoala in ei. "tuamna Cleme" era pe la tv local(?!?) iar indraznetul asta care a oferit orasului marea sansa de a plati apa imbuteliata peste 10 ani vrea primar.Ce mai otravesti?Ca de aer se ocupa combinatul fara nici o jena iar"ăia"din Ciulnita pregatesc marirea capacitatii.Tu ce idei inovative ai mai avea?Sosele prost asfaltate avem,trotuare la fel de proaste matura astia,tu cam ce ai mai avea de stricat"in slujba cetateanului? "De arbori se ocupa tinerii psdisti,fara a replanta copaci ce se dezvolta,ci pun niste bete in locul celor taoati...Tu lipseai piaza rea!!Tu!
Alt impostor...:
(8 Ianuarie 2020, 01:04)
...care crede ca-i mare scula. Esti nimeni, baaaaaaaaaaa, scarnavie!
@Cetatean:
(7 Ianuarie 2020, 22:06)
Esti in eroare, don senator bidon e psd-ist cu state vechi: daca scorojesti un pic spoiala pe pmp-ist dai de roseata ciumei.
Cetatean:
(7 Ianuarie 2020, 21:13)
Mult succes!!! Scăpaține de ciuma rosie!!
mos Oi:
(7 Ianuarie 2020, 21:03)
Musoiu sa candideze pt bucuresti,acolo unde a locuit in ultimii ani.