Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Petre Țenea, schimbat din funcție

Gheorghe Dorobăț a revenit la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița

Începând de marți, 7 ianuarie 2020, Petre Țenea nu mai este șeful Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Acesta a fost schimbat din funcție cu Gheorghe Dorobăț. Decizia a fost luată în baza unui Ordin emis de actualul președinte al Agenției Naționale de Administrare Fiscală.

La vremuri noi, șefi vechi Gheorghe Dorobăț s-a aflat la conducerea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița în perioada 2016-2017, fiind înlocuit cu Petre Țenea în primăvara anului 2017. La vremea respectivă, motivul invocat de șefii Agenției Naționale de Administrare Fiscală în privința schimbării l-a reprezentat faptul că mandatul lui Gheorghe Dorobăț a expirat și nu a mai putut fi prelungit. Până la revenirea în funcția de șef al AJFP Ialomița, acesta a ocupat funcția de șef Serviciu Evidență Persoane Juridice din cadrul aceleiași instituții. Numirea în funcție a lui Gheorghe Dorobăț s-a făcut în baza unui Ordin al președintelui Agenției Naționale de Administrare Fiscală, iar acesta își va exercita funcția interimar pe o perioadă de 6 luni. Surse din cadrul AJFP Ialomița au explicat faptul că ANAF va înlocui, în perioada următoare, și alți șefi din cadrul instituției. În ceea ce-l privește pe Petre Țenea, acesta și-a reluat activitatea în calitate de șef Serviciu Informații Fiscale din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița.

8 Ianuarie 2020, 09:05 (3856 vizualizări - 12 comentarii)

Citiți și:
EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene!
ANAF eliberează Certificate Fiscale «pe zero» și, în același timp, are instituite popriri!

Comentariile cititorilor:


Minel:
(12 Ianuarie 2020, 09:48)
Doamna C.P. este acum la PNL, cu tot cu I.P. Adio domn Marian Pavel si domn Stefan Musoiu.
Mirela:
(12 Ianuarie 2020, 09:41)
La ANAF se rotesc directorii intre ei precum partidele la guvernare. Oare in acea institutie numai acesti doi functionari sunt? Pentru aceasta functie de sef de administratie trebuie sa se astepte iesirea la pensie a celor doi?
iubire ascunsă:
(11 Ianuarie 2020, 17:13)
Carmencita plânge, sărăcuța. O consolează giovani.
CETATEAN:
(10 Ianuarie 2020, 16:35)
Nici Dorobat nu e mare meserias dar in comparatie cu Tenea este cu 20 de clase peste .Tenea daca nu -l avea pe nasu Neacsa era o nulitate in acest oras ,asa a ajuns o buruiana de la Urzicuta sa ocupe asemenea functii.
Finantistu:
(10 Ianuarie 2020, 11:48)
Aceiași Marie cu alta pălărie. Chiar nu mai sunt și alți profesioniști în finanțele alea? Cât despre Tenea lucrează intens dar nu pt ANAF poate pt. vreun partid?.
de la ANAF:
(9 Ianuarie 2020, 16:52)
Sa fim seriosi. Acest individ Tenea e zero profesional. A alergat toata viata dupa posturi de sef si uneori a reusit. Subalterii lui sa traiasca ca au muncit pentru el si l-au tinut in scaun fara sa se afle in exterior. Daca vreodata ar fi dat un exament corect pentru functiile ce le-a avut (chiar si pentru cea ce o detine acum - nici nu stie cu ce se mananca Serviciu Informații Fiscale ) nu promova in veci. Trist dar acestia sunt profesionistii bagati pe gat de politicieni. Orcum daca nu era Tenea ar fi fost un altul ca el.
Pentru "cetacean":
(9 Ianuarie 2020, 08:46)
Pentru adevar,l-o fi pus "nasicu" pe T dar tot el l-a pus si pe Dorobat acum 4-5 ani.
Ion:
(9 Ianuarie 2020, 00:05)
Dl.Dorobat este un profesionist desavarsit. Felicitari dle Dorobat!!!
Dana:
(8 Ianuarie 2020, 21:53)
Doi domni de nota 10.Respect!
CETACEAN:
(8 Ianuarie 2020, 17:41)
Tenea asteapta ca nasicu -Neacsu - sa ajunga sef la PSD ,pentru a-l repune director la finante .Asa au avut crestere personalitatile de la Urzicuta .
Nea Jan:
(8 Ianuarie 2020, 10:50)
Unu zambeste, altul este ganditor. A naibii politica ma nea Petrica! Nici cu Dorobat nu imi este rusine,...... dar pana la urma timpuri noi, cu oameni vechi. Traiasca USR. Vai de fundu nostru.
Micro:
(8 Ianuarie 2020, 10:25)
Pe insul, sf. Nicolae batut in cuie de 18 ani la conducerea DJEP Ialomita nu-l inlocuieste nimeni, acolo nu se fac controale de legalitate, performanta, angajari, etc? Sau acest sfant, Nicolae nu a facut pisu contra vantului galben? De la ce partide are protectie dle senator Tinel Gheorghe? Sporurile de performanta, sporurile de stres, sporurile de antena, sporuri vatamatoare, sporuri de confidentialitate, sporuri salariale, peste alte sporuri de adunat legume pe timpul verii? Bani de la comisii din prefectura si atle bomboane puse pe coliva?