Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Reținut pentru că vindea ilegal icre negre

Percheziții ale polițiștilor din Constanța la Făcăeni și Bordușani

Reținut pentru că vindea ilegal icre negre

Un bărbat de 36 de ani din comuna Bordușani a fost reținut pentru 24 de ore, fiind surprins în flagrant în timp ce vindea ilegal icre negre. Flagrantul a fost organizat în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată în Ialomița de polițiștii Transporturi Constanța. Oamenii legii au organizat și 5 descinderi în comunele Făcăeni și Bordușani.

Verificările sunt în curs
Acțiunea polițiștilor din Constanța s-a desfășurat în cursul zilei de duminică, 12 ianuarie 2020. Potrivit informațiilor, oamenii legii au descoperit două persoane în timp ce cumpărau, de pe raza comunei Bordușani, icre negre de la un bărbat, în vârstă de 36 de ani. Pentru produsele achiziționate aceștia au plătit 1300 de lei. La finalizarea flagrantului, oamenii legii au efectuat 5 percheziții domiciliare la Făcăeni și Bordușani, ocazie cu care au descoperit 10 kilograme de icre negre, 3 kilograme de pește din speciile morun și somn, dar și 2500 de metri de plasă monofilament. Valoarea totală a icrelor negre descoperite depășește 10 mii de euro. Bărbatul de 36 de ani identificat la Bordușani a fost reținut, pe bază de ordonanță, pentru 24 de ore. Cercetările în acest dosar vor continua, pentru a se stabili întreaga împrejurare de fapt.

13 Ianuarie 2020, 13:25 (2076 vizualizări - 11 comentarii)

Citiți și:
Ialomița: Acțiune pentru prevenirea ilegalităților silvice
Braconieri depistați la Făcăeni și Bordușani

Comentariile cititorilor:


Fost politist:
(22 Ianuarie 2020, 09:23)
Ce aveti cu OM daca nu era el TM nu facea nimic. El era cel care tinea toata munca. Nu il mai laudati pe TM
sandu:
(19 Ianuarie 2020, 07:50)
Inainte i anunta Olteanu politistu dar acum e la pensie bine merci
Stancu:
(16 Ianuarie 2020, 06:00)
Unde e peste e si baconeri e si gabor înfometați. Dacă te duci la butuci la georgeni, acolo e toți.
Pt. ,,COSTEL PAGUBOSU":
(15 Ianuarie 2020, 23:04)
La jandarmi ai fost sa lasi o informare, un telefon de contact? Au unu acolo, ala are hac de braconieri, elctricieni si alte specii din astea de lepre. Ma amendat si pe mine dar pe corecte.
Posmagi uscati :
(15 Ianuarie 2020, 06:59)
Toata politia este plina de angajati cu glezne goale,politai pensati,cu lac pe unghii zici ca sunt la "produs" ai dracu,nu la serviciul de ordine publica.Bine ca politistele isi pun "ungii" cu gel colorate sa se deosebeasca de colegii masculi.Au amgajat de cativa ani fara limita minima inaltime. Deja piticii au burti-zici ca se rostolesc la coborarea din autospeciale.Despre initiative sau abilitati profesionale...In alte articole.
Costel Pagubosu:
(14 Ianuarie 2020, 17:38)
  Problema  „Electricienilor” care electrocutează  și alungă peștele din zonele respective ( mai ales zona "La butuci" ) n-o abordează nimeni ? De zeci de ani nemernicii ăștia acționează în acest mod. De unde au curajul să vină ziua la vedere „ să dea cu curentu’ „  sunt protejați, încurajați, cine îi protejează ?
Tandarean:
(14 Ianuarie 2020, 17:18)
Csnd era TM la Sectia Platonesti se mai faceau perchazitii la Giurgeni. Acum dsca nu mai este cine sa faca pentru ca domnul AM la ora 16.00 rupe usa cine sa ii mai puna la treaba?
Vali:
(14 Ianuarie 2020, 13:32)
Flagrantul a fost organizat în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată în Ialomița de polițiștii Transporturi Constanța. Oamenii legii din politia Ialomita ce au facut, nu cumva au protejat braconierii, nu verifica nimeni dormitul in bocanci sau de ce nu, eventuale spagi si alte beneficii primite. Da, ce fratele meu in Ialomita se acepta salariu, in spaga verile cu relaxare cu scrie unu pe aici. Misto salarii de la stat ca sa protejezi infractorii! Eleganta si rafinament, iti dai seama cu 2500 m de plasa, cat caras au prins astia de ani buni in coace. Bravo, cinste voua politistilor din Ialomita, asteptati pensiile, nesimtite.
Meoww:
(14 Ianuarie 2020, 06:51)
Toate localitatile cu"pescari"au sifoane de ambele parti.Unii dau in primire,aia din birouri anunta pe cine trebuie.O punere in scena cotidiana Tom & Jerry de Balta Ialomitei.Malurile canalului Borcea se umplu de politisti/alte structuri intreaga vara,la relaxare,pensionati/activi.
Rica:
(13 Ianuarie 2020, 20:23)
Obervam ca in ultimul timp perchezitiile in comunele ialomitene se fac de politia si procuratura din alte judete. Oare de ce ? Oare din caua sifoanelor din cele doua pravalii ? Puneau oare in garda infacorii cu strigaturi, devgenul alo baieti maine vine, perchezitia ? Ce este la mijloc de vin altii sa curete judetul de, certatii cu legea ? Ceva necurat, se intelege si nu mar mira sa auzim ca in orgrazile celor doua pravalii sa se faca perchezitii. Odata la ceva ani au cazut pe perchezitii si epoleti dar si robe luate. Noraoc sa ai Ionica, Florica, Marcico ori cum te cheama si norocul sa fie la voi, sa va iasa bingo.
Morunu'frate cu românu ':
(13 Ianuarie 2020, 19:35)
Icrele evaluate la 10.ooo euro se vindeau rapid cu 7-8.oooeur deci trai!Bani negri din icre negre.Omul juca in liga profesionista cu plasa de 2 kilometri jumate(descoperita),depasise amatorii.Aia topaie cu valori de 3-4.ooo eur si plase pe jumatate.Nu se nasc toti cu norocu'n frunte!