Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Drumurile naționale și județene din Ialomița sunt închise!

Viscolul blochează circulația

Drumurile naționale și județene din Ialomița sunt închise!

Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița informează cu privire la faptul că circulația pe drumurile naționale și județene din Ialomița este închisă, din cauza condițiilor meteo nefavorabile. Reamintim că Ialomița se află sub avertizare meteo Cod Roșu de viscol, valabilă până joi, 6 februarie a.c, la ora 8,00.

În Ialomița nu se circulă
Decizia cu privire la închiderea drumurilor a fost adoptată de către reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență. La această oră, pe niciunul dintre drumurile naționale și județene din Ialomița nu se circulă. Autoritățile au luat această măsură din cauza condițiilor meteo, Ialomița fiind sub avertizare meteo Cod Roșu de viscol și ninsori. Atenționarea meteorologilor expiră joi, 6 februarie a.c., la ora 8,00. În tot acest interval de timp, va ninge abundent, iar vântul va bate cu putere, atingând viteze de peste 90 km/h. De asemenea, autoritățile au decis și suspendarea cursurilor în toate școlile din județ.

5 Februarie 2020, 23:05 (2804 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Toate școlile din Ialomița vor fi închise
Cod Roșu de viscol și ninsori în Ialomița
Autoritățile au închis toate drumurile județene și naționale

Comentariile cititorilor:


@cetatean:
(6 Februarie 2020, 16:35)
Sa doarma ei linistiti, sa nu se inregistreze cu evenimente, sa fie liniste. ai raspuns acum. dupa asta raporteaza ca totul a fost ok, ca am muncit, ca n-am dormit, ca s-a consumat multa motorina, ca vrem ore suplimentare. asa se fura o tara, ei asteptau sa vina un viscol ca asta. pacat ca nu tine mult. e bun si asta
cetatean:
(6 Februarie 2020, 12:46)
Mai mari idioti ca cei de la conducerea judetului, nici ca puteau exista! Care e logica inchiderii tuturor drumurilor? Sau contractele de deszapezire incheiate de Moraru produc efecte doar in buzunarul lui?
Mary:
(6 Februarie 2020, 09:02)
  Idioții care vin cu lama printre blocuri, nu fac altceva de cât să îngreuneze plecarea de pe loc a autoturismelor, troienind zăpada pe lângă ele. Tipic românesc, ca să faci un lucru, trebuie să strici altul!  SUNTEȚI NIȘTE IDIOȚI!!!!
Haida cu Muzeul:
(6 Februarie 2020, 06:40)
sa se deschida repede un muzeu la Saveni sa se adaposteasca oamenii