Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Liviu Patrichi, director la Spitalul Fetești

Are din nou slujbă la stat!

Liviu Patrichi, director la Spitalul Fetești

Un zvon vag, venit dinspre PSD a căpătat contur. Liviu Patrichi, investitorul de 3 milioane de euro al Sloboziei, a ajuns director la Spitalul «Anghel Saligny» Fetești. Da, da, vorbim de ex-consilierul local PSD și directorul adjunct vreme de aproximativ o lună al AFIR al cărui singur merit real a fost că e vecin de gard cu cine trebuie din PSD. Domnia sa ocupă funcția de director începând de vineri, 7 februarie 2020, după ce și-a lăsat sacoșa la coada pentru numit directori în funcție încă din vara anului trecut. Salutăm și noi această performanță a PSD în plină dictatură PNL și așteptăm cu încredere ziua în care și ceilalți vecini de gard ai noului lider PSD Slobozia vor primi sinecuri calde și confortabile. Cât despre investitorul Patrichi, îi dorim sincer ca de această dată să aibă și el parte de un salariu întreg, ca să aibă de unde plăti majorările alea de 500% la taxe și impozite, de care l-au iertat consilierii PSD, majoritari în Consiliul Local Slobozia...

12 Februarie 2020, 17:20 (7816 vizualizări - 41 comentarii)

Citiți și:
Concurs cu scandal la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Comentariile cititorilor:


@Bogdan:
(21 Februarie 2020, 08:10)
Nu cred că mai este nevoie, pentru că surpriză ITM s-a sesizat în cazurile întâmplate la Țăndărei. Interesant ar fi să aflăm și sancțiunile
Bogdan:
(20 Februarie 2020, 21:44)
Nu am avut rabdare sa citesc cu atentie toate comentariile dar cred ca este o foarte buna inspiratie pentru o emisiune la ANTENE sau radio ZU
@Lăptarul Vasile:
(18 Februarie 2020, 17:00)
Acum sinteți și pretențiosi vreți numai lăptic fără euri. Ce-are frate ăla din Bora, e lapte, e curat, e ecologic că n-are nimic în el, nici calorii, da nici grăsimi, care e problema. N-are autorizări, n-are certificări, n-are dalde ISO și alte omologări, e super eco. Vreți din ăla de la Diami cu de toate, și cu grăsimi și cu gust și cu miros și cu certificări și omologări. Are și d-ale internaționale, sunteți znobi. 
Dacă la șefi le place ăla din Bora care e problema, ce-l beau ei, îl beți voi și puteți să vă sacrificați puțin ce naiba. Băi nebunilor, când ești pe tură după 2-3 tării și ăla de Doiami și ăla de Bora au același gust, ce sunteți fraieri. Dacă nu vă mai dă deloc nu vă duceți cu gaura în staomac, fraierilor.
Baiatu cu Q7:
(18 Februarie 2020, 16:43)
Daca vine de la stat e prost, daca vine din privat e hoț...sa aducem extraterestrii mai bine..mai bine sa l omoram inainte sa vedem ce stie ca sigur e el vinovat de ceva !
@ Coleg:
(18 Februarie 2020, 12:24)
Mișto faza asta, te legi de Liviu și dai de belea. Încep să curgă dezvăluirile una câte una, aproape că am uitat cum este cu numirea asta politică la Spitalul din Fetești. Dacă nu se împacă cei doi directori, cred că o să mai avem parte de câte un mic serial.
Coleg pe tură:
(18 Februarie 2020, 00:10)
Ca tot vorbea colegu de un puțache angajat de mocanu pe un salar (cum zicea domnu Boc) aproape dublu decit leafa directorului de producție. Da, așa-i, e salariu al dracului de mare, dar nu prea se pupă cu lipsa studiilor superioare. 
Că și soră-mea e mare manager prin zona privată pe la Capitală, dar îmi zice că nu prea se poate legal să-i dai un așa salariu mare. Că cică dacă află ITM-ul, personal sau dă cineva cu goarna, o cam băgară pe mânecuță ăștia de fac plățile prin bancă și înregistrările prin Revisal.
Așa îmi zise așa vă zic și eu. Oricum, băieți și fete de la amidon, când ești pe tură toată lumea numai despre asta vorbește și uite așa afli lucruri de stai crăcit cum se pot întâmpla. Oare austriecii au habar, că prin fabrică n-au mai dat de multisor, dar dacă vin cică sunt unii salariați cu mai puțină adeziune la sindicatul ăsta de cacao care vor să parlească cinstit și direct cu ei.
Porerașu:
(17 Februarie 2020, 19:55)
S-a încins tărita în ăstia frate, mai dau căte una căte două și îi înhață potera. aveți grjă fraților, că gaborii e cu cohii pe voi
Lăptarul Vasile:
(17 Februarie 2020, 17:07)
Băi băieți dacă vă tot legați de Liviu P, că e și greu șă-ti dai seama cine e în spate, hai să vă mai zic eu una despre mocanu de la Amidon. Cică e acționar sau ia cotă parte din acțiuni la făbricuța aia obscură din Bora care produce lăpticul pe care ni-l dau ăștia ca să fim ok cu protecția muncii și drepturile salariatului. Că diferența între lăticul de la Diami și ăstălaltl de la fabrica fantomă este imens, parcă nici nu mai contează, dar poate că ar trebui ca sindicatul nostru să ia un pic de poziție.
Frate dacă trebuie să respecți legea, dăne nene un lăptic decent și cu toate omologările și nu ăla pe care îl faci tu manager și prietenii tăi.
Hai noroc.
@liviu:
(17 Februarie 2020, 07:00)
Serios mă liviule?Ce multinationala a reprezentat asa de bine?Cati angajati de multinationala isi pot cumpara din salariu Q7,teren in concesiune si catai viloiul?Sau a jucat extrema ascunsa a lui Rockefeller? Ori Roschild?Provine din familie de templieri si i-a zis bunica-su locul comorii ascunse!Fa tu un calcul cu 20.ooo lei/lunar,vreme de 5 ani si tot mai avea nevoie de galbeni sa acopere cheltuielile.In cartier se zvoneste ca este intretinut,ca 20-30.ooo euro lunar vin din instantanee color profesionale.Doar Zupcu poa'sa stie...E corect patrichi si e dat naibii!Doar dragnea il intrecuse la golaniile cu banii dar ala e ascuns,e vremea lui patrichi!(auzi...are bani din salarii..)
@Fost angajat:
(16 Februarie 2020, 17:34)
buna colega. ai punctat foarte bine cu slugărirea noastră la pensiunea din deltă. Mai ales că mai aveam puțin și trebuia să ne plătim și mâncarea deacolo. am avut director mai corupt ca ăsta niciodată, dar să fim serioși știu și acționarii străini că nu-l lăsau așa.
cu siguranță își primesc și ei partea, și toată conducerea și economică și tehnică.
in ritmul ăsta își mai recuperează austriecii investiția la paștele cailor.
Mic politician local:
(16 Februarie 2020, 15:47)
Da cititorule de presă, este același tip care dorea să ne devină primar în Slobozia. Acum, nu știu sigura, dar poate era mai bine decât cu fandosiții de Stoica și Băcanu care au reușit să ne îndatoreze pe mulți ani de-acum încolo.
Da, este acel profesor de sport cu aere de mare director la multinaționale, dar dacă îi dai jos masca descoperi că este orientat doar pentru interesul personal și dispus să treacă peste cadavre.
Liviu:
(15 Februarie 2020, 15:48)
Parerea mea este ca ar trebui lasat sa isi faca treaba si dupa 1 an ar trebui judecat, daca a facut bine sau rau. Toti isi dau cu parerea, dar nimeni nu actioneaza, nu se implica sa faca nimic. Eu cred ca este peste doamna manager a Spitalului Slobozia cu 7 clase. Doamna respectiva a fost vanzatoare la Non-Stop, acest om a fost director in cateva firme multinationale. De unde stie atata lume ca a furat, ca una, ca alta ? De ce nu sesizati institutii ale statului daca aveti dovezi ? Asta nu inteleg...
X:
(15 Februarie 2020, 09:19)
La ce " manageri" avem prin institutii Patrichi e mina de aur.Vorbim de un om care a activat in privat, in pozitii de top , in multinationale, alta mentalitate si alta pregatire...nu a pupat in dos tot felul de neica nimeni pe la partid ca sa prinda si el o pozitie calda de directoras pe la o deconcentrate!Cu siguranta este un castig!
Andrei:
(15 Februarie 2020, 09:11)
Oare cum putem scapa de aceste miș-mașuri nerușinate?Bine ca e Natalița vecina cu bossulica.Sau cum urla stoica:un sac de ciment ca propunere psd.Sigur,patrichi este mai aranjat decat cimentul.Etichetele hainelor sunt cu rezonanta de magazin tip"mall",nu cum scrie pe hârtia sacului:amestecati 3 parti var cu..si adaugati nisip.Nu.Noul manager uns de ciuma rosie este un pion obedient,gen rosca DADP,urmeaza sa isi lase barbă,sa dea bine public.Oare ce masina va utiliza managerul ca din luxosul Q...e greu.Suntem siguri ca pentru bunul mers al managementului va primi tot un suvulet,ca e moda,vezi la mareana dân Slobozia.Ea are 01 UPU,tu sa iti pui 00 UPU,ca unu e patrichi!(doar nu vei pune puie msd).Apropos! DMG vine de la"da-i puie."?
Cititor de presă:
(14 Februarie 2020, 15:36)
Directorul actual de la Agrana nu cumva este acel tip pe care ni l-a prezentat, prin mass-media, inegalabila senatoare Maria Petre (redacția rog să nu anonimizați pentru că este persoană publică, fost demnitar) ca cel mai tare candidat la Primăria Slobozia?
Și stimabilul s-a prezentat la întâlnirea cu ziariștii în trening și adidași, ce-i drept de firmă?
Cumva profesor de sport?
Dacă acela este, trebuie precizat că este beton omul, au râs ziariștii în hohote, dar ce vorbesc ziariștii și cititorii de presă scrisă care au văzut acea fotografie memorabilă.
Halal cu așa manager.