Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Bully-Trotinetă vrea președinte al Tineretului Social-Democrat

Bully-Trotinetă vrea președinte al Tineretului Social-Democrat

Planul A: Parlamentarul ialomițean PSD Andrei Pop, devenit celebru pentru o lege care nu poate fi apli­cată, are ambiții politice noi. El ar vrea să devină pre­ședinte al tineretului social-democrat din România, funcție ocupată de aproape 3 ani de Gabriel Petrea. Pentru că nu are pedigree de ministru ca Petrea și nu este susținut nici măcar de propria Organizație (nu fiți supărat, domnu’ Pop, nimeni nu e profet în țara lui!), cel mai tânăr al doilea parlamentar al țării a decis să adopte o strategie de campanie surprinzătoare. El i-a luat locul deputatului PNL Gheorghe Tinel (PNL) și apare la toate emisiunile politice și talk-show-urile de noapte de la Antena 3 la B1 TV. De asemenea, confirmă surse apropiate domniei sale, este în tratative pentru apariții similare pe Animal Planet, într-un documentar despre căței, pe Discovery, într-una despre «deep state»... pardon, «deep space» și pe Disney Channel, la un concurs național de trotinete. Salutăm pe această cale încăpățâ­narea cu care domnia sa se agață de scaunul de parlamentar și îi dorim să supraviețuiască Alege­rilor Parlamentare, anticipate sau nu. Iar dacă nu va fi scris, îl asigurăm că nici planul B nu e de lepădat.

Planul B: Mișcat până la lacrimi de devo­tamentul pupilei sale politice (ați ghicit, tot despre deputatul PSD Andrei Pop este vorba!), Luciferul politicii românești, Marian Neacșu lucrează la cel mai vizionar proiect politic al momentului. Surse interne din PRO România confirmă fără dubiu că Luciferul își dorește pentru Slobozia un candidat comun PRO Românica-PSD. Surpriza pentru primarul în funcție e că acest nume nu va fi al lui, ci... iarăși ați ghicit, al deputatului Andrei Pop! Sigur, mai sunt de perfectat câteva detalii tehnice, cum ar fi relocarea primarului Adrian Mocioniu într-o funcție guvernamentală și semnarea procesului de predare-primire a consilierului Radu Paros, pe care deputatul Pop nu-l poate înghiți, că are stomacul deja plin de broaște politice... Dar astea sunt amănunte și tragem nădejde că geniul politic al domnului Neacșu va identifica soluții optime, astfel încât electoratul decimat al PSD să facă din nou scut în jurul acestei struțo-cămile politice. Hai, ne vedem la Alegeri ca să ne spuneți că iar am avut dreptate!

24 Februarie 2020, 12:10 (2064 vizualizări - 12 comentarii)

Citiți și:
Legea pentru amânarea ratelor bancare, în viziunea parlamentarilor ialomițeni
Legea parlamentarului Bullyi-Pop
«În Ialomița, PSD trebuie să se reformeze acum!»

Comentariile cititorilor:


COVID-19:
(26 Februarie 2020, 23:04)
Mă mir că nu mai sare de c.r in sus că vrea drept la replică!
Flory:
(26 Februarie 2020, 21:01)
Dragilor, nu vedeti ca doar noi, cei care MUNCIM, avem ceva de spus? Este usor sa nu poti sa-ti spui parerea? Daca ai curaj, suporti consecintele! Ne intreaba cineva ce gandim, ce avem de spus? Doar sa punem stampila pe un nume\partid si, de multe ori, iese cine trebuie. Ii cunoastem pe cei pe care-i votam? Stim ce performante au? Doar din pliante tiparite la comanda, platite din banii partidului, cu contributie de la............Cine sa ne salveze? Poate, doar Dumnezeu!!!!! Sa fim sanatosi!!!!! Ce ne asteapta? "PASALAC"? Sa auzim numai de bine!
giovani:
(26 Februarie 2020, 20:56)
sa crezi ca esti destept si sa mai si  fii asta este bine dar numai sa crezi
COVID-19:
(25 Februarie 2020, 23:55)
Bully -Trotineta nu-si vede decat interesul propriu, se simte excelent in lumina reflectoarelor debitand deja obisnuitele ineptii in ceea ce priveste binele poporului!
COVID-19:
(25 Februarie 2020, 23:51)
Bully-Trotineta nu-si vede decat interesul propriu, nimic altceva nu conteaza pentru el, se simte bine in lumina reflectoarelor, debitand ineptii care nu au legatura cu realitatea!
cetatean:
(25 Februarie 2020, 18:08)
Cum sa alegem un asemenea Bully-Trotineta ,sau Mocioniu inseamna ca ne meritam soarta si sa ne punem streangul de git .Astea sunt mai rai dect cornovirusul .
Ce dor ce chi, ce jale. .. :
(25 Februarie 2020, 06:58)
Tineretul psdist nu are si grupa de ciuma rosie la gradinita,ca ăsta e tare infantil.Refacea traseul scolar si iesea din el un om.Acum,plamadit doar din umbra lui ta-su,o suma serioasa de bani si dogma ciumoasa,ce sa apara din suvulet?Este demn de personaj de benzi desenate voinicul de el... Dl Goe de Baragan...
Valeriu:
(24 Februarie 2020, 18:20)
Oare chiar să fim atât de blestemați încât să nu avem noroc la aceste alegeri de candidați serioși, cu pregătire și dotare intelectuală, cu experiență/management în lucru cu oamenii? Oare cu ce-am greșit noi, slobozenii, să merităm așa ipochimene?
Politicienii locali care au guvernat până acum chiar nu realizează că s-a umplut paharul și nu mai suportăm incompetenți și prostănaci ca Ionașcu, Stoica, Băcanu, Mocioniu, Paros și alte asemenea catastrofe politice?
Șarpe:
(24 Februarie 2020, 17:39)
Poate anul ăsta votam și noi cu alta culoare! Nu de alta dar ne-am săturat de viața asta mizera din oraș,unde salariile sunt de incredibil de mici,prețul apartamentelor sunt că la București,apa nu este potabilă,locuri de munca din părți, și nimic de făcut în oraș!
cetatean:
(24 Februarie 2020, 17:29)
Neacsu nu l-a avut niciodata la inima pe Mocioniul ,considerindul prost pentru aceasta functie dar la momentul formarii filialei PRO ROMINIA nu a gasit un alt pacalici, ii va gasi un post de paznic la DADP ,iar lui Puia unul de sef de tura si va scapa de ei ,Pe Pop junior il va propune viitor candidat la Primaria Slobozia din partea PRO ROMINIA si PSD .merita la cascavalul pe care il taicasu .
gigi:
(24 Februarie 2020, 14:48)
Daca PSD face alianta PRO RO la locale acest baiat 9traiasca tata ) va fi canaidat comun la functia de primar PSDul poata sa puna cruce
Mary:
(24 Februarie 2020, 13:46)
  E normal! Are taică-său bani! Câți copii, deștepți cu câte două facultăți, unele făcute afară, au șansa ăstuia??!! A fost plantat în psd, "udat bine la rădăcină" să se prindă!! Acum a prins coajă!!! 
 Pentru mine nu repreyint[ nimic!!! Face parte din echipa de "elită" care a nenorocit un oraș!!!
 Asemenea COMUNIȘTI trebuie să dispară din politică!!!