Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Iazu: Și-a lovit fiul cu toporul

Iazu: Și-a lovit fiul cu toporul

Un bărbat de 57 de ani din localitatea Iazu a fost arestat preventiv, pentru 30 de zile, pentru «tentativă de omor». Acesta și-a lovit fiul în cap cu toporul, supărat fiind că nu a vrut să-i toarne băutură în pahar. Tânărul se află acum internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Salvat de o vecină Surse judiciare au precizat faptul că tatăl care și-a agresat fiul cu toporul era mare amator de alcool. În urmă cu o săptămână, revenit de la câmp, acesta l-a rugat să-i toarne într-un pahar țuică. Tânărul a refuzat categoric, iar între el și tatăl său a izbucnit un scandal. Enervat, bărbatul a luat un topor și și-a lovit fiul în cap de două ori. Apoi, el a plecat de acasă și s-a dus la cârciuma din sat. Tânărul a fost descoperit mai mult mort decât viu de către o vecină, care a sunat la 112. La fața locului s-au deplasat medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, dar și polițiștii criminaliști. Tânărul a fost transportat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. El a fost internat pe Secția Chirurgie a unității medicale, unde primește îngrijiri medicale și în prezent. Tatăl său a fost audiat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, care au emis pe numele său un mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile. În urma unui proces, judecătorul de drepturi și libertăți al Tribunalului Ialomița a admis solicitarea, în prezent agresorul fiind încarcerat în Centrul de Reținere și Arest al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

23 Martie 2020, 13:20 (2781 vizualizări - 3 comentarii)

Citiți și:
Iazu: Arestat pentru «tentativă de omor» după ce și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Comentariile cititorilor:


Răduță Aurelian-Constantin:
(25 Martie 2020, 10:16)
Oamenii violeți fizic, la pușcărie cu aceștia. Nu au ce căuta în libertate deoarece sunt un pericol social.
Marus:
(24 Martie 2020, 03:15)
O fi nea Mihai? nici copiii nu e ce trebuie...
Goe:
(23 Martie 2020, 19:56)
Mare dement!Astia sunt categoria"eu te-am facut, eu te omor"! Astora le trebuiesc lipite palmele una de alta cu superglue pe viata.Ca are violenta in gena,nici popa nu l vindeca pe ninjalaul asta.