Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomițean infectat cu noul Coronavirus, mort într-un spital din județul Bacău

Ialomițean infectat cu noul Coronavirus, mort într-un spital din județul Bacău

România a înregistrat al 12-lea deces provocat de epidemia COVID-19. Este vorba despre un bărbat de 74 de ani din județul Ialomița, care a murit la Spitalul Comănești, din județul Bacău. Informația a fost făcută publică pe site-ul de informare al Grupului de Comunicare Strategică, din cadrul Ministerului Afacerilor Interne.

Pacientul avea și alte probleme medicale Din informarea transmisă de Grupul de Comunicare Strategică al MAI, ialomițeanul în vârstă de 74 de ani a manifestat simptome specifice infecției cu noul Coronavirus în data de 19 martie 2020. Duminică, 22 martie a.c., acesta a fost internat pe secția Anestezie și Terapie Intensivă a Spitalului Comănești, din județul Bacău. Pacientul suferea de obezitate, hipertensiune arterială și insuficiență renală cronică. În Ialomița, potrivit surselor medicale, există la momentul de față 8 persoane infectate cu noul Coronavirus.

24 Martie 2020, 23:40 (2030 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
Prefectura Ialomița, Coronavirus: 73 persoane, confirmate cu COVID-19
Grupul de Comunicare Strategică: Numărul cazurilor de COVID-19, în creștere în județul Ialomița
Un nou deces înregistrat în focarul COVID-19 din Țăndărei
Al patrulea ialomițean ucis de noul Coronavirus
Trei ialomițeni infectați cu noul Coronavirus au murit

Comentariile cititorilor:


Tandarean:
(26 Martie 2020, 14:08)
Cred ca mu ati observat ghilimele cand am scris ca autoritatile sunt eficiente. Cum dracu sa fie eficiente cand comandantul poltiei pleaca la ora 16.00 cine sa mai faca ce trebuie in oras. Nu vedeti ca suntem la mila Domnului. Aseara au oprit un tigan la Profi care trebuia sa fie izolat, care este masura luata ? Si sunt multe dar ne trebuie mult timp si spatiu.
@Tandarean:
(26 Martie 2020, 11:03)
Cred ca aveti mare dreptate, din nefericire. Nu inteleg de ce statul roman i-a repatriat pe rromi si o face in continuare! Statul roman este obligat sa aiba grija exclusiv de ei? De noi majoritarii, care platim taxe si impozite, care muncim cinstit, NU? NU dupa cate se pare! Adica ne-au adus rromii printre noi si ii lasa liberi ca sa ne infecteze. A se vedea cazul tigancii de la Tandarei care a intrat in spital, ascunzand faptul ca e bolnava si a infectat cadrele medicale din spitalul Slobozia, daca stirea e corecta. A se vedea cetele de rromi care au luat cu asalt localitati intregi, supermarketuri, etc si nu-i opreste nimeni. Pare ca suntem lasati in voia sortii. Vedem vreun filtru de politie, jandarmi, armata? Poate gresesc, insa eu nu am vazut pana acum filtre, decat la stiri (tv) prin bucuresti. Mai multe filtre existau in anii anteriori la gripa aviara, cand pusesera pe asfalt covorul cu dezinfectant. Observ ca este mai importanta grija pentru pasari, mai ales din astea migratoare!
Tandarean:
(25 Martie 2020, 18:03)
La noi in Tandarei mai dureaza maxim o saptamana si va fi o explozie de bonlavi. Asta si din cauza autoritatilor care insi fac datoria in mod exemplar. In special poltistilor care au luat masuri de verificare zilnic a celor care erau plasati in izolare Damne ajuta-ne!
Cosma:
(25 Martie 2020, 14:46)
8 in Ialomița și 4 din Tandarei
Curios:
(25 Martie 2020, 13:19)
O intrebare?Ce cauta omul din ialomita,acolo,la Comanesti,Bc?a fost dus sau ajuns singur?