Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Autoritățile știu ce au de făcut!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«Autoritățile știu ce au de făcut!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel este încrezător în capacitatea instituțiilor publice din Ialomița de a gestiona riscurile generate de apariția COVID-19. El declară că va respecta perioada de autoizolare până la depășirea pericolului imediat.

Și parlamentarii pot fi disciplinați Ieșit luni, 23 martie a.c., din perioada de izolare impusă după apariția COVID-19 în Parlament, deputatul liberal Gheorghe Tnel susține că va rămâne la domiciliu. «Respect măsurile de prevenție impuse de autorități! Este o perioada dificilă pentru toți, cu siguranță cea mai dificilă pe care am trăit-o noi vreodată... Trebuie să stăm în casă pentru a ne proteja copiii și părinții în primul rând... Iar apoi și pe noi înșine. Eu așa procedez și cred că fiecare dintre români este conștient că trebuie să facă la fel. Autoritățile știu ce au de făcut! Să le lăsăm să-și facă treaba...» a declarat deputatul liberal Gheorghe Tinel.

1 milion de români întorși în țară Deputatul ialomițean rămâne însă rezervat în privința viitorului. Conform declarațiilor sale, estimările oficiale ridică numărul românilor care s-au întors sau doresc să se întoarcă în țară la 1 milion. În aceste condiții, susține Gheorghe Tinel, presiunea socială și economică va crește. «Comunitatea romă riscă să devină o problemă în actualul context social și economic! Nu doar în Ialomița, ci în întreaga țară... Dar dacă această comunitate va înțelege că România este o țară guvernată de reguli și legi, vom gestiona mai ușor criza care se prefigurează! Sunt rezervat, dar încrezător...» a mai declarat Gheorghe Tinel.

26 Martie 2020, 11:50 (2657 vizualizări - 14 comentarii)

Citiți și:
«Vor fi investiții macroeconomice pentru Ialomița!»
«Șansa acestui județ este resursa umană!»
Legea pentru amânarea ratelor bancare, în viziunea parlamentarilor ialomițeni

Comentariile cititorilor:


Pascuale:
(29 Martie 2020, 11:34)
Ramai definitiv acasa mai tinelus. 
Va dati cu parerea :
(28 Martie 2020, 11:18)
Vad ca sunteti cativa ce nu stiu nimic despre nimeni dar va dati cu parerea prin comentarii. Sau ma rau, sunteti rau intentionati si tot ceea ce vreti e sa dezinformati.
@Doinita:
(27 Martie 2020, 20:59)
Esti cum zici: cap lat si minte scurta. Pai nu s-a taiat nicio pensie, s-au redus cu 25% salariile, doar a  bugetarilor, nu ale tuturor angajatilor, taieri care au fost returnate esalonat in urmatorii ani. Dar textul asta cu taierile l-a folosit psd-ul asemenea celorlatalte: Johannis e fascist, a vandut copii pt organe etc doar, doar vor uita romanii de jaful facut de penalii psd..Unde e floarea psd-ului?La puscarie. Ca sa te consolezi poti sa-i duci lui Mazare niste chiftele, ca e aici, in Slobozia; spune-i si din partea noastra la multi ani( acolo, la umbra)..
DOINITA:
(27 Martie 2020, 20:17)
Arata-mi ce a facut pcr, pdsr, psd in ultimii 30 de ani cu tarisoara asta si pe urma ii rastignim si pe ceilalti, din celelalte partide , cate unul in piata publica.Pe Coana Lenuta Udrea o lasam la urma . Cu taierile lasati-o usor , in toata lumea a fost criza si s-au luat masuri. Ghinionul lor.PSD-ul a marit la clientela de partid si lipitorii de afise , decontam numnaidecat tot noi, poporul. Ma surprinde total neplacut ca fosti comunisti si probabil benefeciari de sinecuri pesediste au inceput deja sa scoata capul la atat de putin timp de cand au umilit poporul su ordonante pentru corupti si tatuca penalul de la Rahova. Jenant!
Doinita:
(27 Martie 2020, 16:19)
Bioenergeta uita-te la personajul din poza te rog și spunemi de ce este capabil ce îl recomandă, ce știe să facă, pe la câte partide a fost ? Cate somități ocupă funcții cheie la indicațiile ratoiului tăietor de plopi. Cu sau făcut numirile, ce beneficii, cine beneficiază, ce interese, ce bani costă un post cheie?  Scrie te rog un lucru bun făcut pentru Ialomița de către cetățeanul din poza ?  Ce făcea personajul ani trecuți, ridica mana și vota, desființarea de spitale,tăierea de pensii, reduceri saraliale cu 25%, cap lat, minte scurtă, vederea găini.

bioenergeta:
(27 Martie 2020, 13:57)
Cam asa este, multi se schimba la culoare, mai calca in strachini de pe toate palierele politice dar ca guzganii de pesedisti nu -s nici unii. Cate un exemplu nu e elocvent , probabil sunt in fiecare partid hoti si corupti. Sa gasim zic, pe cei mai putin nenorociti. Si cu siguranta aia nu sunt pesedeii.
Geta:
(27 Martie 2020, 12:23)
@Nicu esti pe langa strachina, cand vrei tu, eu iti pot arata cel putin in caz din jud. Ialomita unde un edil galben ca floarea de papadie are in spate multe, multe cum ziceai tu. Un sigur exeplu de pungas nemernic ti-l dau cand vrei. Sa mai sti ca pungasiile sau facut amestecat la oala, rosi cu galbeni. Ce ai zici tu de ciumatul rosu care peste noapte de dragul footoliului si a privilegiilor sa transormat imediat in floare de papadie galbena ca icterul. Pe ala cum il numesti? Cumva ciuma sosie sau galbena! Ia vezi talica cati ciume rosii de la psd au trecut la ciuma pnl. Cauta bine si vezi cum azi ciuma galbena racoleaza ciumati rosii. Ce faci Nicule vopsesti hotul din rosu in galben si-l scapi de puscarie, mare caracter esti .
Eu:
(27 Martie 2020, 12:05)
Baieti cautati linistiti pe gogălul lui Vanghelie si cititi, cu atentie declaratia din 27-02-2020 orele 12;07 facuta de intaiul om in stat, dl KWI. Acum suntem in 27-03-2020. Dupa care liber sa comentati.
nicu:
(27 Martie 2020, 11:16)
Adica am scapat cu chiu cu vai de ciuma rosie care a pustiit tara pe toate domeniile , si asta fiindca au vrut ei, ca asa e strategia-retragere inainte de alegeri ca sa revenim in forta sa furam ce o mai fi, si  deja ii blamam pe astilalti care nu au apucat decat sa elibereze ceva institutii de hoti si corupti... Intra in colaps mari tari din vest, dotate si cu oameni superprofesionisti , ce sa ceri Romaniei care a fost supta si destabilizata de ciumatii rosii??? John, scuza-ma dar din cauza unor indivizi ca tine suntem azi, aici. Puteam fi mult mai pregatiti daca nu votam ani la rand hotii care ne-au ingropat. 
Cc john:
(27 Martie 2020, 09:22)
@Cc john Lasa sa mananc eu rahat si mai strig ca da este bun! Dar ce facem cu Covidu19, sau vrei sa-ti aduc aminte cand niste unii imparteau romanii in doua parti cu fel de fel de declaratii, care au facut sa se dujmaneasca roman cu roman. Cum sa mai cred in clasa politica de la putere cand a lasat la voia intamplarii soarta a milioane de romani. Ce faceau in afara de strigaturi cu psd ciuma rosie si alegeri anticipate. Da tu in exemplu bun? Se distrug zilnic firme mici si mijlocii, cetateni ramasi fara serviciu, asistenta medicala in colaps total, preturile alimentelor cresc devenind de nesuportat pentru marea majoritate a cetatenilor si lista este deschisa. Nu am dragoste politika fata de un partid sau altul, dar ce vad in jurul meu imi provoaca scarba si ura. Ca sa intelegem ca se repeta istoria, omul rabda dar cand nu mai poate ce se va intampla ? Sunt oameni batrani, tineri care nu au cum sa iasa din criza adusa in tara cu buna stiinta de cineva intereasa, probabil. Sa dea dumnezeu sa fie bine si sa starpeasca curand covidu19, dar dupa cum se misca, nu cred. Neglijenta, bataia de joc, abuzurile, vezi cazul Flutur declarat medic cu meniu de boier in rezerva de lux a spitalului in timp ce asistente, medici, personal medical, contaminat de virus stau ca sardelele. Putem continua. Lasa sa mananc eu rahat si tu sa decontezi nota de plata. Dumnezeu le vede pe toate si nu bate cu parul sa nu uiti.
Pirat:
(26 Martie 2020, 18:46)
Aveti unul pregătit si la lon roata care intervine cu alcol an primărie sa tina departe COVID-19
@Cc john:
(26 Martie 2020, 17:28)
Bre, johane, inteleg ca-ti place sa mananci rahat, dar macar numai striga ca e bun.
Cc john:
(26 Martie 2020, 15:59)
Sigur voi, PNL că o să iesiti mai șifonați că în anii '47 - '65. Un canal un Sighet, un nou Ficior sau Visinescu sigur va așteaptă după pandemie. Prea mult mai alesule, pe unde ați calcat voi nici iarba nu mai crește. Câtă mizerie ascundeți voi este de neimaginat, vor ieșii la suprafață cât de curând și încă este începutul nenorocirilor care vor fii toate puse în cârca voastră. Ai uitat vecine sa zici că PSD este vinovat cum ai uitat de anticipate.
vai:
(26 Martie 2020, 15:26)
Doar ca demonstrati incompetenta si lipsa de pregatire. Sa nu uitam ca era sa ratati startul  din cauza visului neimplinit: anticipatele.