Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Hotel «Parc» din Amara, al treilea Centru de carantină din Ialomița

Hotel «Parc» din Amara, al treilea Centru de carantină din Ialomița

De o săptămână, în Ialomița a fost deschis cel de-al treilea Centru de carantină din județ. Este vorba despre Hotelul «Parc» din stațiunea Amara. Hotel dispune de 200 de locuri de cazare, iar până acum au fost aduși în carantină 50 de ialomițeni. Reprezentanții unității susțin faptul că unele dintre persoanele carantinate acceptă cu greu situația și provoacă scandaluri.

648 de locuri în Centrele de carantină Hotelul «Parc» din Amara este a treia unitate de cazare din stațiune transformată în Centru de carantină. Cele 200 de locuri din camere au devenit deja spații de carantină pentru ialomițenii reveniți acasă din țările europene puternic afectate de epidemia de COVID-19. Deschis de o săptămână, hotelul găzduiește deja primii 50 de ialomițeni care trebuie să stea în carantină. Din păcate, nu toți înțeleg să respecte decizia autorităților și provoacă scandaluri. «Sunt într-adevăr și persoane care acceptă mai greu și creează probleme... Totul depinde acum de educația fiecăruia. Încercăm să ținem situația sub control!» susțin reprezentanți ai unității de cazare. La nivelul județului Ialomița, numărul total al locurilor disponibile în centrele de carantină este de 648. Cel mai mic număr, 48, există în incinta Taberei «Pavilioane». Potrivit surselor oficiale, de la debutul pandemiei pe teritoriul României și până în prezent, peste 100 de ialomițeni au părăsit centrele de carantină la expirarea celor 14 zile de supraveghere medicală.

8 Aprilie 2020, 10:40 (2280 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
Amara se pregătește de o nouă ofensivă turistică
Amara se pregătește pentru sezonul estival

Comentariile cititorilor:


Good boys:
(9 Aprilie 2020, 09:33)
Nu este permisa publicarea masinilor de lux ale rromilor,ca e discriminare.Sunt cateva modele unice in Romania deocamdata si nu ar fi corect.De ce nu fura si cersesc si romanii?De ce nu duc minori la cersit?Invidia e foarte mare,ca legile sunt de partea rromilor care sunt dovediti in instante dar sunt achitati.Prea multa rautate.Ce,revolutia nu este dovedita ca lovitura de stat?Cati au fost judecati sau condamnati la puscarie pentru asa ceva?Se dovedeste ca poti fura si face infractiuni dar cu sume consistente,sa ai pentru spagi.Ca asa cu 200.ooo euroi e clar ca iei pedeapsa cu executare.Apoi rromii sunt obisnuiti sa manance in parcare pe portbagajul bolizilor,sa intinda patura pe iarba,acolo vor sa stea,nu in camere.De aia sparg si rup.Fac aschiute sa se scobeasca in dinti.
ANTENA 1 SLOBOZIA:
(8 Aprilie 2020, 21:27)
filmati parcarea locatiile de carantina /masini de lux ,au venit cu masinile lor particulare .distrug tot ce prind /in limita legi prostului /Sa vedeti renovari dupa acesti PSDISTI din Tindarei .CURIOS presa o intrebare personalul are ECHIPAMENT .politia ai intrebat personalul desapre echipament ,daca nu are baga amenda cea mai mare LA NIVELUL CEL MAI MARE nu amenzi cu declaratia HAI LA TREBA .
Iva:
(8 Aprilie 2020, 21:21)
Oare nu s-au săturat cu ,, cetățenii" ăștia , nu sunt decât paraziți ai omenirii, care ,,bun" sunt ptr .... . În rest ca orice parazit trebuiesc îndepărtați . Cei ce-i vorbesc de bine să-i ia acasă, așa cum a fost sfătuit odată premierul de atunci al Italiei, Berlusconi. Și ........ câte ar fi de spus și toate numai de ,,bine".
Realist:
(8 Aprilie 2020, 16:23)
Solutia este foarte simpla- sa le fie retinute masinile, telefoanele, bijuteriile, banii si orice alte bunuri, pana cand platesc cazarea si mancarea. ALTFEL, stat roman si cetateni onesti, veti plati totul si ei nimic. STOP distrugerii sistematice a economiei pt ,,cetateni" care au doar drepturi si care nu au platit un leu vreodata ROMANIEI. TREZITI- VA ROMANI! Pana nu e prea tarziu!
solutii:
(8 Aprilie 2020, 14:54)
autoritatile trebuie sa aiba solutii in aceasta situatie si in stare de urgenta!!tinem toate putorile, toti infractorii pe cazare si masa in hoteluri si ei devasteaza.pai nu ei sunt prostii, ei stiu ca le merge, ca le-a mers dintotdeauna in romania unde legea e a interlopilor de sus pana jos.ce e asa de greu de controlat?toti au palate, limuzine, bunuri in palate care pot fi rechizitionate daca mai fac pe zmeii si nu platesc pagubele.puscaria nu e o solutie, solutia e sa nu le mai dea avantaje, ajutoare sociale, bani din programe pentru puradeii dezavantajati.unde iesim cu atitudinea asta?mascatii sa si faca treaba ca altfel iese naibii lumea care nu mai suporta si isi face dreptate singura.