Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomițean de 53 de ani, mort din cauza noului Coronavirus

Ialomițean de 53 de ani, mort din cauza noului Coronavirus

Joi, 22 aprilie 2020, la nivelul județului Ialomița a fost înregistrat al 14-lea deces provocat de infecția cu COVID-19. Este vorba despre un bărbat de 53 de ani care suferea de o boală cardiovasculară.

A murit la spitalul din Fetești Potrivit informațiilor oferite de Grupul de Comunicare Strategică, bărbatul a fost internat la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești la data de 16 aprilie 2020. O zi mai târziu i-au fost recoltate probe pentru depistarea infecției cu noul Coronavirus. Marți, 21 aprilie a.c., rezultatele de laborator au confirmat faptul că bărbatul a fost infectat cu noul Coronavirus. Joi, 23 aprilie 2020, unitatea medicală suport din Fetești a declarat decesul ialomițeanului de 53 de ani. Pacientul suferea de o boală cardiovasculară, fiind înregistrat drept decesul cu numărul 544 la nivel național.

23 Aprilie 2020, 19:25 (2192 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
Grupul de Comunicare Strategică: 514 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița
Grupul de Comunicare Strategică: 503 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița
Grupul de Comunicare Strategică: 464 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița
Ialomița: Un bătrân de 75 de ani a murit din cauza COVID-19
Ialomița: Bătrân de 87 de ani, mort din cauza COVID-19

Comentariile cititorilor:


@Panicatu:
(24 Aprilie 2020, 16:44)
Intreaba un prieten din spitalul Slobozia. toate cazurile grave acolo sunt, restul sunt centrale telefonice cu titlu de Spita;l
Dacicus:
(24 Aprilie 2020, 15:19)
Imi place bre testat dupa ce, mort! Deja imi vine sa iau flinta!Atata prostie si rea vointa la acest simulacru de guvern nu am vazut in viata mea si asa ca sa nu misune corlaci da am participat activ la revolutia din decembrie! Nici un sistem de verificare nimic, stai in izolare ai venit din zona rosie sau galbena sau portocalie nimeni nu se gandeste ca ala de a stat in izolare poate fi raspanditor chiar daca a stat cu familia in izolare.Vai de capul nostru!Citoris ia-ti guwernul meu si te du unde a intarcat ............pupati romanii pe iuda in .....pupati...Eu in locul lor nici nu-i mai verificam....am inebunit cu toti.......testam morti...nu vii ?
panicatu:
(24 Aprilie 2020, 08:50)
Alo, Grupul de Necomunicare Strategica, ne informati si pe noi prostimea, din ce localitate era persoana decedata, roman, etnic? Poate era vreun vecin, vreo ruda, vreun coleg de munca si ne-a infectat si pe noi. Nu avem dreptul sa fim informati ca sa luam masuri? Lipsa informatiilor, a transparentei, secretomania asta a voastra panicheaza. Sa fii fost tot din Tandarei si este subiect tabu?
Robert T:
(24 Aprilie 2020, 08:30)
Hai ca Italia dupa nenumarate autopsieri a inteles ca a fost abordat gresit tratamentul,ca nu era nevoie fe ventilare,ca nu era cazul de ATI,ca pacientii sufereau tromboze venoase,ca exact cum se scrie in ultima vreme...Mult zgomot pentru nimic.Apoi de ce daca au murit asa multi varstnici italieni,nu a aparut deloc pe fb ceva despre intoarcerea"badantelor"romance?Adica ramanand fara obiectul muncii,ai crede ca foarte multe femei reveneau in tara.Ca la cateva zeci de mii de morti,s-ar fi intors cateva sute de badante,ca nu le tineau italienii milosi pe cazare degeaba. (?)
guvidu:
(24 Aprilie 2020, 07:55)
E neclara daca in Ialomita oamenii mor de infectie cu covid sau ca nu sunt tratati corespunzator .
Se parea ca la Fetesti, in afara de paracetamol, alte medicamente sunt sticla de lampa si Dumnezeu cu mila.