Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Secretarul Primăriei Mihail Kogălniceanu, al doilea subprefect al Ialomiței

Se revine la veche organigramă

Secretarul Primăriei Mihail Kogălniceanu, al doilea subprefect al Ialomiței

Guvernul României a decis în cadrul ședinței de joi, 21 mai 2020, să ocupe cea de-a doua funcție vacantă de subprefect al județului Ialomița. Conform deciziei Guvernului României, această funcție i-a fost atribuită Tudoriței Ionescu, actualul secretar al comunei Mihail Kogălniceanu.

Experiență de 17 ani în administrație
Decizia Guvernului României de joi, 21 mai 2020, este susținută de Codul Administrativ, potrivit căruia fiecare Instituție a Prefectului are în organigramă două funcții de subprefect. În Ialomița, prima funcție a fost ocupată de Emilian Barbu, iar pentru cea de-a doua a fost desemnată Tudorița Ionescu, secretarul comunei Mihail Kogălniceanu. Aceasta are o experiență de 17 ani în administrația publică și a absolvit Facultatea de Administrație Publică din cadrul Școlii Naționale de Științe Politice și Administrative. «Este o funcție care mă onorează și voi face totul pentru binele locuitorilor județului Ialomița! Aștept preluarea funcției și abia apoi voi putea explica pe larg care sunt atribuțiile de serviciu pe care le voi avea...» a declarat Tudorița Ionescu, viitorul subprefect al județului Ialomița. Potrivit Toniței Manea, prefectul județului Ialomița, noul subprefect va avea atribuții în domeniul juridic. «În prezent, domnul subprefect are în coordonare activitatea Serviciului Regim Permise și Înmatriculări și a Serviciului de Pașapoarte... Doamna subprefect are o vastă experiență administrativă și juridică, iar dânsa ne va fi utilă în ceea ce privește Serviciul Juridic al Instituției Prefectului!» a precizat Tonița Manea, prefectul județului Ialomița. Tudorița Ionescu își va prelua funcția de drept abia după ce decizia de numire va fi publicată în Monitorul Oficial. Potrivit aceleași decizii a Guvernului României, aceasta își va exercita funcția temporar, pe o perioadă de 6 luni.

22 Mai 2020, 09:55 (2983 vizualizări - 19 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Romi :
(25 Mai 2020, 22:27)
Si pt mine tot jeg rămâi militeanule!
Emil:
(25 Mai 2020, 09:01)
Bai cici 3, bai petrica123 bai hal de preot si preoteasa....se vede baaaa frustratilor ...noroc cu jilava
ciumatu:
(25 Mai 2020, 08:15)
Fara numar, fara numar! angajati smecheri la stat, nu va faceti griji de costuri, platim noi! Ciumatii galbeni ii acuzau pe ciumatii rosii (pe buna dreptate) ca angajeaza masiv la stat, sefi si sefuleti; La fel faceti si voi ba! Angajati in institutiile de stat 20 de sefi incompetenti (care nu fac nimic fiindca au pile) peste 3 amarati care sa munceasca efectiv (astia n-au pile si nici culoare politica). #penele, pesede aceeasi mizerie!
Cici 3:
(25 Mai 2020, 06:36)
Nu știe primari ce o sa l lovească. Nu știe ce creste la san.acest individ a săpat toți colegii, i a dat in gat, i a lucrat pe la spate. Acest individ a făcut mult rău la viață lui, a fost prieten cu țiganii, a făcut evaziune, a lucrat toți prietenii de familie iar acum urmează o lucrare frumoasa cu primari care ne spune cum a șters datoria vânzătorului care a vândut brutaria către mustăcios.
Petrică 2:
(23 Mai 2020, 15:33)
Bravo mai mustacila!CICI 2
Cici 2:
(23 Mai 2020, 13:25)
Bai jilava, se vede de dupa gratii jargoane acumulate in ,, facultatea,, pe care ai facut-o. Atata timp cat primesti bonusuri de consum dela cici, pino,frumusetu, sfintelu etc traiesti binisor, sa vedem cand se termina ancheta cu Marculesti. Tic tac. Prastia pentru chiftele e pregatita pt Jilava, dute naibii de nebun.....pfiu...na !
Petrică 2:
(23 Mai 2020, 12:33)
Bai ialomitean!mai mustacila, Tu crezi ca ca daca scrii sub pseudonim nu mirosi a prost?ca voi ăștia care ati avut uniforma si ati fost spagari si hoti,mirositi bai nene!Arabii si jandarmii ti-au lucrat pământul înaintea ta,Tu doar sa tipi găurile cu mustata!Te iubesc du-te naibii de simpatic!Hai ca te pune secretar acum,si ajungi la beciul domnesc repede,ca la cat de prost esti nu iti dai seama ca primarul te pune săgeata!vezi sa nu tarasca vreunul piciorul...sa ajungi in groapa mustacila!Eu te iubesc de aia te pun in garda prostut mic si mustăcios,ca daca te pierd nu mai am cu cine ma distra!ți-am zis eu luna mai...am avut dreptate,nu?
Petrica 2:
(23 Mai 2020, 10:25)
Alo!militia?dna?parchetul?dormiti bre?femeia asta in primaria kogălniceanu in afara de stat in genunchi cand trebuia...nu a facut nimic!ba da,a semnat cot la cot cu primarul furturile terenurilor!Si acum pe cine pui dom profesor secretar?Pe (...)?ti-ai asigurat nebunule spatele,ca nu mai iesi primar și iti e frica,nu?Si Independent, sa nu cenzurati comentariul va rog-stiti voi ca e un tip pe la radio care va roagă să ștergeti cand apare (...) in comentarii,dar stim si noi,stii ce zic?in rest, va citesc cu drag, am niste informatii bomba,dar nu aveti voi atata tupeu sa le publicati,de ce nu il luati pe (...) la voi?ca ala e nebun,dar are tupeu...
#vănguradelichele :
(23 Mai 2020, 10:01)
Cunosc peste 20 licentiati ai respectabilei facultati absolvite de noua subprefecta.Vai mama lor de nepregatiti!Suntem tara plina de functii politice,administtative,platite zdravan,cu masini la scara,soferi,indemnizatii iar performanta functionarii in teritorii se poate vedea lejer.Se creeaza posturi de sefi,sefulici,prefecti si prefecturici, insa nu avem functionalitate.Birocratie avizari,aprobari,fezabilitate,iar la final rezulta ceva inestetic,inutil,de refacut,fara finalitate.Ce sa i zicem doamnei? Sa te revedem cat mai rapid inapoi la tine,acolo,in primaria de unde ai aterizat!Ai primit si locuinta? Sau faci naveta? Trai! #vănguradelichele
Ialomitean:
(23 Mai 2020, 08:18)
Ce pretenții sa mai AI? Politica e locul curbelor, secretarelor, pilelor. VA felicit PNL. va asiguram ca va vom vota cu toată mana. Succesuri
Ialomitean:
(23 Mai 2020, 08:05)
Cici,tu cand plecai asa,cate 2ore in timpul programului,fara sa iti anunti seful si lasai impresia ca esti la serviciu?
Jan:
(23 Mai 2020, 06:51)
 Mai cici, ma preotito, mai da cu tamaie mai tine candela sus poate ajungi si tu acolo unde trebuie. Cicico ceva filmulete nu ai?
Cici:
(22 Mai 2020, 20:04)
De câte ori am avut nevoie la primarie aceasta femeie lipsea pt ca nu suporta sa munceasca mai mult de doua ore pe zi si unde mai pui ca venea cu fetita dupa ea la munca .in prefectura o mai pune pe oliță.?
Petrica:
(22 Mai 2020, 18:15)
Aceasta duduie e praf ca sa nu mai spun ca a rupt ceva inimi in primarie! Sa traiasca tovarasul primar!
Cotean :
(22 Mai 2020, 18:06)
Trebuia o marioneta și pt primarul (...) ( nasul verișoarei prefectei), singurul rămas fără porție la masa pnl. Durerea e ca fetisoara e ...novice , ea nu a știut sa interpreteze o adresa de la prefectura iar acum coordonează compartimentul juridic ???  Vai de capul lor....