Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Făcăeni: Polițist bătut de infractorii pe care îi ancheta

Făcăeni: Polițist bătut de infractorii pe care îi ancheta

Un agent al Postului de Poliție Făcăeni a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost bătut de doi localnici. Supărați că polițistul le-a făcut dosare penale pentru comiterea unor infracțiuni la regimul rutier, aceștia l-au lovit cu pumnii și picioarele, distrugându-i și mașina. În prezent, omul legii se află internat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța.

Verificările sunt în curs Agresiunea s-a petrecut sâmbătă, 23 mai 2020, pe o stradă din localitatea Făcăeni. Polițistul se afla în timpul liber, moment în care agresorii, tată și fiu, l-au oprit și i-au cerut socoteală cu privire la anchetele pe care omul legii le-a deschis pe numele lor. Recent, acesta le-a întocmit dosare penale pentru infracțiuni la regimul rutier. Supărați din cauza verificărilor făcute de omul legii, aceștia l-au luat la bătaie cu pumnii și picioarele. De asemenea, nervii infractorilor s-au revărsat și asupra mașinii polițistului... Polițistul a suferit mai multe leziuni, fiind transportat la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Medicii din Fetești au stabilit însă să-l transfere la o altă unitate medicală, în prezent agentul fiind internat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța. În cauză a fost întocmit un dosar penal aflat sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești. Procurorii fac cercetări cu privire la fapte de «ultraj» și «distrugere». Cercetările se află în desfășurare, până la acest moment nefiind luate măsuri preventive cu privire la cei doi agresori.

25 Mai 2020, 10:10 (5442 vizualizări - 25 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Florin:
(30 Mai 2020, 11:32)
Într-un timp ăsta dădea țepe pe la casele de ajutor reciproc din zona constanța și ialomita, într-un grup organizat din care făcea parte și nevasta sa, luau împrumuturi si nu le plătea nicio rată la casele înșelate.
Teo:
(30 Mai 2020, 08:49)
Pe ăsta l-a bătut și nevasta când la prins cu una de la primăria fetești acum vreo 3 ani
Alin:
(29 Mai 2020, 19:38)
De ce nu zice nimeni si ca era cu o fata de 18 ani in masina? D.G.C cu care se vede de cand era ea minora...(bogatasu,vladeni)
Andreea:
(28 Mai 2020, 13:27)
Ddy, nu înțelegi limba română?Agresorii l au oprit pe polițist sa i ceara socoteala cu privire la dosarele deschise pe numele lor
Andreea:
(28 Mai 2020, 13:27)
Ddy, nu înțelegi limba română?Agresorii l au oprit pe polițist sa i ceara socoteala cu privire la dosarele deschise pe numele lor
Punct:
(26 Mai 2020, 14:09)
Important ca inca mai poate dansa și o va mai face mult timp de acum incolo
Tedy:
(26 Mai 2020, 11:50)
Nicu Smardoi, polițistul își va lua dreptul acum, după ce a luat bătaie, dar legal...prin despăgubiri și daune morale !!!
Gură satului:
(26 Mai 2020, 11:44)
Nu asa se face dreptate, dar când îți încerci norocul, noaptea târziu, și vii la babardeală, băut la volan, pe teren necunoscut, te ia amețeala când te tăbară bondarii. Și bondarii-s supărați că cică hoții nu se prind da amenzile sunt maxime, dese si abuzive. Asa e când ești mare dansator și te joci pe mai multe scene, ba pe la Primărie la Fetești, ba pe la Facaeni.
@nicu smardoi:
(26 Mai 2020, 10:33)
Smardoiule, nu mai da cu ciomagul in limba romana!
Vasile:
(26 Mai 2020, 08:54)
Sunt uimit. Procurorul ii tine pe derbedei in libertate? Pentru ce aveau dosare penale la legea rutiera? Sigur au condus bauti. In toate comunele sunt aceste situatii. Acum doi ani niste derbedei au batut un echipaj de politie din Albesti pentru ca-i prinsesera bauti la volan. Au stat o noapte in arest la politie iar dimineata, procurorul i-a pus in libertate. Derbedeii care sunt din Poiana, umbla si acum prin tot satul, beti crita la volan si nu-i opreste nimeni. Este un semnal clar ca ii lasa sa faca ce vor. PNL-ule de aceea ai vrut sa desfiintezi sectia care-i ancheta pe procurori? In astfel de situatii cine-i trage la raspundere pe procurori ca nu-si fac treaba sau si mai grav ca musamalizeaza. O sa ajungem sa iesim toti cu ce nimerim sa ii punem pe fuga pe toti aciuatii astia bruneti certati cu legea. Astia cand le dai nas ti se urca in cap.
nicu smardoi:
(26 Mai 2020, 07:43)
politistul isi luase dreptul de la aia de lau ciomagit. 
a promis ca ii face scapati dar nu si-a tinut promisiunea. asta ia facut pe cei doi sa ii ceara banii inapoi si el se facea ca nu stie iar pentru asta si-a luat bataia.
asa ca toti gaborii care iau dreptul si dupa fac mai mult  rau vor primi ce a primit si asta bataie la greu
Fă ca ei din Făcăieni:
(26 Mai 2020, 07:38)
Politistul era in timpul sau liber,il usturau degetele,ca doar isi facuse pedichiura si era jenat de lumina solara,ca isi corectase putin sprancenele,ca in cele doua luni de pandemie s a neglijat.Ar fi batut putin la cei doi agresori dar nu se uscase lacul pe unghiutele mainilor si era pacat sa deranjeze degetelele,ca nu mai prindea repede programare la"biuti neils".Aloooo... Clujuuuu',care ati venit in Ialomita,dumneavoaatra unde va taiati sprancenele? Dar manichiura?Sala de sport nu gusta politistii? Nuuu?Sa nu va crape calcaiele,nebunaticilor,aveti grija de voi!Ca decat obositi in sala de sport,mai bine cu furtune in gura pe ATI!
Dalay Lama:
(26 Mai 2020, 00:52)
Agresiunea nu se justifică și este condamnabilă, nu-l bati pe om pentru că n-ai tu minte să iei un permis si pui viața celor din trafic in pericol. Banditii trebuie dovediți si pedepsiti, pe măsură gravitației faptelor lor. E timpul ca justitia si oamenii cinstiti să se mobilizeze și să le dea o lecție infractorilor.
S8:
(26 Mai 2020, 00:52)
La pușcărie pe viață cu ei...cretini.la cum au procedat...ce ar insemna daca i ar deranja,un vecin,o cunoștință...sunt pericol public.
Speranța 2021:
(25 Mai 2020, 23:18)
Ce repede o mangleste câte un parpandel cu Antonescu și tet a tet își mănâncă singur degetele demilog ascuns, va educat bine cu rasismul, neamțul. Ma rog mereu sa se întoarcă roată. A fost o zi buna din Istoria Romaniei - 25 mai 1949 - Conducerea Partidului Muncitoresc Roman prin Consiliul de Miniștri a luat decizia de incepere a lucrarilor la Canalul Dunare-Marea Neagra. Ponderea detinutilor in numarul total al lucratorilor de la Canal a crescut de la 19,2% la 1 septembrie 1949 la 82,5%, adica 20.768 de persoane in noiembrie 1952 . Insusi Stalin ii sugerase lui Gheorghiu-Dej inceperea constructiei Canalului, cu ocazia unei vizite facute de acesta in 1948 la Kremlin, iar sistarea lucrarilor , la fel ca si inceperea lor, a fost tot la initiativa Kremlinului. Dupa moartea lui Stalin, cu ocazia vizitei din iulie 1953 la Moscova, Hrusciov i-a cerut lui Gheorghiu-Dej sa renunte la lucrarile din Dobrogea, intrebandu-l la ce le trebuie romanilor acel Canal… Indata dupa intoarcerea la Bucuresti, Gheorghiu-Dej a infiintat, in iulie 1953, Comisia Guvernamentala pentru inchiderea lucrarilor Canalului Dunare-Marea Neagra. În 1949, Gheorghe Gheorghiu Dej folosise canalul pentru exterminare oponenților regimului. La 25 mai 1949, Consiliul de Miniștri a hotărât demararea lucrărilor pentru construirea Canalului Dunăre-Marea Neagră, pentru a se asigura un transport mai ieftin și crearea unui sistem de irigații. Gheorghe Gheorghiu-Dej a folosit șantierul pentru exterminarea fostei clase politice românești, a elitei intelectuale, dar și a tuturor oponenților regimului. Torționarul Florian Cormoș a deținut funcția de comandant al coloniei de muncă de la Cernavodă din decembrie 1952 până în aprilie 1953. În această perioadă, faptele sale au dus la moartea a cel puțin 115 deținuți politici din lagărul numit „Colonia de Muncă Cernavodă – Columbia“, primul șantier deschis pentru lucrările la Canalul Dunăre-Marea Neagră, după cum arată reprezentanții Institutului de Investigare a Crimelor Comunismului