Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

S-a întâmplat în Cartierul Vlașca din Fetești: Jandarmi alungați cu pietre și răniți

S-a întâmplat în Cartierul Vlașca din Fetești: Jandarmi alungați cu pietre și răniți

Doi jandarmi din Fetești au fost răniți în cursul zilei de luni, 25 mai 2020, în timp ce au intervenit pentru aplanarea unui conflict care ar fi izbucnit între două clanuri de romi din Cartierul Vlașca-Fetești. Militarii sunt internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Cercetări într-un dosar de «ultraj» Din primele informații, se pare că jandarmii au participat alături de polițiști pentru a aplana un conflict izbucnit spontan între două clanuri de romi. Enervați de prezența forțelor de ordine, romii au început să arunce cu pietre. Doi dintre jandarmii care au participat la misiune au fost răniți în urma ploii de pietre. Aceștia au fost transferați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, cu răni în zona spatelui și a membrelor inferioare și se află sub supraveghere medicală. În cauză a fost întocmit un dosar penal pentru «ultraj», care se află în verificări la Parchetul de pe lângă Judecătoria Fetești.

26 Mai 2020, 09:40 (2367 vizualizări - 10 comentarii)

Citiți și:
Fetești: Razie în Cartierul Vlașca
Scandalagiii din Vlașca-Fetești sunt încă în libertate!

Comentariile cititorilor:


Nuti spaima Constitutii:
(28 Mai 2020, 23:36)
RASPUNS PT. DL. OM !!!
Te rog sa citesti inca odata ce am scris eu in 26.05.2020 si o sa vezi ca doar am facut putin misto de ce spunea Didina. O sa observi ca in nici un caz nu am fost de acord nici cu lovirea reprezentantilor fortelor de ordine si nici cu ideea ca '''s-au batut intre ei''. Raspunsul postat pentru mine si care are titlul @Nuti spaima Constitutitii cred ca era mai mult pentru Didina iar persoana care a raspuns nu face referire la BMW uri. Sunt de acord cu cu mare parte din ce spui tu, mai putin cu ideea ca "am ochii acoperiti si urechile pline de clei" .... nu de alta dar e tare periculos sa nu fii prieten cu apa calda si sapunul in zilele astea de pandemie :))) Poate am folosit putin prea mult semi-argou in raspunsul meu pentru Didina dar am procedat asa ca sa inteleaga si ea mai bine ce vreau sa spun. Totusi trebuie sa afirm raspicat ca nu sunt de acord cu idei de genul "sa scapam de toti tiganii ca toti sunt interlopi, hoti, etc" Au destule uscaturi printre ei este adevarat dar nu este normal ca un om linistit si la locul lui sa fie linsat pentru ca e mai inchis la culoare. Iar pentru mine cel putin, javrele sunt javre indiferent de religie, sex, rasa, culoare politica s.a.m.d. Mmm ... sa nu uit ... proverbul corect este "Lenesul moare de drum lung si prostul de grija altuia" dar am inteles ce ai vrut sa spui. In fine .... daca eu nu m-am suparat pe tine pt chestia cu urechile pline de clei sper ca nici tu nu te superi pe mine pt acest raspuns. 
Om:
(27 Mai 2020, 10:12)
Ce te bai dai în spume fai Nuti spaima C pu. Ce te mai uiți în gradina altuia când în burta ta fierbe fasolea de foame. Fai Nu-ți nici în Somalia dara mite în europa nu exista atâta prostie și ura. Jandarmi și politia își fac datoria și cand i tervin toată lumea sta pe burta nu stau la taclale cu romi țigani francez german. Spre exemplu la italieni ca-n trage carabinierul o linie pe jos nimeni nu calcă pe ea. Dacă o face draci mănâncă. La noi sunt scuipați li se fura armamentul din dotare, forțează întrarea în guvern și dacă le da un pic de gaz parfumat o țin păduchii lângă jda ani. Jandarmul trebuia sai ia pe toți care au aruncat cu pietre fie ca era colorat sau alb ca varul.  Ce te freaca grija ca au BMW sau căruțe decapotabile sau ca mănâncă misugei cu lapte este treaba lor. A furat de la tine tia băgat mana în curtea ta. Dacă a furat să-l aresteze organul să-l trimită la procuror și judecat. Dar organul, aici sa te vad?
Nu-ți de corupție generizata ai auzit. De Nutico dacă ai ochii acoperiți și urechile pline cu clei.
Te las ca ai parul pus pe bigudiuri și ai girofarul stins. 
Fai sa mai știi ca jandarmeria ar fii trebuit sa fie cu picioarele pe pământ atunci cand intervine trebui sai calce pe cap nu sa se lase scuipați de mâncători de leuștean trădători pe nas, romi sau știm noi de cine știe. Prostul moare de drum lung și grija vecinului. 
Asta este motivul pentru care Băsescu Zicea sa trăiți bine. 
@Nuti spaima Constitutii:
(27 Mai 2020, 09:18)
Didina nu a fost la metingul din 10 august, dar cred ca a participat la cel impotriva lu` statu` paralel, sau ghiocel, ala organizat de interlopii lu` livache flausatu`. Sau poate este floricica dansatoarea, aia care are in cap "dăcât" fântâni aterizene și frezoane. 
Cum poti bre sa ne aburesti ca in cartierul Vlasca sunt exclusiv numai cetateni model, care "nu se bate"? Auzi, s-au batut jandarmii intre ei din greseala; le-o fi spus Iliescu ca sunt teroristii din lovilutia din 1989. Lasa bre dezinformarile, in Vlasca sunt numai tigani, s-au mai batut si in trecut. Dar, ghici ce? nu numai acolo fac rromii scandal, ci peste tot pe unde s-au inmultit precum sobolanii. Nu respecta nicio lege, nicio regula de bun-simt, nimic. Lasand gluma la o parte, este de neinteles de ce autoritatile centrale, la cel mai inalt nivel, nu vad problemele cauzate de etnie la adevarata gravitate si sa-i linisteasca, sa-i puna acolo unde le e locul cand comit faradelegi: (proces corect - puscarie - munca silnica)!
Viorel:
(27 Mai 2020, 09:14)
Garoii astia ar trebui pusi la punct,au iesit de sub aplecatoarea carutii in bmw-uri pe bulgaria si si-au luat lumea in cap,gunoaiele politicului le tin isonu,le dau ajutoare.Sticle incendiare pe ei,cand o sa ajunga cutitu la os sper ca romanasu adevarat sa faca ce au facut bulgarii,au dat foc la cuiburile ciorilor si le-au pus la punct,la locul lor.
Fetestean cu traditii:
(27 Mai 2020, 08:25)
Deplasarea si echiparea" de interventie" se face doar la grupurile cu femei si copii,barbati de buna credinta,cu bratele ridicate,gen 10 august,acolo merge jandarmeria in forta.In Vlasca,Barbulesti sau Tandarei fortele de ordine dau cu spray Denim,se joaca bețișoare,v-ati ascunselea,ca la gradinita,au cu ei "Nu te supara frate",asa ca nu ne mira momentul penibil.Cand soferul mașinii de patrulare are minge,dupa miuta,pentru impregnarea cunostintelor de geografie,se joaca"țarile"prin care trec magraonii.Avocatii rromilor de altfel,au pregatit apararea,in Vlasca avand loc pregatirile zonale de oina,asa fiind explicate bâtele si aruncatul pietrelor.
Nuti spaima Constitutii:
(26 Mai 2020, 23:17)
Bre Didinoo .... omu' a comentat dupe cum a scris articolul ziaristu'' ... asa zice articolu'' mhoo... ca noi asa stim ca presa independenta (poate) scrie hadevarul. Si pe deasupra nu mai ne aburi manca-ti-as ca n-am auzit pana acum sa se bata gaborii intre ei. N-ai ce face Didinuto ... daca are haina statului pe el si dai cu pietre obligat faci minim 6 luni de facultate, cursuri intensive 24/24 de luni pana duminica. Adica asa zice legea am parerea .... da'' tu stai linistita ca judecatorii .... "e si ei oameni si trebe sa mananca si gura lor" :)))
Aaaa ...sa nu uit .... ai fost tu la "metingul" ala din 10 august ???? Nu prea cred ... e adevarat ca era noapte da' eu unul n-am vazut pe nimeni mai ...brunet :))
Didina:
(26 Mai 2020, 20:21)
Si dacă sau îmbătat singuri jandarmi si sau bătut pietre cu militieni si aia la rândul lor plini de rachiu. Ati bagat repede cu tigani ca ia batut pe Vandami cu cataroaie, la orice a facut a dres gata tigani. Ati fost acolo sa vedeti sau ati ramas gazati de la metingul din 10 august cand vă incalecau cu gaze si pulane pe spate.
Gigi:
(26 Mai 2020, 19:06)
Suntem un județ condus de interlopi. De ce dracu au dat pistoale la polițiști și jandarmi dacă nu le folosesc? Propun sa li se dea în dotare pietre poate asa auzim și de vreo cioara rănită.
Antonescu:
(26 Mai 2020, 14:39)
Asta e urmarea coruptiei generalizate! Ciorile au cumparat justitia si acum fac legea!
CETATEAN:
(26 Mai 2020, 12:03)
LI SA DAT NAS LA CIORILE ASTEA DE FAC ASA CEVA BATAIE SI PUSI LA MUNCA SA FACA AUTOSTRAZILE CU EI VEDEAIAS SAPUN DE GUNOAIE