Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Mihai Geantă a fost reînvestit președinte al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Lăsat fără funcție timp de 3 zile

Mihai Geantă a fost reînvestit președinte al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

La începutul acestei săptămâni, reprezentanții Casei Naționale de Asigurări de Sănătate l-au revocat din funcție pe Mihai Geantă, președintele al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița. După 3 zile, oficialii de la București au revenit asupra deciziei și au decis să-l reînvestească în funcția de conducere pe Geantă.

Pregătiri pentru concurs În perioada în care Mihai Geantă a fost lăsat fără funcție, Casa Județean de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost condusă de Doina Stan, directorul economic al instituției. După 3 zile de la această schimbare, oficialii CNAS au emis o dispoziție în baza căreia îl reînvestesc pe Mihai Geantă în funcția de conducere, însă în baza unei delegații, care expiră pe 26 iunie 2020. La această dată, CNAS va scoate la concus posturile de conducere din cadrul mai multor Case Județene de Asigurări de Sănătate, printre care se numără și cea din Ialomița. «Conducerea CNAS vrea să coreleze parametrii de performanță ai managerilor cu noile reglementări în vigoare. De aceea s-a emis un Ordin de revocare, pentru că parametrii actuali erau necorespunzători. Apoi, s-a revenit asupa deciziei și am primit delegare... Din 26 iunie va fi scos din nou postul de conducere la concurs. Nu știu încă dacă voi candida!» a declara Mihai Geantă, președintele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița. Reamintim faptul că Mihai Geantă este cel mai longeviv șef al unei instituții publice din Ialomița, care a rezistat în funcție indiferent de schimbările care s-au petrecut pe scena politică...

29 Mai 2020, 16:10 (1967 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
Sănătatea din Ialomița primește bani prin acte adiționale
Diabetul îmbolnăvește în fiecare an 300 de ialomițeni
Spitalul de Urgență Slobozia, acționat în instanță pentru recuperarea a 700 mii de lei

Comentariile cititorilor:


nadal:
(2 Iunie 2020, 12:53)
Omu e tare-n...tenis, (era sa scriu denis). Si are "serviciul" bun, puternic, cat ai clipi da un ace (as) ca doar il are in maneca. La concursul anterior a luat punctaj de a pus judetul Ialomita pe harta prostiei in lume, nu doar in tara. Off, pana nu ne scuturam de politica asta infiltrata in toate institutiile, nu vor razbate profesionisti la conducere. Tot din astia care pupa inelul politic se vor mentine pe la butoane. Nu e clar ca dupa ce a fost dat jos, cineva influent o fi sunat la telefonul rosu ca sa-l numeasca la loc? O fi avut ceva in geanta pe baza caruia a fost reevaluat?
MEDIC:
(2 Iunie 2020, 08:57)
Mihaie  care este darul pregatit pentru evenimentul din 20 .
cicuta:
(30 Mai 2020, 18:23)
(...) este suflatorul in urechi ! .....si cand s-o trage linie ! Nimic nu se termina fara socoteală. Toate bune!
oli:
(30 Mai 2020, 18:23)
Pina pe 20 iunie Mihai pregateste darul pentru nasul (...).
#astairomania:
(30 Mai 2020, 12:10)
Iar pe 20 iunie unicul candidat la functie se va numi geanta si gata,s a rezolvat.#astairomania