Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Luminița Barcari candidează pentru șefia Consiliului Județean Ialomița

A fost validată de Biroul Permanent Național al PNL

Luminița Barcari candidează pentru șefia Consiliului Județean Ialomița

Secretarul de stat în Ministerul Educației, Luminița Barcari este propunerea Organizației Județene a PNL din Ialomița de a candida la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița. PNL Ialomița devine astfel prima organizație politică județeană care nominalizează candidatul la șefia Consiliui Județean Ialomița.

Luminița Barcari intră în cursa electorală
Nu este prima dată când Luminița Barcari intră într-o cursă electorală. La alegerile parlamentare din 2012, aceasta a candidat pe listele Alianței România Dreaptă (ARD) pentru un post în Camera Deputaților, însă a reușit să obțină un scor electoral de doar 15 procente. Ulterior, aceasta și-a continuat activitatea de profesor, fiind reconfirmată în funcția de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, din ianuarie 2020 fiind numită secretar de stat în Ministerul Educației. «Într-adevăr, voi candida la Consiliul Județean Ialomița! Candidatura mea a fost validată de Biroul Permanent Național al PNL...» ne-a declarat Luminița Barcari.

Citiți mai multe amănunte despre acest subiect în ediția de miercuri, 22 iulie 2020, a ziarului Independent

17 Iulie 2020, 15:20 (4778 vizualizări - 22 comentarii)

Citiți și:
Luminița Barcari, candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Ialomița, tur electoral de forță
Violeta Alexandru s-a întâlnit cu reprezentanții mediului de afaceri din Ialomița
Miniștrii Economiei și Transporturilor susțin dezvoltarea județului Ialomița

Comentariile cititorilor:


BRISCU:
(26 August 2020, 10:15)
FELICITARI ! CAND  VORBITI DV. DESPRE  PROBLEMELE  INVATAMANTULUI INTELEGEM  SI  NOI  CEVA ! 
jos cu hahalerele din CJ IL:
(8 August 2020, 17:44)
Un om in sfarsit competent pentru Consiliul Judetean Ialomita care ar aduce medici buni in Ialomita.Dragi ialomiteni , ati uitat ce a facut ciuperca in Iulie 2010 ? A gonit mai multe valori din Spitalul Judetean de Urgenta Slobozia printre care si Mihaela Vintila (fosta Isvoranu) cu competente in RMN ,CT etc. Acum dansa s-a indreptat catre administratia liberala din Calarasi si va reamintesc ca din mai 2020 este manager al Spitalului Judeten de Urgenta Calarasi..Oare daca era doamna Barcari de atunci sefa a CJ Ialomita mai pleca dr. Vintila ???
Woody Woodpecker:
(22 Iulie 2020, 07:15)
p'asta o votez frate !
BRISCU:
(21 Iulie 2020, 12:06)
Cred  ca  i  se  potriveste mai  bine  functia  de  ministru  al  invatamantului. Presedinte  al  CJ  este  o  functie f,f, dificila  pentru  o  doamna. Vom  vedea!
CETATEAN:
(20 Iulie 2020, 12:58)
Ofamilie moderna nu conteaza cu ce partid sunt totul sa le mearga in familie bine ,fiecare se sacrifica cum poate celalalt nu este gelos .
Sabiniu A:
(20 Iulie 2020, 00:24)
Eu îi doresc mult succes doamnei Barcari in noua competiție si sunt convins ca expertiza pe care a acumulat-o până acum o va ajuta să demonstreze celor sceptici că merită să ajungă președinta consiliului județean. Eu va recomand să îi analizați performanțele profesionale,corectitudinea,onestitatea ,dăruirea față de semenii săi,loialitatea față de colegi si sa dați mai puțină importanță coafurii (asta chiar nu contează la alegeri)!
incercarea nr 3 de comentariu:
(19 Iulie 2020, 19:25)
cum se face ca sotul doamnei e PSD-ist? asa combinatie!!!. Succes stimata doamna, poate scapam de (...)
Da,Vasile:
(19 Iulie 2020, 12:26)
Noi am inteles reteta ta pt a vedea boul: te uiti in oglinda. Si zici ca esti obisnuit. Pai, sa-ti fie de bine si sa fie la tine, acolo!
@@vasile:
(19 Iulie 2020, 10:25)
Bă,n-am poză cu subsemnatul da'uită-te in oglindă și vei găsi un matracuc actual.Nu căuta departe,boule!Că ești nasol și neinspirat,sunt obișnuit cu d'alde tine.Despre ciolan ce-ai vrut să scri?Desenează,dă din măini,că ințelegem!
geo politicu'':
(19 Iulie 2020, 07:30)
Desi a activat la institutii scolare din Fetesti si Tandarei, pe motive politice a fost pusa la sefia Insp.Scolar. Din aceleasi motive a fost suita ca secretar de stat. Politica e-n toate, e-n cele ce sunt si-n cele ce maine vor...plange la korona. Performanta este varata sub pres.
carcotas:
(18 Iulie 2020, 22:18)
Pai si (...) ce face daca doamna castiga? ca sigur pierde partidul in 6 luni la cati nemultumiti are.
Si saracu nu stie sa faca decat politica(bine, asa zice el, doar...)
medi tactu:
(18 Iulie 2020, 21:26)
Stati doamna unde sunteti caci fiindca din meditatii scoateti mai multi bani. La sefia CJ trebuie sa aveti susutinerea consilierilor judeteni. Avand in vedere ca rosu - PSD  (nu confundati cu rosu Ferrari sau verde Kawasaki) domina cu autoritate de 30 ani ,aceste meleaguri, stati calma si relaxata .
@Vasile:
(18 Iulie 2020, 17:06)
Da-ne, Vasile, o poza cu tine sa vedem cum arata un matracuc adevarat, din vremurile de azi , nu din evul mediu. Cat despre ciolan, doar psd-istii s-au sacrificat pt popor, nu ca "ciolanarii" astia..
Vasile :
(18 Iulie 2020, 09:34)
Citeam despre aspectul fizic si legatura psihologica/psihica a indivizilor.Cine le coafeaza pe matracucile astea ?Nu au apropiati sa le spuna ca sunt penibile cu asa aparitii? Natural nu se mai poarta?Apoi aceste desene denumite de cativa ani machiaj.Tutankamon dupa mii de ani arata al dracului de bine fata de voi,desenatele din ziua de azi.Mergi doamna la cineva sa iti insenineze privirea si chipul ca tare medieval arati.E o parere dar o poti lua in considerare.Spor la ciolanul judetean,ca tot ai invatat pupatura dosnica si aplecatul pentru functii.Nu incepe ca faci totul pentru ialomiteni ca ne vine rau.Mergi la ciolan,ca te intelegem!
Dragi psd-isti:
(18 Iulie 2020, 08:47)
Nimeni si nimic nu va impiedica sa-i votati pe Moraru, Mocio, Stoica, Ionascu, Ciuperca etc, inca o suta de ani. Bafta!