Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

«Alianța USR-PLUS reprezintă alternativa politică de care Slobozia are nevoie azi!»

Dragoș Soare nu e singur

«Alianța USR-PLUS reprezintă alternativa politică de care Slobozia are nevoie azi!»

principiile USR-PLUS în administrația locală: «Administrație transparentă, onestă și profesionistă!»

Octavian Săvoiu, președintele PLUS Ialomița din cadrul Alianței USR-PLUS, salută primele declarații publice din această pre-campanie electorală. El a declarat că la acest moment Slobozia are nevoie de oameni puternici, responsabili, capabili să ofere slobozenilor alternativa pe care o caută: «Dragoș Soare este o alternativă pentru Slobozia alături de candidatul nostru, candidatul USR-PLUS, Ciprian Bocioagă! Suntem gata să susținem împreună această luptă politică și vrem să oferim slobozenilor oportunitatea de a face o schimbare reală la nivelul administrației locale...».

Slobozia are de unde alege Primele declarații publice din pre-campanie au gene­rat reacții pe scena politică locală. Octavian Săvoiu, președintele PLUS Ialomița din cadrul Alianței USR-PLUS 2020, a ținut să salute prezența lui Dragoș Soare în spațiul public și a făcut următorul comentariu: «Dragoș Soare este o alternativă pentru Slobozia alături de candidatul nostru, candidatul USR-PLUS, Ciprian Bocioagă! Suntem gata să susținem împreună această luptă politică și vrem să oferim slobozenilor oportunitatea de a face o schimbare reală la nivelul administrației locale. Orașul are nevoie de oameni puternici, responsabili, capabili să ofere slobozenilor alternative reale. Alianța USR-PLUS este una dintre ele!». Reamintim că Octavian Săvoiu se numără printre membrii fondatori ai PLUS în Ialomița și că, de-a lungul ultimului an, a pledat permanent pentru echilibru și unitate la nivelul Organizației. La acest moment, cele două partide care formează Alianța USR-PLUS au filiale în 75% din localitățile județului, iar li­derii acesteia speră să obțină un scor electoral mai mare decât la Alegerile Europarlamentare de anul trecut.

Principiile USR-PLUS în administrația locală: «Administrație transparentă, onestă și profesionistă!»
Octavian Săvoiu susține că Alianța pe care o repre­zintă, USR-PLUS Ialomița, vrea sa crească oameni buni, oameni pregătiți să onoreze încrederea și așteptă­rile electoratului: «Am intrat în politică plini de spe­ranțe și idealuri. După un an de luptă și primele victorii, am înțeles că drumul ăsta e lung și fără întoarcere... Dar nu ne-am pierdut nici speranțele, nici idealurile. Suntem mai puternici și mai hotărâți ca niciodată să reușim. Și să demonstrăm că schimbarea pe care o așteptăm toți e una reală!».
TRANSPARENȚĂ! Am intrat în politică sătui de câtă minciună și manipulare există la toate nivelurile. Am crezut și credem că noi nu vom minți niciodată. Suntem mișcarea politică a unei generații, o generație fără datorii și favoruri de întors și am intrat în politică pentru a le oferi copiilor noștri o lume mai bună. Vom promova o transparentizare totală a administrației pu­blice deoarece considerăm că aceasta este soluția prin care putem lupta eficient cu tentația corupției și a minciunii.
ONESTITATE! Avem o viață împlinită, familii pe care le susținem muncind și o libertate financiară pe care o datorăm exclusiv muncii noastre. Nu vrem funcții pentru a avea acces la bani publici, nu vrem să ne îm­bogățim făcând afaceri cu statul. Dimpotrivă! Vrem să fim garanția că nimeni, niciodată, nu va folosi resursele comunității pentru interese personale sau de grup.
PROFESIONALISM! Trebuie să oprim risipa ba­nilor publici. Sunt banii noștri ai tuturor, banii generațiilor viitoare, banii de care avem nevoie pentru a ne asigura dezvoltarea. Pentru aceasta trebuie să ne facem treaba bine, cu profesionalism, să alegem acele investiții care aduc un plus real de bunăstare cetățenilor și să ne asigurăm că proiectele nu vor fi deturnate de jocuri de interese care să fie într-un final decontate din buzunarele noastre. Alianța USR-PLUS vrea să fie garanția unui nou început. Ne dorim o administrație care nu irosește, ci gestionează eficient. Nu putem singuri. Dar împreună suntem de neoprit!

25 Iulie 2020, 09:10 (1879 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Alianța USR-PLUS oferă ialomițenilor o alternativă
Alianța USR-PLUS vrea Dreapta unită în Ialomița
Alianța USR-PLUS are candidați pentru jumătate dintre primăriile județului

Comentariile cititorilor:


korona:
(26 Iulie 2020, 18:03)
Cand auzi din ''bushoanele'' acestor candidati cuvinte ca onestitate,profesionalism si transparenta iti vine sa emigrezi in Coreea de sud sau Japonia, la hotii , necalaificatii si nenorocitii aia. Batalia pe voturi si votanti se da acolo unde s-a dat de peste 20 ani, in Bora , Slobozia Noua si Cramidari. Daca ii cumperi pe astia esti premar de municipiu...garantat.
Ce avem astazi::
(26 Iulie 2020, 15:30)
Dulapul cel mai dulap,sifonier, ficus, rata mecanica, plavan, mutul din deal si alte de astea date de popor.Va ramane cel mai poreclit presedinte!Atat de precara a fost prestatia!
Lucovid saorban -o trista figura primministeriala in aceasta panoplie,fara fibra, fara simbure ,nici nimicul nu e cum trebuie!
Bisisica turcana -mai rar poti sa vezi astfel de inutilitati politice ce alearga printre declaratii aiuritice ca celebra Bisisica dupa o tufa
DESIS BATIS-Tuta number one -un patriot caragialian,un aspirator de scame prezidential si praf de stele „liberal”
Citu -dobanda negativa -un opozabil prin excelenta a ceea ce a insemnat canda I.G. Duca!
Daravela librala-Gecuta Top -Gun – un erou al zilelor noastre.Mai lipsea sa vina la teleconferinta pe o bicicleta -Ukraina ca sa fie tablou perfect
Usiera Monica si liftiera Violeta sunt din acelasi aluat amandoua…incolore ,inodore, fara ….
SALTELISTA liberala -o specie existenta in orice partid,de orice culoare si in orice palier al istoriei
Floooorin Roooooman -un exemplar inmultit la extrem cu care a fost populata politica locala!Esta masura calitatii ,in cea mai mare parte, a clasei politice!
@AntiPSD:
(26 Iulie 2020, 13:13)
Figuratia nu e doar a USR ci si a celor din PNL. 
Sa nu uitam ca acum 4 ani candidatul PNL in persoana domnul Martin a facut figuratie si nu a vrut sa faca opozitie PSD-ului motiv pt care PSD a castigat lejer postul de primar al SLoboziei. Stim cu totii ca liderii partidelor au afeceri impreuna si nu vor sa strice relatiile, asa ca noi cetatenii avem de pierdut.
In tot judetul asta nu se face opozitie, totul e doar de fatada. O sa se vada cel mai bine asta in campania eledctorala si dupa la vot (se fac aranjamente inclusiv la comisiile de numarare voturi - totul se vinde si se cumpara de catre ei). 
Noi tot ca fraiericii vom ramane.
alianta minus:
(26 Iulie 2020, 11:25)
asvb zxcrie trebuie sa existe simultan doua chestiuni : primar bun manager si consiliu local loial. In rest, persoanele cu care colaboreaza si le stabileste primarul. Scurt !VWJNRD
@ Rodica:
(26 Iulie 2020, 10:55)
Poate Vlad Costea este un baiat inteligent, nu te contrazic. Dar cand a canditat la Primarie, mergea prin oras si nici macar nu saluta lumea. Era aerian, nu putea sa dialogheze cu lumea normala de pe strada. Are aceleasi probleme ca si tatal lui.
AntiPSD:
(26 Iulie 2020, 10:35)
Dacă „Dragoș Soare este o alternativă pentru Slobozia alături de candidatul nostru, candidatul USR-PLUS, Ciprian Bocioagă!” atunci de ce nu susțin un candidat unic? Din parte conducerii USR văd numai „Huooo PSD” și „Votati USR, că nu sunt hoți ca PSD!” dar nicio inițiativă de unire a dreptei pentru un candidat unic. Singura posibilitate de a elimina PSD de la butoanele județului și ale capitalei de județ este unirea dreptei si susținerea unor candidați unici iar această opțiune este total ignorată de conducerea USR. Eu ce să cred? USR face doar figurație? Oare să nu existe oameni competenți în USR iar ăsta-i motivul pentru care nu vor să se expună? Până acum nu am văzut decât programe cu parcuri, tobogane și balansoare și nimic despre dezvoltarea economică a judetului sau a orașelor. Singura măsură care poate să aducă prosperitate în județ este total ignorată de strategii de la USR.
PENTRU RODICA:
(26 Iulie 2020, 05:31)
BRAVO RODICA LE ZICI FOARTE BINE SI AMARA ARE NEVOIE DE ASEMENEA OAMENI
Rodica: