Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Oana Martinescu este candidatul PSD la Primăria municipiului Urziceni

Oana Martinescu este candidatul PSD la Primăria municipiului Urziceni

PSD a luat o opțiune serioasă pentru câștigarea alegerilor locale în municipiul Urziceni după nominalizarea și prezentarea oficială a candidatului partidului la funcția de primar al municipiului. Sub coordonarea președintelui Organizației, Elena Buculescu, PSD Urziceni intră în lupta electorală cu un program administrativ reformator și un candidat tânăr, Oana Martinescu, ce beneficiază de o notorietate incontestabilă în plan local. În vârstă de 31 de ani, jurist de profesie și cu experiență în domeniul managementului privat, Oana Martinescu și-a motivat decizia de a se alătura echipei PSD Urziceni prin dorința de a implementa un proiect comun, substanțial, de transformare edilitară a municipiului într-un oraș viu și curat, cu o tipologie economică dinamică și competitivă, o așezare urbană de mileniu III, în care copiii și tinerii să se poată dezvolta într-un mediu social-administrativ sănătos, sigur și stimulativ. «Le mulțumesc colegilor social-democrați din municipiu pentru că mi-au oferit șansa de a acumula deprinderi ale experienței lor politice și administrative de necontestat și pentru sprijinul asumat cu care girează proiectul meu de management public modern, derulat în cadrul unui mecanism de administrație participativă centrată pe oameni și nevoile lor. Vă mulțumesc tuturor celor care ați fost, sunteți și veți fi împreună cu noi în această echipă puternică, alături de care schimbarea Urziceniului dintr-un oraș al politicilor publice păguboase, neofertant pe piața muncii, într-un municipiu modern, sigur și inteligent, se va face fără niciun pas înapoi!» a declarat Oana Martinescu, candidatul PSD la Primăria municipiului Urziceni. Marian Pavel, președintele PSD Ialomița, este convins că alegătorii din municipiul Urziceni vor susține programul administrativ al candidatului PSD, legitimând prin vot și o majoritate social-democrată în Consiliul Local, iar deputatul ialomițean Ștefan Mușoiu își exprimă încrederea totală în faptul că Oana Martinescu va aduce schimbarea mult așteptată și un plus de valoare și performanță în fruntea primăriei municipale. (PSD Ialomița)

1 August 2020, 16:50 (1786 vizualizări - 15 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Tipilica:
(4 August 2020, 14:18)
Fă, Nuți spaima p...tii tu mergi pe centura poate iti da cineva un cârnat de pomana. Tu ai o problema cu tiganii si asistatii social? Nu stiam ca spaima p...ti are probleme curasismul si asistatii social. Vad ca ai postat de doua ori unde iti dai cu stangul in dreptul ori ai scris cand nu facusei plinul cu carnati si castraveti. E draga avev pandemie carnati nu ma cresc pe centura iar castaveti din cauza caniculei sau floscait. Schimba centura Nutico
@Nuti spaima Constitutii:
(4 August 2020, 08:57)
Cand am scris "Talpa tarii" m-am referit exclusiv la intretinutii social; la ei am facut referire, adica la toti betivii care traiesc din alocatia copiilor si din ajutorul social, la tiganii asistati social, aia pe care-i ia cu frezoane daca ii pui la vreo munca. In niciun caz nu m-am referit la toti oamenii care muncesc cinstit, din greu, pentru o bucatica de paine. Cinste acestora! dar pesedeul nu pe ei ii rasplateste, lor le-a mai dat precum ceausescu 100 lei la salariul minim, adica fix nimic! In schimb, pe asistatii social ii tine in continuare in puf, ii plimba pe la mitinguri 'imbracati in alb" (ei fiind negri). Interlopii au ajuns la varful partidului, infractorilor le-au fost create mai multe drepturi decat unui om cinstit.
Pe de alta parte, clasa de mijloc nu este reprezentata numai de patroni, ci si de angajati de top, cum ar fi cei din IT, corporatii, etc. Ei cotizeaza din greu la intretinerea puturosilor.
Este adevarat ca o parte a patronilor eludeaza taxe si impozite, pe principiul: daca statul ne ia 80% din profit (si mai vin si partidele cu cersitul la alegeri) atunci furam si noi statul. Iar ciuma galbena...vinde masti la supra-pret si taie paduri. Asa ca d-le Nuti... nu te-am catalogat ca fiind talpa tarii, deci nu te supara!
Nuti spaima Constitutii:
(4 August 2020, 01:03)
@anti politic:
Care clasa de mijloc mai baiatule ? Patronii cu 3-5 angajati pontati si platiti la 8 ore pe zi dar munciti 10 ore pe zi plus sambata ? Ca deh .... firma ne da de mancare ... doar ca unora salam de Sibiu si altora parizer la 4 lei/kg. Si care spun angajatilor ca "suntem ca o familie" .... Si care talpa tarii mai intelectualule ? Talpa tarii sunt oamenii care merg la munca ... aia aprox. 4 milioane si care din venitul lor salarial dau aprox. jumatate statului si un sfert puzderiilor de magazinase tinute de patronii de mai sus (si nu numai lor) pe o mancare infecta cu un adaos nesimtit si trecuta prin acte nici 10%. Si de ce spui tu asa vorbe de ocara despre categoriile de bieti oameni amarati la gramada ? Nu zic ca toti cei care primesc si merita ajutoare sociale dar sa generalizezi in halul asta este cel putin ... neeuropean. Stii tu ca sunt toti asa ? Ai verificat ? Eu daca spun ca cel putin jumatate din "oamenii de afaceri" aia din clasa de mijloc fenteaza Fiscul din toate puterile si din toate pozitiile ce zici ? Eu zic ca tu din greseala sau plictis ai ajuns sa ti dai cu parerea aici. Tu esti un om citit, un intelectual. Si la noi in tara elitele stau in turnuletul lor de fildes si se uita de sus. Nu socializeaza cu "talpa tarii". Va d''aia o ducem asa bine. Te ajutam noi sa urci la loc daca nu ti mai merge liftul :)))
BOTOX!:
(3 August 2020, 16:47)
nu ne inspira incredere, mai ales de unde provine...psd..psd..psd..sa nu schimbati consoana de mijloc!
USR:
(3 August 2020, 11:13)
Nu cumva fusese lansata oficial si de USR?
anti politic:
(3 August 2020, 08:22)
Sa compari peneleul si pesedeul mi se pare de noaptea mintii. Da, pot fi catalogate drept partide pentru diferite clase sociale: unul sustine imbogatitii si ii favorizeaza, iar celalalt a tinut tara in subdezvoltare, in indobitocire, bazandu-se astfel pe votul persoanelor defavorizate pentru a se mentine la ciolan si deci pentru a fura la fel ca si ciumatii galbeni. Poti sa vorbesti de bine pesedeul cand Ilici are mainile rosii de la lovilutie si mineriade, cand a vandut tara tuturor, cand a intretinut asistatii social si a favorizat etnia care acum ni s-a urcat in cap si este peste toate legile si regulile? cand au politizat tot pentru a controla intreaga tara? Iar penelistii se tin numai de afaceri si ciubucareli. Clasa de mijloc nu este reprezentata de niciun partid serios, curat. Clasa de mijloc tine tara in picioare inca, nu talpa tarii, talpa este intretinuta cu ajutoare sociale, traieste din acestea si din alocatiile copiilor - folosite ca moneda de schimb pentru alcool...asa ca mai postaci pesedisti, penelisti...ciocul mic, nu mai prostiti oamenii!
In legatura cu bl onda...retineti ca nu exista oameni providentiali, proiectul de management (suna pompos, insa talpa tarii nu-l intelege!) este fass; politica este dictata de greii pesedeului, marionetele bagate la inaintare fac ceea ce li se dicteaza: mai o parcare supt terana (de la supt bani publici), mai o mega investitie inutila si paguboasa. Asa ca, lasati vrajeala!
Urziceniul satesc:
(2 August 2020, 17:51)
Urziceniul e intr-un mare rahat. Cine le-a bagat a mai fost si votat.Alesul a facut din Urziceni locul de agrement al locuitorilir din Barbulesti! Daca domnisoara castiga alegerile macar sa planteze copaci si sa dea cu dungi pe asfalt ca locuri de parcare.
Aga:
(2 August 2020, 14:32)
Dea lungul vremii de la Burebista incoace pana la Frizt Eunucul german au fost si haiduci cu retard mintal sever. Uitandu-ne pe doctrinele si programele, proiectele din todeauna ale, PSD - PNL mai apropriat de opinca, adicalea de popor, haiducule, a fost PSD. Unde a fost si pe unde a calcat PNL, a produs numai umilinta poporului, adicalea opincii, clasei de jos. Te rog sa dai un exempu de lucru ori fapta buna facuta de un om al PNL. o lege, un decret care intradevar sa fie pentru cei de jos. Fac pariu ca nu ai si nici nu exista, tot ce a facut PNL a fost personalizat pentru beneficiul lor. Dupa cum am zis, au existat si exista haiduci, vai steaua lor de batuti in cap. Ia dexul ci vezi ce inseamna haiduc. Sunt membri PSD curati lacrima in schimb la PNL nu se cunoaste un primar PNL mai curat decat Gita porcul lui mamaie.
@haiduc:
(2 August 2020, 08:38)
Nu stiu cum, un om normal la cap se poate asocia cu PSD, cu oameni din acest partid. Imi pare mie rau de decizia luata de aceasta doamna.
cetatean:
(2 August 2020, 08:02)
Frumusica e casatorita ?
Mimi:
(2 August 2020, 07:11)
A fost prezentata ca fiind candidatul Pro Romania.......niste unii din partid ar trebui sa faca loc tinerilor.Putina decenta.....totusi......o sa ramana doar prezidiul....
Pacat:
(1 August 2020, 23:52)
Un om deștept a fost domnul Martinescu! Un băiat deștept este băiatul acestuia, actualul creier al afacerii! Pe domnișoara o recomanda numele și atât !
Urziceanu:
(1 August 2020, 20:06)
În oricare tânar PSD poti descoperi o piatra pretioasa neșlefuită dornica de fapte bune. Intr-un batran PNL nu gasesti decat viemi paraziti, mereu pusi pe hrapareală. Ajunge cu PNL, tot ce misca in acest partid provoaca cancer. Votez un tanar curat nu un vierme parazit.
12eve:
(1 August 2020, 19:02)
Oana Martinescu bate-l pe PNL istul  Sava sa se ducă direct la gârlă pe apele Ialomiței.
Votați oameni buni schimbarea. O femeie deșteaptă bate 100 de pnlisti hoți cu blaturile lor pe care le are la politie și procuratura. Afara cu ei la cules de sparanghel, ori zilieri la sapa porumbului. Stop prapadului făcut de PNL. 
(...) :
(1 August 2020, 18:10)
Pai si pro ce face acuma?