Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ștefan, păzea!

Alexandru Stoica se întoarce la PSD

Ex-primarul Alexandru Stoica, candidat al Partidului Ialomițenilor la Alegerile Locale din 2020 pentru funcția de primar al Sloboziei, se întoarce la PSD. «Nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!» declară Stoica. Conform unor surse interne, Alexandru Stoica se va ocupa de campania electorală de la Slobozia.

Unul este Stoica în PSD Plecat în martie 2020 după un diferend intern cu liderii Organizației PSD, Alexandru Stoica revine la «matcă». Domnia sa a declarat că a fost contactat pentru a reveni alături de foștii săi colegi. «M-au sunat zeci de colegi... Au făcut presiuni prietenii... Am cedat, ce era să fac?! În fond, eu nu mi-am dat niciodată demisia din PSD!» a declarat Alexandru Stoica. Revenirea lui Alexandru Stoica în PSD relansează lupta politică pentru voturile slobozenilor. Cu o notorietate incontestabilă la nivelul Organizației Municipale, Alexandru Stoica are capacitatea de a convinge electoratul PSD să accepte și să susțină candidatul propus de liderii filialei. «Nu am decis încă ce voi face în cadrul partidului... Dar e clar că cineva trebuie să mai și muncească! Iar eu nu mă tem de muncă! Nu stau pe Facebook, ca alții...» a adăugat Alexandru Stoica.

După faptă și răsplată Revenirea lui Alexandru Stoica în PSD ar putea tulbura apele liniștite ale filialei. Conform propriilor declarații, există oameni în PSD care l-au dezamăgit. «Cel mai tare m-a dezamăgit unul dintre parlamentari... E unul dintre oamenii pe care l-am ajutat să ocupe toate funcțiile publice pe care le-a deținut! Atitudinea lui m-a deranjat... Dar omul cât trăiește învață!» a mai comentat Alexandru Stoica. Reamintim că Alexandru Stoica este unul dintre activiștii politici performanți ai Organizației PSD și că prezența sa în campanie ar putea capacita membrii PSD pentru Alegerile Locale din septembrie 2020.

4 August 2020, 19:05 (3252 vizualizări - 16 comentarii)

Citiți și:
Urmașii lui Mao Zedong
A început bătălia pentru Slobozia

Comentariile cititorilor:


James:
(10 August 2020, 21:35)
Nu ne mai facem bine. Vreți femei frumoase? Duceți - vă la bordel. Angela Merkel este frumoasă? Nu, dar conduce Germania. Când invățăm ceva, dacă are fustă scurtă ne conduce, că gândi cu testiculul. Atât.
000:
(8 August 2020, 02:49)
De ce te ai intors, nenicule? Te pune la CJ? Cand? Cum? Cine? Le faci campanie cu fluturasii aia vechi aprobati de dl Neacsu? Brrrr! Daca te bagi in troaca, te mananca porcii!
Marus:
(7 August 2020, 07:48)
Hăhăilă a plantat o statuie de voievod dar la inaugurare ne-am ales cu o hidosenie.Asa vede el?In acel pitic umflat vedea imaginea unui voievod?Cum va vedea viitorul orasului?Ce incredere sa am in unul ca el?De ce sa platim si suportam proiecrele unor mistocari hăhăiți? Daca e bun la glume si faca stand up comedy,ca e criza de comedianti si bunadispozitie.
cetatean:
(7 August 2020, 07:34)
citez...................."hai sictir"
Emanuel pt fost bucatar:
(7 August 2020, 07:01)
Stii ce se spune despre vulpe cand nu ajunge la struguri?? E greu cand lucrezi cu omul, dar nu mai fiti invidiosi!! Să ajungeți și voi ca doamna,sau că alte femei și dupa sa vorbim online ascunși după nume false!!! Nu comparați pe doamnă cu Elena Udrea, aia a furat și a recunoscut pe post,veniți la ziar și aduceți probe sa le vedem și noi!! Hai o zi buna sa aveti!!
Fost brutar pt. ionel:
(6 August 2020, 13:46)
Bravo frate ! Ion tot ion (negativ) ramane. Asta ne mai lipsea primarita . Macar de ar arata ca Udrea sau Firea.Cel putin ne-am clati ochii. 
Ionel pentru No Name:
(6 August 2020, 11:16)
Domnule sau doamnă o să vă răspund eu!! IN primul rand domnul (...) nu este candidatul pentru primărie din partea Partidului Ialomitenilor, a fost doar o propunere, iar cineva a împrăștiat zvonul...Iar cei care o acuzati pe dna Consilier Croitoru Denca Luminita sa veniti cu probe, dar asa e romanul sa împrăștie barfe scornite de oameni fără demnitate și invidiosi!! Urmăriți ședințele sa vedeti cat se luptă pt dreptate în ședințele consiliului, iar pentru cei care sta la blocurile din asociație și nu sunt mulțumiți sa isi aduca aminte din trecut cum arătau parcurile, stâlpi fără becuri în cartier, locurile de joacă degradate, etc...Daca va fura aduceți probe, dar sunteti invidiosi și de aia vorbiti aiurea!! Doamna consilier cred ca ar fi trebuit să candidati la primarie, mult succes pe toate planurile va doresc!!
no name:
(6 August 2020, 08:33)
Stimata doamna L. Croitoru,
Ati putea sa explicati, asa din respect pentru slobozeni, cui i-a venit prin cap (nu prin creier) ideea de a-i lua pe gropar si pe bacanu in partidul dvs., punandu-i sa candideze la functia de primar? Doar ati vazut ca au facut numai rele in mandatul anterior si ca mare parte dintre cetateni nu-i mai vor. Sau au fost incolonate organizatiile de scari -pesediste? V-ati facut calcule cum ca va fi votat de nostalgicii pcr si astfel va aduce partidul dvs. la conducerea primariei? Personal, acest gest al oricarui partid care racoleaza astfel de rebuturi, l-as cataloga drept afront, chiar agresiune impotriva noastra. Permiteti-mi sa va propun ceva: va lansez pe aceasta cale rugamintea sa ma lasati sa vi-i propun ca sefi peste asociatia dvs. pe stoica si bacanu; sa le fiti subalterna din postura de sefa de asociatii...sa va dicteze timp de 4 ani ce sa faceti incat sa tineti in subdezvoltare/faliment cele 35 de asociatii. Apoi, de la mine, stafeta o va prelua altcineva, care sa va propuna acelasi lucru! Am fii normali la cap?
Macar aveti decenta (ca partid) sa renuntati la resapati si sa propuneti in postura de candidat o persoana fara notorietate, dar nepatata. Da, veti lua 1, 2% din voturi, dar ati fi ramas curati, nu asociati cu ticalosii. Sanatate!
Cetățean de la bloc:
(6 August 2020, 06:24)
Eu il votez pe stoica!!!cine ne mai aduce noua cadouri de sărbători?numai el poate,cu adevăratul mos crăciun.lasati gargara!Va construi la slobozia:metrou,aeroport,am auzit ca vrea sa faca si port pe ialomita!!!e singurul interesat de problemele slobozenilor,si chiar poate!! Suntem vai-mama-noastra!!! Ba fratilor:nu putem fi unici in lume?eu propun ca slobozia sa aiba 2 primari în functie:ionascu si stoica!eu cred ca s ar intelege!sunt multe zone în slobozia de modernizat)))
@Croitoru L.:
(5 August 2020, 20:07)
O scară întreaga o să-l votam pe el.Stoica pentru a ne ajuta să scăpăm de hoții de la asociații.
Luminita Croitoru:
(5 August 2020, 17:37)
D-na @, daca aveati curajul raspunderii va scriati numele in clar.Nu am lustruit nimanui botinele.Cred ca dumneavoastra sunteti una din persoanele care sunteti rea  platnica si care nu v-ati indeplinit obligatiile fata de asociatie si care ori v-am somat si actionat in instanta ori in curand va  voi actiona. Aleasa sau realeasa sunt de acei oameni ce au participat la adunarea generala. Tot asa cred, ca nu v-ati indeplinit obligatia de a participa la sedinte. Dati-va numele daca va bazati pe ceea ce scrieti si aveti dovezi. Conduc o asociatie de proprietari cu 35 de scari, care la ora actuala nu are nicio datorie catre nici un furnizor. Nu am inselat pe nimeni in viata mea, sunt un om care am curajul raspunderii in tot ceea ce fac si nu mi-e rusine sa ies pe strada. Va rog ca cei ce scrieti sa va dati numele in clar daca sunteti siguri pe ceea ce afirmati. Pe cine sustineti dumneavoastra este un om fara caracter,fara demnitate,fara onoare si isi urmareste interesul propriu si personal.Asa sunt toti,cu mici exceptii. Eu imi asum ceea ce spun si nu-mi este teama sa-mi dau numele! Va multumesc!
@ Luminita Croitoru:
(5 August 2020, 16:30)
D-na administrator, nu cred ca este cazul sa-l defaimati pe dl. Sandu. Pana mai ieri cand era sef  il laudati si-i lustruiati botinele,Va era teama ca nu cumva sa va trimita controlul la asociatie pt. a va descoperi delapidarile.  Si pe la usi cred ca mai mult  v-ati rugat dv. impreuna cu batrana (fosta  invatatoare la furaciuni) pentru a fi realeasa ca administrator. Asa ca ciocul mic ca se revolta toti locatarii inselati ba cu acoperisuri, ba fond rulment ba incarcare la apa etc, etc.
Luminita Croitoru:
(5 August 2020, 12:09)
Un om fara demnitate si onoare, un om care a fost facut carpa de sters de aceiasi colegi pe care ii invoca,un om care a lins unde a scuipat pentru interesul personal. O sa vedeti dragi Slobozeni dupa alegeri ce interes a avut acest individ! Toti sunt la fel,nu au interesul cetateanului,au interesul personal, asta primeaza la ei.Uitati-va cum s-au pus toti pe functii,vin la usile dumneavoastra ,cu promisiuni mincinoase ,apoi nu va mai cunosc decat dupa patru ani! Nu spune adevarul!Nu s-a intors pentru munca,s-a intors pentru "ciolan"!
Vlad :
(5 August 2020, 08:33)
Se invarte roata-Apare Ionascu,apoi Stoica,politica e la Slobozia un fel de hopa-tzupa,unul jos,altul deasupra!Ca nu a plecat din psd,e adevarat dar cine l-a chemat pentru campanie?De acesti ranjiti fosti sau actuali psdisti nu scapam usor,astia au invatat mecanismele acolo,in organizație si aplica de cate ori au ocazia.Daca psd ul va avea in Slobozia,candidat un calorifer,din pacate,acela va ocupa scaunul edilului.
prost de-impung:
(5 August 2020, 08:08)
"Intarata-i drace, ca si mie-mi place". Nu pot decat sa ma bucur de traseismul practicat de asta si de jocurile infecte de culise; poate asa mai slabeste organizatia asta urat mirositoare, impartindu-se in mai multe clanuri. Aripa tanara (gargaragii) si aripa putreda a dinozaurilor combinatori - care impreuna au falimentat si slutit orasul asta in ultimii 12 ani.
Pai cum bre nea ex primatule, nu aveai mata un proiect politic nou, ambitafnos la PI ?(partideaua ialomitenilor, nu PI-ul lui coana veorica). Mare ti-e gradina si multi glumeti ii sar gardul.
Bine ai revenit in randurile garzilor patriotice de partid comu*ist; sper sa prabusesti PROpasesti partidul pe cele mai inalte culmi ale dezastrului, asa cum ai facut cu orasul, apa infecta, groapa inutila, mizerie, faliment, fapte penale, impertinenta, lipsa de respect ptr cetateni. Au material contracandidatii, indiferent cat de slabi sunt. #vaidenoi cu asemenea specimene demne de camasa de forta.