Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Valentin Băcanu, noul candidat al Partidului Ialomițenilor la funcția de primar al Sloboziei

Valentin Băcanu, noul candidat al Partidului Ialomițenilor la funcția de primar al Sloboziei

Partidul Ialomițenilor s-a repliat rapid după «plecarea» lui Alexandru Stoica și, implicit, retragerea acestuia din cursa pentru Primăria Sloboziei. Reamintim, pe scurt, că fostul primar Alexandru Stoica s-a reîntors în cadrul PSD Ialomița, anterior fiind prezentat drept candidat la funcția de primar al Sloboziei din partea Partidului Ialomițenilor. Revenind, fostul viceprimar din timpul administrației Stoica, Valentin Băcanu ar fi noul candidat al Partidului Ialomițenilor la funcția de primar al Sloboziei. Președintele Partidului Ialomițenilor și primar al comunei Bucu, Ion Drăgușin, a confirmat informația, declarând suplimentar că «dosarul de candidat la funcția de primar al domnului Valentin Băcanu a fost înregistrat, dânsul fiind candidatul oficial al Partidului Ialomițenilor la funcția de primar al Sloboziei!».

5 August 2020, 10:05 (3262 vizualizări - 20 comentarii)

Comentariile cititorilor:


cetatean:
(10 August 2020, 07:17)
.....Va sustin D-le V.B.  
@@alegeri covid:
(9 August 2020, 15:46)
.... repartitie guvernamentala nu se mai da din 1991. Daca domnul V.B. a terminat dupa.... parca are sub 50 de primaveri, adica e posibil sa nu mai fi fost repartitia.
a, si sa nu uit: repartitia guvernamentala  se facea DOAR in intreprinderi de stat ( munca poporului, alea-alea! ) ; Orionul , din cite mai imi aduc aminte, a fost cu capital privat 100%.

Vali dar nu ala. :
(8 August 2020, 10:09)
Bre,cu "alegeri covid".Pai un asa om specializat si special merita dus acasa. Scapa-ne dom'le de electronistul de nota 10 ca nu vrem chiar asa de buni,ca sunt scumpi.Ascunde-l undeva 10-15 ani ca nu meritam asa sclipiri de oameni.Noi am vrea primar de alta natura,Mai slabut la tranzistori si condensatori,mai putin pregatit dar sa ne fie alaturi.Pe dom bacanu,impaiaza-l sa daruieste-l posteritatii la Antipa,ca un asemenea geniu se gaseste greu.Sa iei 2-3baloti pentru impaiere,ca unul nu ti va ajunge,ca are ceva dimensiune.
@alegeri covid:
(8 August 2020, 10:05)
Bah, e clar ca e toba de administratie ! Daca nu credeti, intrebati prin Piata-operatiunea “portbagajul”, sau pe la Stadion- haini de piele, sau pe la Tabu, cand vine Circul... Sau pe la Centrul de informare turistica... Sau prin Bulgaria/ atentie sa nu aduceti praf de pe acolo pe post de pamant de flori... Sau pe la “Blonda de la...4, nu de la Drept”... Nu-i asa ca e toba de administratie ?! (...) care a facut de rusine orice grupare din care a facut parte ! Doamna (...) cred ca s-a inverzit de rusine, dar “politica” e tare a dracu’ !
Luminita:
(8 August 2020, 09:12)
Daca este un inginer atat de bun sa isi practice meseria si sa lase politica. In politica nu a dat dovada de multa pricepere dar de aroganta, da.Ii doresc succes in profesia pentru care a dat un concurs asa de sever.
Alegeri Covid:
(8 August 2020, 02:44)
Va mananca pizma! Pe toti? Bacanu e inginer electronist cand erau 15/ loc la admiterea de la Politehnica! Nu a frecat Orionul, a fost luat, pentru cunostinte, priceperi, deprinderi, nu partid si curvasareala politica, avea post inca cu repartitie guvernamentala.Stiti ce i aia? In niciun caz la x si o la Clubul Tineretului! Stie administratie publica atat cat stiu pilele Psd din Primarie la un loc. Cine vorbeste la modul negativ, a avut de a face cu probitatea profesionala pe care a blamat o si smecherii semidocti(St.M; M.P; St T. Br- nume de scena!!) din Psd.Care i problema ca vrea sa faca politica? E un castig pentru municipiu. A vrut sa puna ordine in balamucul adm. lui Ionascu si i a luat prerogativele moldoveanu infatuat. Sa va ajute Dumnezeu sa izbanditi! Amin!
Cetatean:
(7 August 2020, 13:58)
Nu uitati ca megalomania de ''Piata a revolutiei " si groapa lui Ionascu de Bacanu au fost propuse . Amintiti-va ce frumos ne desccria proiectul la Casa de cultura . Exact cum a vazut el in China . Frumos , betoane cat vezi cu ochiul dar cel mai important urat si nefolositor . 
Anonymous:
(7 August 2020, 06:57)
A fost achitat în acel dosar pentru că era o făcătura a DNA-ului pentru a-l scoate pe margine,cu ajutorul lui (...),ăștia doi sunt cei care l-au lucrat și adevăratii bandiți!
Aurel:
(6 August 2020, 11:31)
Omu asta nu are pic de rusine si simt in el, se crede om politic. Nu e posibil asa ceva, tu ca om sa stii ca nu ai nici cea mai mica sansa si sa accepti sa continui in prostie. Imi este lehamite de acest individ, cand il vad.
Flori:
(6 August 2020, 10:41)
Stați calmi ca (...) și compania nu acceptă astfel de specimene, garantat! (...) a venit cu cerșala dar din cauza condițiilor impuse s-a lipsit singur. Doctorul (...) căruia i se dăduse o șansă de reabilitare în 2016 a plecat și el cu un șut în fund. (...) este pe poziție, nu este așa ușor să ramai la el în partid, ori faci treabă ori pleci. Și așa o să plece și (...). Acolo este un partid de prieteni nu de sifonari și mucoși.
pe bune:
(6 August 2020, 09:39)
Cand te gandesti ca omul asta a fost viceprimar pe zona economica, iti vine sa-ti schimbi meseria in tamplar, sa-ti dai cu tesla in ... Ce ne mai miram, daca Dancila a juns premier....of,of,of.
Sandu:
(6 August 2020, 08:13)
Ăsta lipsea!Slobozia are viitor de aur cu acest model de candidati,fie condamnati sau implicati in infractiuni dar penali.S-a dus Gagaritza intr o lume mai buna dar era ideal pentru listele astora.Era simplu si nu fura.Fara cuvinte.
noaptea mintii:
(6 August 2020, 08:02)
Politica uimeste! sau ne aiureste. Credeam ca numai la pesedeu le poti vedea pe toate (relele). Dar, domnii astia de la PI, se pare ca ridica prostia si ticalosia la rang de arta. Sa racolezi 2 fosti pesedisti care au facut numai lucruri rele pentru oras, care au fost aroganti, nesimtiti, au dosare penale, au falimentat slobozia...si sa-i pui sa candideze din nou...este ca si cand ne-ati dat o bataie zdravana de ne-ati bagat in coma in urma cu 4 ani, iar acum ne anuntati cu surle si trambite ca mai puneti odata batausii astia pe noi (stoicanel si bocanel). Iar consiliera PI, iese acum si comenteaza faptul ca stoicanel e nashpa rau; pai bine bre distinso, cand l-ati bagat sa candideze din partea voastra, doar stiai ce poama este, dar l-ati luat, pentru "notorietate", ca altfel va gandeati ca nu obtineti nici 1%. Scoica s-a intors la pisedeu dupa ciolan, l-ati luat p`asta mai tanar, dar tot cu aceleasi naravuri. Sadomasochistilor. Hai, incolonarea, la ordinul apevistului treceti toti la pisedeu; e cam acelasi lucru. Cata prostie,  nesimtire si rautate...sa racolezi doua nulitati care au facut numai rele si sa-i mai pui in postura de a ne mai face rau inca 4 ani.
P.S. bocanel, intoarce-te si tu la pisedeu, lasa-i pe astia de la PI cu ochii-n soare (nu ala de la peneleu)
Sile Mardoi:
(6 August 2020, 07:03)
din cauza astuia a făcut (...) puscarie. Huooooooo bandit penal tu trebuia sa faci multi ani de puscarie
Cici :
(6 August 2020, 00:06)
Penibil!Vreau tineri ,vreau oameni noi,profesionisti...!!