Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

«Împreună pentru Țăndărei!»: PSD l-a lansat în cursa electorală pe Cristian Roman

«Împreună pentru Țăndărei!»: PSD l-a lansat în cursa electorală pe Cristian Roman

Cristian Roman, fost primar al orașului Țăndărei în mandatul 2012-2016, este alegerea PSD Ialomița pentru candidatura la funcția de primar din mandatul 2020-2024. Luni, 10 august a.c., în fața sediului Primăriei Țăndărei, acesta a declarat: «Cuvintele cheie pentru această campanie vor fi: „Împreună pentru Țăndărei!“».

Un candidat, noi performanțe PSD Ialomița a lansat luni, 10 august 2020, candidatul pentru funcția de primar la Primăria orașului Țăndărei. Acesta este Cristian Roman, primar în perioada 2012-2016. Lansarea a fost făcută în fața sediului Primăriei Țăndărei, în prezența echipei, a susținătorilor și a simpatizanților. Cristian Roman a anunțat că peste 1000 de locuitori din oraș au semnat pentru susținerea sa și a echipei alături de care dorește să revină la Primărie: «Cuvintele cheie pentru această campanie vor fi: „Împreună pentru Țăndărei!“». Dorința noastră este ca din această competiție electorală să nu câștige niciun partid politic, să nu câștige niciun candidat... Ci să câștige Țăndăreiul! Acesta este lucrul cel mai important! Și când spunem să câștige orașul, înțelegem că vrem confort urban, infrastructură rutieră și edilitară, educație pentru copii noștri și liniște pentru părinții noștri!». Cristian Roman vine în fața electoratului cu un proiect de mandat care se va derula etapizat, în funcție de prioritățile cetățenilor pe care dorește să îi reprezinte din nou la nivel administrativ. El a cerut public sprijinul comunității locale, exprimându-și convingerea că alături de cetățenii orașului va reuși să ofere orașului o guvernare unitară și eficientă.

11 August 2020, 16:25 (1738 vizualizări - 6 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Vali:
(27 August 2020, 00:15)
Este un om foarte bun si vrea sa fie orașul Tandarei foarte frumos si ne mândrie cu el si merita sa fie iar Primar
tandarean:
(14 August 2020, 08:08)
Tandareiul ar trebui sa fie denumit comuna, dar nu, mai bine SAT pentru este vai de mama lui, arata jalnic. Imi este rusine sa spun ca locuiesc in  "Orasul TANDAREI"
o fi:
(12 August 2020, 17:31)
daca e BAIAT DISTEPT i-al acasa tu ! SICCES 
Tandarean:
(12 August 2020, 16:45)
OMUL POTRIVIT LA LOCUL LUI. E OM DE VALOARE SI MERGEM CU EL PANA IN PANZELE ALBE. SICCES SA AVEM ALATURI DE CANDIDATUL NOASTRU. CAI BUN SI BAIAT DISTEPT
Altius:
(11 August 2020, 22:06)
Să ne gândim la sănătatea cetățenilor! În proporție de 90 la sută subsolurile blocurilor sunt inundate cu tot ce trebuia să ajungă în canalizare. Instalația șubredă cu apa potabilă trece prin aceste dejecții și este consumată de oameni. Cred că se pot atrage niște fonduri prin proiect comun primărie/RAJA pentru reabilitarea acestor rețele de distribuție și canalizare de la blocuri.
sandu ciorba:
(11 August 2020, 20:31)
Sa vina pe strada Teilor să vadă cum votanții au tăiat un pom de 50 ani și au blocat circulația. Tot ei opresc mașinile cum vor pe contra sens, lor li se aduna zilnic gunoiul de către lucrătorii primăriei, li se taie iarba, și au ridicat casele fără aitorizatie