Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Urziceni: Un șofer băut a intrat cu mașina într-un microbuz de transport persoane!

Urziceni: Un șofer băut a intrat cu mașina într-un microbuz de transport persoane!

Miercuri, 2 septembrie a.c., în jurul orelor 16,00, un accident s-a produs la ieșirea din Urziceni spre București. Astfel, potrivit polițiștilor, un bărbat de 53 de ani aflat la volanul unui autoturism ar fi pierdut controlul direcției de mers și a intrat pe contrasens, izbindu-se de un microbuz de transport persoane. În vehiculul lovit se aflau 7 pasageri care, din fericire, au suferit doar răni ușoare. La locul accidentului au intervenit 3 echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni, o autospecială de descarcerare, o ambulanță SMURD și 3 echipaje de Ambulanță. După cum am precizat mai sus, atât cei 7 pasageri din microbuz, cât și alte 2 persoane aflate în autoturism, nu au suferit răni grave, refuzând transportul la spital. Ulterior, s-a constatat că șoferul care a provocat accidentul, bărbatul de 53 de ani, conducea băut, fiind constatată o alcoolemie de 1,41 mg/l alcool pur în aerul expirat.

2 Septembrie 2020, 16:40 (584 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Urziceni accident
Citiți și:
Urziceni: Beat și fără permis, a provocat un accident rutier
Urziceni: Un bărbat a murit într-un grav accident rutier
Urziceni: Camion derapat

Comentariile cititorilor:


@tudor:
(4 Septembrie 2020, 08:25)
Bine Tudorel și cu ce influențează faptul că urci beat la volan cu profesia sau ce ai lucrat cândva?Rămân aburi de alcool?Urcat beat la volan poate fi și creatorul articolului de lege ce nu permite alcool că șofer.Esti bețivan?Fi pieton sau pasager.
Tudor:
(3 Septembrie 2020, 11:04)
Șoferul aflat sub influența băuturilor alcoolice, vinovat de producerea accidentului, e fost subofițer la ISU Urziceni.
Bun e vinul ghiurghiuliu:
(3 Septembrie 2020, 08:31)
1.42 mg / L ...?Pai asta era beat mort,nu băut.Se pare că a devenit obligatoriu consumul de alcool înainte de a sofa.Zilnic auzim de accidente și identificări in trafic.Dar câți avem beți la volan nedepistati ?