Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Victor Moraru a devenit Rockefeller pe banii contribuabililor

Victor Moraru a devenit Rockefeller pe banii contribuabililor

Inițial am vrut să ignorăm mesajul electoral al ex-Președintelui Moraru. E treaba fiecărui candidat cum își vinde sufletul diavolului pentru voturi. Numai că deunăzi ne-a sărit în ochi un pliant electoral în care «omul faptelor» sus­ține, mereu la persoana I, că a dat bani săracilor, a făcut danii la biserică și a finanțat sportul de performanță. Vă dăm câteva exemple: «Am acordat 125 de premii de recunoștință veteranilor...», «Am premiat 1451 de olimpici...», «Am sprijinit până acum 1300 de familii cu bani pentru nou-născuți...», «Am aprobat finanțarea a 18 terenuri de sport...», «Am investit în sistemul de sănătate...». Și exemplele ar putea continua, căci hârtia de pliant electoral suportă multe. Noi însă ne oprim aici, pentru a-i reaminti public Președintelui Moraru că nimic din ce susține că a făcut EL în pliant nu e realizat cu banii din buzunarele lui de Președinte. De la bursele mizere acordate elevilor și până la cei câțiva kilometri de asfalt turnați în acest an electoral totul e plătit de noi! O fi semnat, nu spunem nu, că de-aia a fost ales, ca să repre­zinte județul și să semneze. Dar de făcut, totul a fost făcut din banii noștri! Ba chiar și daniile la biserici, câte vor fi fost, tot din salariul pe care i l-am plătit noi, contribuabilii, le-a făcut... Nu îl tragem la răspundere, Doamne ferește! Dimpotrivă. Suntem conștienți că așa îl sfătu­iesc pterodactilii politici care îi fac campania asta de Jurassic Park cu care sperie electoratul de prin Vestul județului. De aceea îi cerem pu­blic, ca «un om al faptelor» ce se laudă că este, să înlocuiască redundantul «am făcut» cu mult mai umanul «ați făcut». Adică noi, contribuabilii, domnule ex-Președinte! Că să o faci pe Rockefeller pe banii publici nu e mare scofală. Orice prost poate și s-au văzut atâția în 30 de ani... De aceea vă rugăm respectuos să nu le îngroșați rândurile și să retractați. Încă nu e prea târziu să vă răscumpărați sufletul din mâinile Satanelor politice cu care vă trageți în poză...

9 Septembrie 2020, 07:55 (1884 vizualizări - 15 comentarii)

Citiți și:
Moraru a intrat în Liga a II-a. Politică!

Comentariile cititorilor:


de pe margine!!!!!!:
(14 Septembrie 2020, 14:49)
STATI CA M-AU APUCAT TOTI NERVII!  A avut pe una, consilier judetean, care se da "mare profesoara", "mare politician"....copiaza cateva cuvinte de la intelectuali adevarati, de pe net, si le posteaza pe fb ca sa primesca like-uri......in rest......... daca o scuturi.......faci cale ferata....nici nu stie pe ce lume traieste.....CREDETI-MA CA STIU CE SPUN, acum vrea consilier local ca de......sa mai pape niste bani!!!!!!! 
ASTIA AU FOST CONSILIERII PSD CARE AU TIAIAT SI AU SPANZURAT :((((((((((
de pe margine!!!!!!:
(14 Septembrie 2020, 13:14)
V.M A AJUNS PRINTR-O CONJUNCTURA PRESEDINTE. Sa fim seriosi, ca daca legea era aceeasi acum 4 ani, el nu era presedinte. A FOST ALES DINTRE CONSILIERI, DE PUPIN...ISTI SI ..ISTE, CARE NU AU FACUT NIMIC 4 ANI DE ZILE, DOAR AU RIDICAT MANA CUMINTEI (A APROBARE ASA!!!). SA SE DUCA ASA CUM A VENIT. SA-SI VADA LUNGUL NASULUI,
NU CRED CA ELECTORATUL DIN IALOMITA NU ARE CAPACITATE DE DISCERNAMANT, NU POT SA CRED CA VOR PUNE STAMPILA PE ASA ANIMALUT
Uncontribuabil:
(11 Septembrie 2020, 11:53)
Va multumim ca nu acordati elevilor bursele de merit anul acesta!Primăria Slobozia a transmis școlilor ca nu sunt bani la buget!Au fost vreodată?
Tutu :
(11 Septembrie 2020, 11:33)
Ai avut ocazia sa-l paradesti pe unul dintre contracandidati, dar ai avut grija doar sa mimezi o banala penalizare, desfacuta la misto de “justitie” Mare grija, Miuler ca roata se intoarce. Sa-ti spun in fata nu am ocazia, dar iti zic aici, esti un borfas ieftin, un parvenit cu 2 fețe, un aparator de baza al coruptiei din institutiile publice subordonate Consiliului Judetean. Locu tau draga, Miuler cancer al femeilor trecute de 69 ani este la puscarie.
BALAN:
(11 Septembrie 2020, 09:38)
N-i mai faceti reclama acestui securist condus de seful de campanie ilici cel mic.
Staț' acasă cucoanelor:
(10 Septembrie 2020, 08:20)
Daca s ar face publice veniturile salariale+bonificatiile acordate de acest"făcăcist"ar iesi lumea in strada iar el nu s-ar mai plimba mandru.Ar promi huiduieli din metru in metru.Are curaj sa mediatizeze bonusurile acordate directorilor de proiecte europene??Dar salariile"echipei"lui ?In mediul virtual citesti si te minunezi.Femei trecute de 60ani il felicita cu acelasi stil cu care strigau acum 30 ani la petre roman,ca nu vor decat valuta si pe petre sa le...Aveau 30..35 ani aceste femei votante si ne-au "asigurat"viitorul batjocorind pe Ratiu si Campeanu la indemnul lui iliescu .Azi,sexagenarele se comporta la fel,fermecate de ranjetul dintilor fatetati si al sarmului de anii'70.
ALO:
(9 Septembrie 2020, 20:03)
TERMINATI CU ACEASTA RECLAMA SUNTEM SATUI DE EL STIM TOT TRUCUL JUCAT DE V.....
Ionel:
(9 Septembrie 2020, 12:54)
Omul acesta are frustari mari de tot. Iti dai ce lupta duce el sa isi termine proiectele pentru cetateni. Omu este bolnav de functie, feriti-va de el. Si la antena 3 locala se duc si se umfla in pene cu toti din Proromania, pentru ca este postul finului sau.
Maria:
(9 Septembrie 2020, 12:19)
Acest individ s-a imbogatit ,folosindu-se de pozitiile avute in administratie ,devenind arogant si plin de sine.E momentul oportun sa-l trimitem prin vot la munca cinstita,daca stie sa faca ceva...
de ce ?:
(9 Septembrie 2020, 10:45)
de ce DSP Ialomita nu ia masuri corecte si cu cei de la Pro(stim)Romania ?
in randul candidatilor sai si din cei care fac parte din staful de campanie electorala sunt cazuri depistate de COVID dar persoanele nu sunt izolate si umbla cu tupeu printre cetateni !! 
colocatar cartier katanga:
(9 Septembrie 2020, 10:34)
Mai baiatule , mai om al faptelor, de unde ai dat tu mai desteptule acei bani ?  I-ai de la tine din
avere ? Tu ai primit niste bani de la buget si i-ai impartit dupa chipul si mintea ta . Renuntati mai bugetarilor cu utilizarea persoanei a- I-a ''am dat'', ''am facut'' etc fiindca voi doar risipiti niste bani de buget, nimic mai mult. Exact acelasi text desantat il are si primarita de Bucale. Ea a dat, ea ..iar a
dat si tot dat in stanga si-n dreapta iar uneori mai merge cu miloaga la Orban sa-i mai pompeze niste lovele pentru a le pradui.
Alegator:
(9 Septembrie 2020, 09:47)
Va dati seama ca pentru salariul de 24000 lei/ luna fara bonusuri , ne-a facut un favor ca si-a indeplinit atributiile de serviciu . Ar trebui sa-i fi dat mai mult , poate cheltuia si mai mult pentru binele nostru . TRebuie sa-i plangem de mila ca pentru salariul incasat a facut deja prea multe si a obosit . Rusine .
Coco:
(9 Septembrie 2020, 08:38)
Domnule (...) nu era mai bine dacă scriai matale ca  <<Am acordat recunoștință coruptilor >>... «Am sprijinit hotia și fasificatorii.», «Am investit în sistemul de aparare al coruptilor cu funcții din judet..». Și exemplele ar putea continua, căci hârtia de pliant electoral suportă multe. Noi însă ne oprim aici. Multa falsitate emani d-le, ca nu îți pot pronunța numele. Mai mult, te afișezi în public cu tartorul fost prefect, un personaj de trista amintire, un și mai mare, posibil viitor condamnat. Nu va este teama de Dumnezeu, blestemați sa fiti
Dumitru:
(9 Septembrie 2020, 08:29)
Sper, inca mai sper ca acest (...) sa dispara din zona administratiei, doar alegatorii sa zicem naivi (ca sa nu folosesc alta exprimare) mai cred gogomaniile lui... Analfabet administrativ, incompetent, hot, plin de aroganta, tupeist fara caracter a folosit functiile numai pentru interesele personale si pentru propria marire...
Mergi ! Si lasa-ne !:
(9 Septembrie 2020, 08:28)
Au auzit dedpre faptele acestui mare om in viata chiar si intrapamantenii,Announaky si reptilienii si au facut o notificare prin care solicita transferul lui si a catorva apropiati din echipa LUI,pentru a se pregati Marea Intalnire.Nu a fost o alegere usoara,dar la nivel planetar este Singurul,Unicul si a convins prin dovezile Sale de iubire catre semeni,indeosebi al purtatoarelor tinere de sani si fuste.Ave Tie,cel ce a facut!Ar fi oczia sa probati autobuzul cumparat de Tine,prin Marea-ti Mila Ta dar din banii nostri! Ipocritule !