Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

«Parcările multi-nivel, soluția pentru decongestionarea străzilor din Slobozia!»

Dragoș Soare, candidatul PNL la funcția de primar al Sloboziei

«Parcările multi-nivel, soluția pentru decongestionarea străzilor din Slobozia!»

În vreme ce ani buni locuitorii din cartierele îndepărtate ale Sloboziei au fost tratați cu indiferență de cei care s-au aflat la cârma orașului, a venit vremea schimbării. Iar schimbarea o aduce Dragoș Soare, candidatul PNL pentru funcția de primar al municipiului Slobozia. Acesta a dat startul unui tur electoral în zonele din oraș pe care foștii administratori ai orașului le-au uitat. Astfel, Dragoș Soare a aflat care sunt nevoile cetățenilor care locuiesc în respectivele cartiere și le-a explicat acestora care sunt, în viziunea sa, cele mai eficiente soluții pentru rezolvarea lor.

Parcări multi-nivel Inițiativa electorală a lui Dragoș Soare este aceea de a afla de la cetățenii orașului care sunt problemele cu care aceștia se confruntă, urmând apoi să găsească soluții pentru rezolvarea lor. Însoțit de echipa sa, Dragoș Soare a mers pe Strada Nisipuri, apoi pe Strada Răzoare, în zona Parcului Ialomița și în Cartierul «500». Unul dintre proiectele edilitare pe care Dragoș Soare l-a discutat cu alegătorii a vizat amenajarea în oraș a unor parcări multi-nivel. Oamenii au explicat faptul că străzile au devenit foarte aglomerate, circulația pietonilor fiind îngreunată de numărul mare de mașini parcate. «Unul dintre punctele proiectului meu pentru Slobozia 2020-2024 este construirea de parcări multi-nivel, astfel încât locuitorii să aibă unde să parcheze, dar și pietonii să aibă acces liber pe trotuare... Este evident că numărul mașinilor este în continuă creștere și că este necesar să gândim spre viitor și să luăm cele mai bune măsuri pentru siguranța și binele cetățenilor. Am încredere că pe 27 septembrie 2020 majoritatea dintre noi vom arăta că se poate face administrație publică având interesul locuitorilor pe primul loc!» a fost mesajul pe care Dragoș Soare l-a adresat cetățenilor cu care a stat de vorbă.
(Comandat de Partidul Național Liberal / Executat de SC DORAMA PROJECT SRL / CUI Mandatar Financiar AEP: 21200012)

16 Septembrie 2020, 15:15 (1075 vizualizări - 6 comentarii)

Citiți și:
«Am votat pentru un nou început la Slobozia!»
Tur electoral al premierului Ludovic Orban în Ialomița
Scrisoare pentru tine

Comentariile cititorilor:


mocioniu:
(17 Septembrie 2020, 19:31)
Ce proiecte vorbiti ,capitalul propriu in atragere de proiecte lipseste ,mocio a avut grije ca impreuna cu directorul economic sa ingroape orasul in datorii pentru urmatorii 20-25 de ani .
Cetățean:
(17 Septembrie 2020, 11:42)
Implementați un proiect grandios. Aduceți tehnologie, investiți pentru a construi o fabrică de panouri solare,care să asigure echipamente atât orașului cât și pentru a vinde mai departe. Este soare în Bărăgan îndeajuns pentru a construi un oraș nou din temelii,curat,bazat pe energie verde. Asta înseamnă locuri de muncă în proiectare,construcții, amenajări interioare, și de tot ceea ce are nevoie omul pentru a trăi alături de munca din agricultură pentru producerea mâncării. Un oraș cu " de toate " care să se autosusțină. Energia este baza la tot ceea ce se produce.Energie solară este aproape gratis.
marius:
(17 Septembrie 2020, 11:22)
Dar de un iluminat modern al orasului , ce zici?Dar de atragerea de fonduri pentru reabilitarea termica a blocurilor prin atragerea de fonduri, ce zici?Dar de sustinerea asociatiilor care se confrunta cu subsolul inundat?De atragerea de investitori in parcul industrial?Dar de rezolvarea problemei canalizarii, ce zici?Offf...parcari multi-nivel ne trebuie.Fa parcari in spic, unde se poate si ai creat multe locuri libere de parcare, daca chiar crezi ca asta e problema Sloboziei.Pe pariu ca la prima ploaie zdravana orasul va fi inundat iar la prima ninsoare, strazile vor fi blocate?
Mai candidatilor, daca nu va duce, aruncati un ochi la alte administratii locale, poate va vin idei mai bune ptr orasul asta!
tratat cu tratament:
(17 Septembrie 2020, 11:13)
Mai nea ''cetatean'' cine isi deschide o firma o deschide pentru a obtine el profit. Cum vrei locuri de munca daca n-ai firme profitabile ? Hai ca esti simpatic.
Cetățean :
(17 Septembrie 2020, 11:04)
Domnule Soare, aduceți investiții mari în oraș! Asta trebuie să faceți.
Cetățean :
(17 Septembrie 2020, 10:56)
Nu e rea ideea, dar mai înainte de parcări multi-nivel, cetățenii au nevoie de mai multe locuri de muncă mai bine plătite pentru ridicarea nivelului de trai. Aceste locuri de muncă nu pot fi obținute muncind la construcția unor parcări. Parcările nu aduc plus valoare în buzunarul omului. Aduc profit în buzunarul celui ce construiește, apoi în buzunarul primăriei ca urmare a plății locului de parcare dacă nu rămâne doar de expoziție pentru că omul nu are bani în buzunar să plătească parcare. Ideea bună pentru mandatul 2. După implementarea unor investiții care să aducă locuri de muncă bine plătite! PS Domne' în Slobozia doar la parcări ne este gândul?! Mai era și "groapa" cu parcarea... Mai lăsați parcările! În parcare se stă! Se stagnează! Se parchează! Nu se merge înainte! Nu se avansează!