Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Colectarea selectivă a deșeurilor, prioritate pentru Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei

Colectarea selectivă a deșeurilor, prioritate pentru Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei

Într-un oraș în care cantitatea de deșeuri colectate selectiv este nesemnificativă, există și inițiative prin care se dorește educarea cetățenilor în această direcție. Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, a elaborat un proiect prin care dorește să transforme reședința județului într-un oraș eco.

Slobozia gândește eco Planul de Administrație Publică pentru Slobozia în mandatul 2020-2024 pe care Alexandru Potor l-a inițiat are un capitol dedicat special dedicat colectării selective a deșeurilor produse de cetățenii orașului. Fostele administrații locale ale orașului au încercat în mai multe rânduri să rezolve această problemă, dar fiecare inițiativă s-a transformat într-un eșec. Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, promite însă proiecte fiabile prin care cantitatea de deșeuri colectate selectiv să crească. «Modernizăm platformele de colectare a gunoiului și organizăm colectarea selectivă a deșeurilor. Igienizăm platformele de preluare și prevenim aruncarea necontrolată a gunoiului.  Instalăm sisteme de supreveghere video pentru urmărirea respectării normelor de depozitare a deșeurilor. Realizăm o stație de sortare a deșeurilor și valorificare a fracției recuperabile pentru Slobozia și localitățile din jur. Urmărim scăderea costurilor facturii de gunoi pentru cetățeni și eliminarea taxei de infringement de 80 lei/tonă introdusă în tariful pe care îl suportă populația» explică Alexandru Potor principalele măsuri pe care le cuprinde Planul de Administrație pentru Slobozia în ceea ce privește protecția mediului încojurător la Slobozia.
(Comandat de Partidul Social Democrat-Filiala Ialomița/Executat de SC DORAMA PROJECT SRL/CUI Mandatar Financiar Coordonator: 21200019)

17 Septembrie 2020, 10:10 (736 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Programul de Administrație Locală pentru Municipiul Slobozia
Alexandru Potor, candidatul PSD pentru funcția de primar al Sloboziei, va transforma Slobozia într-un oraș mai curat
Alexandru Potor, primul care a depus dosarul de candidat

Comentariile cititorilor:


Constantin:
(18 Septembrie 2020, 22:18)
       Foarte rar se intamplă să intalnești astfel de oameni față de care nu ai decat admirație și cuvinte de laudă. Mulți excelează intr-o anumită direcție și te uimesc fie prin cunoștințele lor in profesie, artă  sau alte domenii. Alții se evidențiază prin bunătate sau, din păcate, prin lipsă de omenie.
       Dar foarte rar ți-e dat să te intalnești cu o persoană in care se să intrunească cele mai alese insușiri care ar trebui să caracterizeze „omul” in adevăratul sens al acestui cuvant.
       Mult succes, domnule Alexandru POTOR!
Cici:
(18 Septembrie 2020, 13:37)
Este lup in blana de oaie....
cetatean:
(18 Septembrie 2020, 08:24)
pt. gunoierul :  se pare, stresat esti tu ?!  este usor sa arunci cu noroi fara sa ai cunostinta despre un om / dar.........instinctul agresiv primar ne caracterizeaza ca oameni ?!
gunoierul:
(17 Septembrie 2020, 23:50)
are cearcane .....e strsat pentru ce il propun cei de la psd .....toate pozele ies ca surprins de situatie....nu arata a fi bazat pe el ....e fortat si cand aduna gunoaie .....impreuna cu alti psd-isti