Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

4 kilograme de droguri, descoperite într-un colet ce urma să ajungă la un bărbat din Perieți

4 kilograme de droguri, descoperite într-un colet ce urma să ajungă la un bărbat din Perieți

Polițiștii specializați în Combaterea Criminalității Organizate și procurorii DIICOT din Ialomița au efectuat 3 percheziții la domiciliile unor persoane bănuite de operațiuni cu droguri. Față de un bărbat de 46 de ani a fost dispusă măsura reținerii pe bază de ordonanță. Astfel, joi, 24 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița și procurorii DIICOT-BT Ialomița au interceptat un colet suspect, transmis din Spania, având ca destinatar un bărbat, de 46 de ani, din localitatea Perieți. În urma verificării conținutului coletului, au fost descoperite, pe lângă produse alimentare și de uz casnic, 12 pungi din plastic transparent, conținând fragmente vegetale de culoare verde-oliv, de aproximativ 4 kilograme. Ulterior, au fost efectuate 3 percheziții domiciliare, una în București, una în localitatea Perieți și una în Misleanu. La percheziții, au fost descoperite și ridicate 13 bile din folie de plastic, în interiorul cărora se afla o substanță solidă de culoare albă, un plic ce conține semințe și fragmente vegetale de culoare verde oliv, un pistol, un cântar electronic, 500 de euro, 18600 de lei, un telefon mobil, mai multe înscrisuri și documente, precum și pungi din plastic cu urme de materie verde-oliv. Destinatarul coletului, un bărbat, de 46 de ani, din Perieți, a fost reținut pentru 24 de ore, acesta fiind prezentat magistraților cu propunere de arestare preventivă. Cercetările continuă pentru documentarea întregii activități infracționale. Activitățile au beneficiat de suportul de specialitate al Direcției Operațiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, precum și de sprijinul jandarmilor ialomițeni.

25 Septembrie 2020, 16:05 (1567 vizualizări - 4 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Gogu de la borduri:
(26 Septembrie 2020, 14:45)
De ce DIICOT Ialomita nu se sesizeaza si nu ia masuri la rutiera  unde este format un grup de crima organizata condusa de (...) care se da in concediu medical cand este cautat sa elibereze pemisele suspendate ajunse la termenul de eliberare. Bai sefule de militie judeteana, nu sti ca asta se chima abuz in servici si nu sti ca atunci cand va strangeti 4 si programati sa va bateti joc de un om se chiama grup organizat. Sa va fie rusine.
Balea:
(26 Septembrie 2020, 06:07)
La Tandarei nu ajungeti ? E plin orasul de droguri si-au facut baietii averi, au apartamente pe litoral pe banii facuti in acest mod
Nona:
(25 Septembrie 2020, 23:00)
Stie cineva cine sunt băieții?
Costel:
(25 Septembrie 2020, 22:23)
Ii daltari numai pe amaratii astia. Pe copiii de barosani care se drogheaza si fsc trafic cu droguri si armament nu-i vedeti pentru ca au spate puternic.