Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

«Mulțumesc Echipei PSD pentru implicarea de care a dat dovadă!»

NOUL PREȘEDINTE al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, primele declarații după Alegerile Locale

«Mulțumesc Echipei PSD pentru implicarea de care a dat dovadă!»

Marian Pavel, președintele PSD Ialomița, a făcut primele declarații publice după aflarea rezultatelor parțiale ale Alegerilor Locale din Ialomița. El a mulțumit ialomițenilor pentru susținerea acordată și a recunoscut, cavalerește, victoria liberalului Dragoș Soare la Slobozia. Să precizăm că, după numărarea paralelă a voturilor, Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, acesta obținând puțin peste 33% din voturile valabil exprimate.

Pierzi, câștigi, politician te numești Alegerile Locale din Ialomița au produs o serie de surprize neașteptate de liderii politici locali. Cea mai mare dintre acestea o reprezintă înfrângerea PSD la Slobozia, fief social-democrat de peste 20 de ani. Deși rezultatele finale încă se lasă așteptate, Marian Pavel, președintele PSD, a făcut deja primele declarații publice: «Mulțumesc echipei PSD pentru implicarea de care a dat dovadă! Țin să îi mulțumesc personal lui Ștefan Țintă și lui Alexandru Potor pentru eforturile făcute și pentru modul în care au reprezentat Organizația în această campanie. De asemenea, le mulțumesc slobozenilor care au avut încredere în noi. Nu îi vom dezamăgi și vom continua să le reprezentăm interesele în cadrul Consiliului Local... Nu în ultimul rând, îl felicit pe Dragoș Soare pentru victorie. Sper ca el să confirme încrederea concetățenilor săi, iar următorii 4 ani să nu fie 4 ani irosiți!».

PSD domină la nivel județean Deși a pierdut la Slobozia, PSD și-a conservat poziția la nivel județean. Conform rezultatelor preliminare, primarii PSD și-au adjudecat 38 dintre localitățile județului. «În unele localități am pierdut, în altele am câștigat... Per ansamblu, numărul de mandate de primar a rămas constant. Le mulțumim ialomițenilor pentru încrederea pe care ne-o acordă și îi asigurăm că în următorii 4 ani ne vom respecta programul electoral cu care am venit în fața lor!» a adăugat Marian Pavel. Conform acelorași rezultate preliminare, Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița. În acest caz, domnia sa a precizat că își dorește să reinstaureze în cadrul instituției un climat de normalitate: «Vreau ca angajații să vină cu plăcere la locul de muncă... Acesta este, în opinia mea, primul pas către normalitate și performanța pe care o așteptăm cu toții de la sistemul administrativ!».

28 Septembrie 2020, 15:10 (4870 vizualizări - 18 comentarii)

Citiți și:
Marian Pavel și-a preluat mandatul de președinte al Consiliului Județean Ialomița, alături de noua echipă a consilierilor județeni
Marian Pavel este noul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Comentariile cititorilor:


Cetatean:
(1 Octombrie 2020, 19:32)
Fii mai a tent cu oamenii din jurul tau. Mai ales cu STOICA.
ne multumitu:
(1 Octombrie 2020, 15:03)
Pentru ce le multumesc alegatorilor politicienii locali? Pentru faptul ca i-au adus, sau mentinut la ciolan inca 4 ani? Atunci, da, dau si ei dovada de un infim bun simt...desi, faptul ca ne fura inca 4 ani, este grav! Sunt tot felul de reportaje cu primari din tara care au umflat facturile de sute de ori la asa zisele investitii. Au asfaltat un drum cu strat de 2 cm de asfalt, in loc de specificatiile din proiect. Bani de nu putem sa-i numaram, sifonati prin astfel de lucrari. Bani negri, care merg in buzunare de politicieni/partid/firme de casa. Se zbat si se bat intre partide ca sa puna mana corupta pe bugetele localitatilor. Nu se zbat ca sa-i fie mai bine cetateanului de rand. Pe el il fura non-stop. La slobozia, pesedeul a cheltuit milioane de euro pentru apa otravita, dar nu a potabilizat-o; pentru groapa (parcare chipurile) la fel. Nu ne incalzeste cu nimic faptul ca electoratul i-a "sanctionat" la vot. Aiurea, mocio va fi consilier, probabil si stoica si vor lua tot decizii impuse de ciumati. Ar trebui sa le impute cineva banii risipiti/sifonati. Dar cine? Tot astia de ai lor? care se lauda ca au iesit primari/consilieri prin toate localitatile? In niciun caz. Ne vor mai prosti inca cel putin 4 ani pentru ca tinem capul plecat si-i aducem la putere pe oamenii din aceleasi partide. Bine macar ca la Slobozia am scapat de pesedeu, iar la judet a fost demis laudacul lui base si al lui nuti, halal penelist. Cat despre CJ...sper sa inteleaga ca este in slujba ialomitenilor si sa nu-l puna partidul sa faca matrapazlacuri!
pdv:
(30 Septembrie 2020, 10:51)
Cu PSD si Pro la putere Ialomita este condamnata la cel putin 4 ani de saracie. Daca cineva isi inchipuie ca guvernul va aloca 1 leu pentru proiecte in Ialomita se inseala amarnic. Vor veni bani direct prin HG catre localitatile unde sunt primari PNL si USR iar restul vor primi praful de pe toba. Primarii PSD nu vor avea bani sa termine ce au inceput iar CJI nu va avea bani sa-i ajute. Va fi prapad. Primarii PSD din Ialomita, cu citeva exceptii,  nu au fost in stare sa atraga fonduri europene iar PNDL se va desfiinta. Din 2021 primarii sa se pregateasca sa reduca salariile din primarii pentru ca nu vor mai avea bani nici sa treaca strada.
    Succes lui Pavel si PSD-ului ! Sa-l vedem cum o joaca p'asta.
    P.S. Umbla vorba prin tirg ca unul din consilierii lui Pavel va fi Ciuperca. Ar fi tare, nu?
Hopa sus !:
(30 Septembrie 2020, 08:08)
Judetul are nevoie de proiecte cu bani europeni,este momentul continuarii bunelor proiecte,mentinerii profesionistilor,inlaturati interesele si conflictele prostesti.De exemplu:ce tip de lucrare este la podul rutier,fara utilaje,doar la cazma,spaclu(!),tarnacop si matura?Cum este denumita ea oficial?Ca popular se numeste"de mantuiala",bataie de joc sau prosteala.Este reducere la scobitori daca sunt necesare pentru curatarea corecta a straturilor vechi de la pod.Ca asta mai lipseste sa vedem.
pe bune:
(29 Septembrie 2020, 14:52)
Va multumesc caci ''dati drumul'' la postari oneste si fara jigniri. Sa aveti zile senine !!!!!!!!!!!!
Vorbareata:
(29 Septembrie 2020, 13:04)
Ce faci cu Larisa????
vasile:
(29 Septembrie 2020, 11:36)
MAI GINA MAI.....Cum ai stat tu pana tarziu in noapte sa clocesti o asemenea rautate!!!!!! ce ai cu el????????? Ce nu ti-a facut?????????? hai sa ne vedem fiecare de treburile noastre. Fiecare raspunde, mai devreme sau mai tarziu, de faptele lui. te pup Gina!!!!
art:
(29 Septembrie 2020, 11:07)
Ce intelegeti prin normalitate la CJI? Sa se vina si sa se plece din institutie cind se vrea? Sa se rezolve problemele personale in timpul programului? Sa se participe la festivitati oficiale insotit de cohorta de functionari din CJI? Secretarul sa-si duca copilul si sotia acasa cu masina institutiei? Eventual sa traga si un pui de somn.
   P.S. Are dreptate comentatorul Viorel.
pe bune:
(29 Septembrie 2020, 10:23)
Cand a fost ales ''morarita''  acum patru ani, tot asa i se ridicau osanale, Acum este criticat, insultat. De ce nu publicati toate postarile ? De ce nu publicati declaratia de avere a acestui domn care a lucrat ??? numai la institutii bugetare ? Va multumesc !
Viorel :
(29 Septembrie 2020, 08:41)
Felicitari!Ce vei face cu"fotomodealele"ce au umplut institutia,in locul profesionistilor?Fostul"care face"incepuse o cladire,sa specializeze angajatele.De ce nu angajati oameni gata formati profesional? Dar autobuzul?Unde e autobuzul?Stai 15 minute peste drum de intrarea in cladire la sosirea sau plecarea angajatilor si te crucesti!Rude,amantlacuri,parca e stabiliment,loc de intalniri amoroase,nu institutie publica.Succes!
Mary:
(29 Septembrie 2020, 06:50)
Felicitări tinerilor care au înțeles că trebuie schimbat ceva în acest oraș! Este noua generație de alegători născuți în jurul anilor '90 care s-au maturizat și știu ce vor. Este vuctria lor. Felicitări!
Vali:
(29 Septembrie 2020, 06:38)
Ne meritam soarta!!! Dacă ieșeam mai mulți în mediul urban la vot, nu mai hotarau asistații sociali soarta județului. Felicitări pt Slobozia!!!
Gina:
(29 Septembrie 2020, 00:06)

D-le Marian Pavel, demiteți directorul de la DJEP Ialomița, persoana carecare a transformat aceastaaceasta instituție a statului Român, în moșie personală. Personaj carea ajuns pana acolo, încât  emite scris opinii personale contrar celor scrise în registrele și actele de stare civilacivila. Ex: Dacă o persoana în registrul  pentru morți are doua prenume și părinți necunoscuți, acest director elimina cu de la sine putere unul din prenume, precizând în mod fals și contrar legilor, ca unul din cele doua prenume, ar aparține tatălui mortului.
Acest director păcălind politia și încercând sa păcălească chiar instantele de judecată. Instante de judecată care sau prins de măgăria acestui personaj. Eliminați corupția din instituțiile publice ori intrati în hora lor, sfidând cetățenii. 


ANALIST:
(28 Septembrie 2020, 22:25)
Felicitări dl Pavel!Am convingerea ca veti realiza ce v.ati propus...ati lasat urme frumoase pe unde ati trecut... Regret pierderea slobozenilor in al avea pe dl Potor ca manager al urbei noastre dragi...politician de o rara onestitate! Succes dl Soare, de azi primar al nostru, al slobozenilor! Voi urmari cu interes realizarea obiectivelor promise in campania electorala...in fspt CUVANTUL dat!
un functionar scarbit:
(28 Septembrie 2020, 19:55)
eu una merg cu sila la locul de munca, poate domnule Pavel reusiti si il schimbati pe directorul DGASPC Ialomita si sa reinstaurati climatul de munca, respect si profesionalism.
sper eu....
si succes in noua investitura !